VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Riešutai — vienas maistingiausių ir sveikiausių maisto produktų. Yra žinoma, kad būtent jie lenkia daugelį produktų naudingu vitaminų ir mineralų kiekiu, jie turi didžiulį kiekį sveikųjų riebalų, angliavandenių ir nė gramo cholesterolio, praneša Sputnik Baltarusija.
Galima sakyti, kad riešutai yra puiki alternatyva mėsos gaminiams, ypač jei pasirinkote vegetarizmo kelią arba pastebėjote mėsos netoleravimą.
Mitybos specialistai taip pat vertina riešutų naudą: nepaisant didelio kalorijų kiekio, riešutų riebalai nėra visiškai absorbuojami, o "Omega-3" rūgštys sumažina potraukį "saldumynams". Reikėtų pažymėti, kad riešutai padeda organizmui pašalinti nereikalingus toksinus, taip pat puikiai numalšina alkį.
Žinoma, kad graikiniai riešutai yra geri vaistai nuo uždegimo, teigiamai veikiantys virškinamąjį traktą. Migdolai malšina mėnesinių sukeliamus skausmus, gerai veikia dantis ir plaukus. Anakardžiai padeda esant mažakraujystei, distrofijai ir net dantų skausmui. O sauja kedro riešutų taps pergalės prieš nemigą palydove.
Jei jaučiate nuovargį ir slegiančią nuotaiką, keli riešutai padės įveikti streso ir pervargimo padarinius. Štai kodėl gydytojai žmonėms, užsiimantiems protine veikla, pataria vartoti šį produktą. Riešutai yra "maistas" ne tik kūnui, bet ir smegenims.
Taip pat riešutai aktyviai naudojami kosmetologijoje kaip odos ir plaukų priežiūros produktų priedai.
Pagrindinis riešutų trūkumas yra jų keliamos alergijos. Kiekvieną naują riešutą reikia išbandyti labai atsargiai ir suvalgyti ne daugiau kaip porą gabalėlių.
Taip pat nepamirškite, kad riešutai yra labai kaloringas produktas. Jo energinė vertė 100 gramų yra nuo 500 iki 700 kalorijų. Štai kodėl "maža saujelė" laikoma dienos skanėstų doze.
Nedaugelis žmonių žino, kad riešutais galima apsinuodyti. Tai taikoma nekokybiškiems ir neprinokusiems riešutams. Pavyzdžiui, migdolai gali neigiamai paveikti jūsų inkstus. Lazdyno riešutai gali sukelti smegenų kraujagyslių spazmus ir galvos skausmą. Be to, jo neturėtų vartoti žmonės, kenčiantys nuo diatezės ar diabeto. Žali anakardžiai gali net nudeginti, nes po jų apvalkalu yra kenksmingų medžiagų.
Atsimenate pasaką, kurios herojė galėjo atidaryti tris riešutus, tačiau apsiribojo tik vienu? Verta sekti jos pavyzdžiu, nes mitybos specialistai mano, kad kiekvieną dieną žmogus gali suvalgyti ne daugiau kaip 80 mažų riešutų, 20 vidutinių ir tik 5 didelius.
VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Kembridžo hercogienė Keitė Midlton internetinės konferencijos eteryje pasirodė su senais drabužiais, praneša "Daily Mail".
Vaizdo skambučio metu Keitė Midlton ir jos vyras princas Viljamas su gydytojais aptarė, kaip svarbu rūpintis su koronaviruso pandemija kovojančių kolegų psichikos sveikata. Remdamasis savo patirtimi, princas prisipažino, kad ankstesnis greitosios medicinos pagalbos piloto darbas reguliariai darė įtaką jo "šeimos gyvenimui". Šiuo atžvilgiu pora išreiškė susirūpinimą profesionalais, kurie kasdien turi pamatyti "tiek daug sielvarto, liūdesio ir mirties".
Bendravimui su gydytojais Midlton pasirinko klasikinį pilką languotą švarką su juoda apykakle. Žinoma, kad hercogienė dėvėjo tą patį "Smythe" švarką per viešą pasirodymą Esekso mieste 2018 metais.
Princo žmonos pasirodymas sukėlė diskusijas tarp transliacijos žiūrovų. "Manau, kad jos "idealumas" yra tiesiog nuobodus. Ji atrodo kaip vidutinės klasės moteris, nieko įdomaus. Per daug dėmesio jai skiriama", "jie vadina ją angliškąja rože, bet aš pirmą kartą matau rožę iš plastiko ir botokso", "Ar ji nėščia? Atrodo, kad ji apsivems bet kurią minutę", kritikavo kai kurie.
"Miela, gerbiama pora", "Kai Keitė pasirodo ekrane, bet kokia situacija suvokiama daug lengviau", "Koks džiaugsmas Jus vėl pamatyti. Laimingų Naujųjų metų!" — kiti džiaugėsi vaizdo žinute.
Tai ne pirmas kartas, kai Kembridžo hercogienė yra užfiksuota su sena apranga. 2020 metų gruodžio mėnesį per dvi dienas trukusį karališkąjį turą į Kardifą, Velsą, fotografai užfiksavo princo Viljamo žmoną, dėvėjusią seną ryškiai raudoną Alexander'o McQueen'o paltą.
VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmieji vadinamosios "britų" koronaviruso padermės infekcijos atvejai nustatyti Japonijoje žmonėms, kurie niekada nebuvo JK, teigia Japonijos sveikatos apsaugos ministerija.
Spaudos konferenciją transliuoja NHK televizijos kanalas.
Šidzuokos prefektūroje infekcijos atvejai patvirtinti trims žmonėms nuo 20 iki 70 metų.
Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į JK.
2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.
Sausio 19 yra 19-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 346 dienos.
2021 metų sausio 18 dieną saulė saulė teka 08:30, leidžiasi 16:29, dienos ilgis — 7 val. 59 min.
Savo vardadienį šiandien švenčia Kanutas, Marijus, Morta, Raivedys, Gedvilė, Marius.
1806 metais gimė Leonas Rogalskis, lituanistikoje reiškęsis lenkų istorikas. Mirė 1878 m.
1923 metais Šilutėje Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas priėmė deklaraciją, kad Klaipėdos kraštas yra prijungiamas prie Lietuvos.
1931 metais gimė vertėjas Vytautas Martišius.
1944 metais Kretingoje gimė žymus teatro, televizijos ir kino aktorius Gediminas Girdvainis.
1980 metais Klaipėdoje gimė buvęs krepšininkas Arvydas Macijauskas.
2000 metais Lietuva panaikino vizų režimą San Marino Respublikai bei Andoros ir Monako Kunigaikštystėms.
2010 metais eidamas 49-us metus, po sunkios ligos mirė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Saulius Pečiulis.
1736 metais gimė Didžiosios Britanijos inžinierius, pirmojo praktinio garo variklio išradėjas Džeimsas Vatas. Jo sukurtos garo mašinos buvo pradėtos naudoti medvilnės verpyklose (1787 m.).
1808 metais Luisas Napoleonas pasirašė pirmąjį aviacijos įstatymą Olandijoje.
1921 metais Kosta Rika, Gvatemala, Honduras, El Salvadoras pasirašė taikos ir santarvės paktą.
1938 metais generolo Fransisko Franko karo aviacija bombardavo Ispanijos Valensijos ir Barselonos miestus: žuvo 700 žmonių.
1960 metais JAV ir Japonija pasirašė savitarpio saugumo sutartį.
1974 metais penki rusai, įskaitant aukštą diplomatą bei du SSRS ambasados darbuotojus, apkaltinus šnipinėjimu, išsiųsti iš Kinijos.
1989 metais SSRS paskelbė apie vienašališką vidutinio nuotolių branduolinių raketų išgabenimą iš Europos.
1990 metais Vašingtono (JAV) miesto merui Merionui Bariui pateikti kaltinimai kokaino byloje.
1997 metais prisaikdintas naujasis Bulgarijos prezidentas Petaras Stojanovas.
2011 metais ortodoksų pasauliui minint Jėzaus Kristaus krikšto dieną buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas tris kartus paniro į Jordano upės vandenis. Tai įvyko netoli tos vietos, kur maždaug prieš du tūkstančius metų krikštijosi Jėzus Kristus.