Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas

Lavrovas pranešė apie Europos Sąjungos norą "nubausti" Rusiją, kad įtiktų JAV

(atnaujinta 11:31 2020.09.14)
Rusijos užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo, kad galimos naujos Vakarų sankcijos Rusijai negali likti be atsako

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Rusija yra įpratusi sulaukti sankcijų iš Vakarų ir įsitikino Europos Sąjungos nepatikimumu, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

"Mes turėjome daug planų, toli siekiančių planų. Mes turime atitinkamus dokumentus, kaip plėtoti santykius su Europos Sąjunga energetikos, aukštųjų technologijų srityje ir apskritai ekonominio bendradarbiavimo srityje", — sakė jis.

Pasak jo, "Europos Sąjunga, deja, nuėjo savo geoekonominių, strateginių interesų aukojimo keliu, norėdama patenkinti momentinius norus neatsilikti nuo JAV vadinamojo Rusijos baudimo klausimu".

"Mes esame prie to įpratę, dabar suprantame, kad, turėdami omenyje galimybę grįžti į visavertę partnerystę su Europos Sąjunga, turime palikti sau visas galimybes, kad jei Europos Sąjunga išliktų savo neigiamose destruktyviose pozicijose, kad nebūtume priklausomi nuo jos užgaidų ir galėtume užtikrinti savo vystymąsi savarankiškai ir bendradarbiaudami su tais, kurie yra pasirengę bendradarbiauti vienodais ir abipusiais pagarbos principais", — pabrėžė Lavrovas.

Ministras taip pat pažymėjo, kad galimos naujos Vakarų sankcijos Rusijai negali likti be atsako.

"Tai, pirma, neteisinga diplomatijos įstatymų požiūriu. Antra, mes norime tiesiog apriboti neigiamą įvairių Vakarų struktūrų ir valstybių bei daugelio vadinamųjų nevyriausybinių organizacijų įtaką mūsų šalies planams, mūsų sąjungininkų planams", — sakė jis.

Anksčiau nemažai Vokietijos politikų pasisakė už "Nord Stream-2" projekto sustabdymą dėl Aleksejaus Navalno situacijos. Kitos Vakarų šalys taip pat ragino taikyti sankcijas Rusijai. Tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad "Nord Stream-2" ir Navalno incidento klausimus reikėtų nagrinėti atskirai.

Tegai:
JAV, sankcijos, ES, Rusija, Sergejus Lavrovas
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (269)
Dar šia tema
Danija pasisako už naują diskusiją dėl "Nord Stream-2"
Konservatoriai ketina sumažinti Rusijos televizijos programų eterį šalyje
Ledynas ir vanduo

Mokslininkai atrado naują vandens sudėtį

(atnaujinta 18:29 2020.09.18)
Nors vanduo, kaip cheminė medžiaga, yra labai plačiai paplitęs, jo sudėtis vis dar nėra iki galo suprantama. Mokslininkai kartais tai vadina slėpiningiausia medžiaga Žemėje

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Vandens aušinimas — tai du skysčiai viename. Tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai, atlikę pirmuosius skysto vandens matavimus, esant temperatūrai, gerokai žemesnei už įprastą užšalimo tašką. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Science".

Nors vanduo, kaip cheminė medžiaga, yra labai plačiai paplitęs, jo sudėtis vis dar nėra iki galo suprantama. Mokslininkai kartais tai vadina slėpiningiausia medžiaga Žemėje.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Faktas tas, kad vanduo nėra panašus į kitus skysčius — užšaldamas jis plečiasi ir nesitraukia kaip visi, tačiau jo tankis mažėja. Todėl ledas ne skęsta, o plūduriuoja paviršiuje. Vanduo turi aukštą virimo temperatūrą ir yra puikus tirpiklis, todėl įvairiomis sąlygomis jame ištirpsta dauguma organinių ir neorganinių medžiagų. Galiausiai, jis turi didžiulį paviršiaus įtempimo koeficientą. Dėl visų šių unikalių savybių vanduo tapo gyvybės Žemėje pagrindu.

