Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Sočyje susitiko su Serbijos Respublikos prezidentu A. Vučičiumi, archyvinė nuotrauka

Putinas atsiprašė Vučičiaus dėl Zacharovos žinutės

(atnaujinta 12:04 2020.09.11)
Vučičius sakė, kad Sergejus Lavrovas taip pat atsiprašė. Pasak jo, valdžios reakcija parodė, kaip Rusija gerbia Serbiją ir jį asmeniškai

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius per nacionalinę televiziją pareiškė, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas ir užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atsiprašė dėl oficialios Užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos įrašo apie Serbijos delegacijos vizitą į Vašingtoną.

Vučičius paskelbė, kad su savo kolega iš Rusijos "puikiai pasikalbėjo telefonu".

"Prezidentas Putinas manęs niekada nieko neatsiprašinėjo, taip pat ir Sergejus Lavrovas. O dėl to (Zacharovos posto) abu tai padarė. Nors aš net neužsiminiau ir kaip gerai išauklėtas žmogus niekada nebūčiau to minėjęs. Manau, kad mes turime gerus santykius ir tai man praeinantis ir nesvarbus incidentas", — pabrėžė jis.

Prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas RIA Novosti patvirtino, kad Putinas atsiprašė Vučičiaus.

Anksčiau Serbijos delegacija, vadovaujama prezidento Aleksandaro Vučičiaus, lankėsi JAV, kur vedė derybas su nepriklausomu pasiskelbusio Kosovo "ministru pirmininku" Avdulahu Hoti. Po derybų šalys pasirašė susitarimą dėl ekonominio bendradarbiavimo, tarpininkaujant prezidentui Donaldui Trampui. Serbijos žiniasklaidoje išplatinta nuotrauka, kurioje Vučičius sėdi atokiau nuo Trampo stalo.

Zacharova paskelbė šią nuotrauką Facebook, prie Vučičiaus nuotraukos pridėdama nuotrauką iš filmo "Esminis instinktas" su garsiąja "koja ant kojos" scena, įrašas buvo sukritikuotas. Vėliau ji paaiškino, kad jos publikacija buvo neteisingai interpretuota, ir pridūrė, kad "vienintelis joje esantis dalykas buvo arogancijos iš "išskirtinių" pusės atmetimas.

Tegai:
Aleksandras Vučičius, Vladimiras Putinas, Marija Zacharova, Serbija, Rusija
Dainininkė Mariah Carey

Dainininkę Marają Keri bandė parduoti suteneriui, kai jai buvo 12 metų

(atnaujinta 17:18 2020.09.25)
JAV atlikėjos teigimu, jos giminaičiai visada manė, kad jai lengva gyventi, nors iš tikrųjų viskas buvo kitaip

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Amerikiečių dainininkę Marają Keri (Mariah Carey) bandė parduoti suteneriui, kai jai buvo 12 metų. Apie tai praneša "Entertainment Tonight".

Aktoriai Demi Moor ir Eštonas Katčeris
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

"Kai man buvo 12 metų, sesuo "pripumpavo" mane valiumu, pasiūlė man kokaino, padarė man trečio laipsnio nudegimus ir bandė parduoti mane suteneriui", — prisiminė dainininkė.

Ji paaiškino, kad jos santykiai su seserimi Elison (Allison) ir broliu Morganu (Morgan) visada buvo įtempti.

"Mes net nelabai pažįstame vienas kitą. Mes neužaugome kartu. Jie turėjo savo gyvenimą, o kai aš gimiau, jie jau buvo iškrypę žmonės", — pasakojo Keri.

Pasak dainininkės, giminaičiai visada manė, kad jai lengva gyventi.

Rugpjūčio mėnesį Marajos sesuo Elison pateikė ieškinį į teismą savo motinos atžvilgiu dėl vaikystėje patirtos seksualinės prievartos. Ji pasakojo, kad kai jai buvo 10 metų, mama privertė ją dalyvauti šėtoniškuose ritualuose, kur nepažįstami žmonės turėjo lytinių santykių su ja. Moteris taip pat pridūrė, kad jai teko stebėti, kaip prievartaujami kiti vaikai.

Tegai:
Mariah Carey, JAV, dainininkė
Koronavirusas

Mokslininkai įvardijo koronaviruso pandemijos "kaltininkus"

(atnaujinta 17:13 2020.09.25)
Ekspertai padarė išvadą, kad eksponentinio atvejų skaičiaus augimo laikotarpiu Kinijoje, Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse viruso plitimo indeksas gali siekti 11,4 dėl užsikrėtusių žmonių, labiau linkusių platinti virusą

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. "Super platintojai" sukėlė COVID-19 pandemiją visame pasaulyje. Tokią išvadą padarė Lenkijos mokslų akademijos ir Varšuvos universiteto mokslininkai, jų tyrimų rezultatai skelbiami "Royal Society Open Science" svetainėje.

Pradiniame epidemijos etape ekspertai viruso plitimo indeksą (nuo vieno sergančio asmens užsikrėtusių žmonių skaičių) įvertino nuo 2 iki 4.

Tačiau, naudodamiesi nauju skaičiavimo modeliu, ekspertai padarė išvadą, kad eksponentinio atvejų skaičiaus augimo laikotarpiu Kinijoje, Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse šis indeksas gali siekti 11,4 dėl "super platintojų" — užsikrėtusių žmonių, kurie labiau linkę platinti virusą.

Kompiuterinis modelis atskleidė dvi sklidimo fazes. Pradiniame etape infekcija buvo lėta, tačiau vėliau ji tapo daug intensyvesnė, kai masiniuose renginiuose pasirodė vienas procentas "super platintojų".

Kinijos Uhano mieste 2019 metų gruodžio mėnesį buvo nustatytas anksčiau nežinomo tipo koronavirusas, vadinamas COVID-19. Sausį Kinija įvedė karantiną, tačiau nebuvo įmanoma suvaldyti viruso plitimo, o kovo 11 dieną PSO paskelbė pasaulinę pandemiją. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo pandemijos pradžios pasaulyje užfiksuota daugiau nei 31,7 milijono infekcijos atvejų, mirė per 973 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
COVID-19 plinta toliau: daugėja atvejų ligoninėse, mokyklose ir darželiuose
Nausėda ir Skvernelis atliks COVID-19 tyrimą