Vanduo turi dar vieną įdomią savybę — užšąla labai "nenoriai". Jei kiti skysčiai į kietą būseną pereina palaipsniui, iškart po to, kai kertamas užšalimo taškas, vanduo "priešinasi" iki paskutiniųjų. Kad vanduo pradėtų kietėti, jam visada reikia kristalizacijos branduolių — mineralinės ar organinės kilmės suspenduotų dalelių.

JAV Energetikos departamento Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų nacionalinės laboratorijos (PNNL) tyrėjai nusprendė patikrinti, iki kokios temperatūros vanduo išliks skystas.

Yra žinoma, kad vanduo gali būti gerokai atvėsusių lašelių pavidalu debesyse net esant labai žemai temperatūrai, o tada, kai iš viršaus, iš aukštesnių ir šaltesnių sluoksnių, į šiuos debesis patenka smulkių ledo dulkių, lašeliai akimirksniu kristalizuojasi ir ledo trupinių pavidalu krenta ant žemės (kruša).

Laboratorijos mokslininkai lazeriu sunaikino ploną ledo plėvelę, sukurdami peraušintą skystą vandenį, o paskui, naudodami infraraudonųjų spindulių spektroskopiją, stebėjo visus mažiausius jo virsmų etapus nuo 135 iki 245 kelvinų temperatūros — nuo minus 138 iki minus 28 laipsnių Celsijaus.

Ant fazinių būsenų "užšalimo rėmų" mokslininkai pamatė, kad aušinant vanduo kondensuojasi į tankaus skysčio fazę, kuri ir toliau egzistuoja kartu su įprasto skysčio faze. Didelio tankio skysčio dalis greitai sumažėja, kai temperatūra nukrenta nuo 190 iki 245 Kelvinų.

"Mes parodėme, kad skystas vanduo esant labai žemai temperatūrai yra ne tik santykinai stabilus, bet ir egzistuoja dviem struktūrinėmis formomis", — pranešime spaudai sakė tyrimo bendraautoris Gregas Kimmelis, atsakydamas į klausimą, ar visada kristalizuojasi peraušintas vanduo. "Atsakymas yra neigiamas", — patvirtino jis.

Tyrėjai pirmieji eksperimentiškai įrodė, kad pervėsintas vanduo gali būti stabilios dviejų fazių skysčio ir skysčio būsenos, o fazių santykis skiriasi priklausomai nuo temperatūros. Anksčiau buvo manoma, kad hipotermijos metu vanduo laikui bėgant neišvengiamai sukietėja.

Tegai:
mokslininkai, vanduo
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo neįprastą veiksnį, ilginantį gyvenimo trukmę
Atrastas būdas, kaip nugalėti bakterijas be antibiotikų
Kembridžo hercogienė Keitė Midlton

Keitė Midlton davė slaptą ženklą Megan Markl

(atnaujinta 18:20 2020.09.18)
Socialinių tinklų vartotojai mano, kad Kembridžo hercogienė atgailavo dėl savo veiksmų ir pasiilgo varžovės

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton padarė netikėtą gestą princo Hario žmonos Megan Markl atžvilgiu: slapta hercogienės žinutė sujaudino karalystės gerbėjus.

Neseniai būsima karalienė oficialiai apsilankė populiarioje Londono konditerijoje, kur kartu su vyru iškepė bandelių. Midlton gerbėjus nustebino ne tik originalia apranga, bet ir specialiu aksesuaru, primenančiu apie jos maištingąją varžovę.

Tinkle aptariamas netikėtas Keitės Midlton poelgis: Didžiosios Britanijos karalienės numylėtinė neva davė slaptą ženklą Megan Markl.

Socialinių tinklų vartotojai susidarė tokią nuomonę dėl Kembridžo hercogienės papuošalų, kuriuos ji pasirinko tą dieną. Reikalas tas, kad auskarai iš rožinių krištolų buvo nupirkti iš jos varžovės mėgstamiausio juvelyrikos prekės ženklo ir neša tam tikrą žinutę.

"Auskarai iš rodochrozito turi gydomųjų savybių ir kalba apie meilę ir atjautą. Šis akmuo taip pat padeda susidoroti su praradimo skausmu", — pažymėjo leidinio "Hello!" šaltinis.

Ir kol Midlton bando suvokti savo klaidas, princas Haris rūšiuoja dovanas po savo gimtadienio ir prisimena, kaip linksminosi prieš susitikęs su Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, Megan Markle, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos