Krioklys

Per pasimatymą savo mylimojo akivaizdoje mirė jo sužadėtinė

(atnaujinta 20:27 2020.09.14)
Incidentas įvyko Kenijoje, kai iškylą prie krioklio surengusi pora nusprendė surengti fotosesiją

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Kenijoje 31 metų moteris tragiškai žuvo per romantišką pasimatymą su savo sužadėtiniu, praneša vietinis leidinys "The Standard".

Incidentas įvyko Nandi apygardoje, šalies vakaruose. Pora nusprendė surengti iškylą prie Čepkiito krioklio, tuo metu moteris vardu Dorkasa Džepkemoi Čumba (Dorcas Jepkemoi Chumba) nusprendė surengti fotosesiją.

Fotografavimo metu moteris, pozavusi prieš sužadėtinį Bendžaminą Kazungu (Benjamin Kazungu), paslydo ir įkrito į vandenį.

"Tai buvo baisiausia akimirka mano gyvenime. Vaizdas, kaip ji bejėgiškai skęsta vandenyje, o mano bandymai ją išgelbėti yra tušti, dar labiau daužo man širdį", — pasakojo vyras.

Anksčiau Venčžou mieste, Kinijos rytuose, keli žmonės žuvo filmuodami savo vestuves. Nuotaką ir jaunikį jūra pasiglemžė rugsėjo 2 d., kai jiedu norėjo nusifotografuoti ant rifo. Kartu su jais banga nunešė fotografą ir makiažo meistrą. Vėliau mergina ir makiažo meistras buvo rasti negyvi, fotografas laikomas dingusiu.

Tegai:
krioklys
Gigi Hadid ir Zayn Malik

Gigi Hadid ir Zayn Malik pirmą kartą tapo tėvais

(atnaujinta 15:25 2020.09.24)
JAV modelis ir britų atlikėjas socialiniuose tinkluose pranešė džiugią naujieną ir pasidalino nuotrauka su naujagime

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. JAV modelis Gigi Hadid ir jos vaikinas britų atlikėjas Zayn Malik pirmą kartą tapo tėvais — pora susilaukė dukters.

Apie įvykį Gigi Hadid pranešė savo Instagram paskyroje ir pasidalino nuotrauka su naujagime.

"Mūsų mergaitė gimė šį savaitgalį ir jau pakeitė mūsų pasaulį", — parašė 25 metų mama.

View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Žvaigždės mylimasis Zayn Malik taip pat pasidalijo džiugia naujiena.

"Mūsų mažylė yra su mumis, graži ir sveika. Bandyti išreikšti žodžiais tai, ką aš jaučiu dabar, būtų neįvykdoma užduotis. Meilė, kurią aš jaučiu šiai mažytei, yra aukščiau už mano suvokimą. Esu dėkingas už tai, kad ją pažįstu, vadinu savo, ir dėkingas už gyvenimą, kurį praleisime kartu", — pažymėjo 27 metų tėvas.

View this post on Instagram

A post shared by Zayn Malik (@zayn) on

Apie modelio nėštumą žinia pasklido balandžio pabaigoje. Ilgą laiką modelis nepranešė apie nėštumą, apie tai žinojo tik jos šeimos nariai ir artimi draugai. Kai tai tapo žinoma visuomenei, Gigi motina Yolanda Hadid patvirtino informaciją apie dukros nėštumą. Tada šaltiniai atskleidė vaiko lytį.

Gigi ir Zayn yra kartu nuo 2015 metų, tačiau jų santykiai niekada nebuvo stabilūs — jie išsiskirdavo, o po to vėl susitaikydavo. Nepaisant to, pasak insaiderių, modelis visada norėjo sukurti šeimą su Maliku. Eilinį kartą po išsiskyrimo įsimylėjėliai vėl susitaikė praėjusių metų pabaigoje. Anoniminio šaltinio teigimu, jie visada žinojo, kad tarp jų yra "kažkas ypatingo".

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV
Dar šia tema
Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui gimė sūnus
Katy Perry ir Orlando Bloom'as susilaukė dukters
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Marija Zacharova

Zacharova pakomentavo JAV Finansų departamento sankcijas

(atnaujinta 15:03 2020.09.24)
JAV trečiadienį į sankcijų sąrašus įtraukė aštuonis rusus ir imigrantus iš Rusijos Federacijos, taip pat septynias organizacijas Rusijoje ir Suomijoje

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Maskva nesikišo į Amerikos vidaus politinius procesus ir neketina to daryti, teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos komentaruose, susijusiuose su dar viena JAV Finansų departamento sankcijų sąrašo plėtra, praneša RIA Novosti.

JAV trečiadienį į sankcijų sąrašus įtraukė aštuonis rusus ir imigrantus iš Rusijos Federacijos, taip pat septynias organizacijas Rusijoje ir Suomijoje.

"Mes ne kartą pareiškėme, kad nesikišome į Amerikos vidaus politinius procesus ir to nedarysime. Pasiūlėme profesionaliai ir nepolitizuotai aptarti visas esamas problemas prie derybų stalo. Deja, vis tiek nematome jokio abipusio Vašingtono susidomėjimo. Vietoj normalaus dialogo jie vis tiek nori išlaikyti Rusijos grėsmės temą, spekuliuodami ja kaip priešrinkiminės vidaus politinės kovos dalimi ir siekdami įtvirtinti JAV sąjungininkus antirusiškais pagrindais", — sakė Zacharova, ją cituoja Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapis.

Zacharova pažymėjo, kad Vašingtonas ir toliau deda milžiniškas pastangas persekiodamas Rusijos organizacijas ir piliečius, kurie, jo nuomone, dalyvauja "kišimesi" į rinkimų procesus JAV. "Kaip visada, nepateikiami jokie įrodymai", — sakė ji.

"Galbūt, palyginti su ankstesnėmis tokio pobūdžio bangomis, dabartinė skiriasi tik vienu dalyku. Kaip matyti iš JAV Finansų departamento pranešimo spaudai, dabar Amerikos sankcijos, be kita ko, yra nustatytos už bendravimą su Rusijos federalinėmis vykdomosiomis institucijomis, įskaitant Rusijos užsienio reikalų ministeriją. Daugiau komentarų nereikia", — padarė išvadą Zacharova.

Tarp rusų, kuriems taikomos naujos JAV sankcijos, yra Borisas Gaikovičius, Jelena Ivanova, Nadežda Kučumova, Vladislavas Zaninas. Visi jie yra iš Sankt Peterburgo. Aleksandras Kuzinas, Dmitrijus Syty ir Jevgenijus Chodotovas yra Centrinės Afrikos Respublikoje, o Nikita Kovalevskis — Suomijoje. Pastarasis turi Suomijos pilietybę, nepateikiami duomenys apie jo Rusišką pasą.

Tarp bendrovių, kurioms taikomos sankcijos, yra "Acex OY", "GCH Finland OY", "Optima Freight OY" ir Suomijoje įsikūrusi "Unicum Trade OY". Visos jos yra su tuo pačiu adresu, rašoma Finansų departamento tinklalapyje. Be to, sąraše yra "Lobaye Invest" iš Centrinės Afrikos Respublikos, taip pat LLC "M-Finance" ir UAB "AE PT Okeanos" iš Sankt Peterburgo.

"Lobaye Invest" ir "M-Finance" užsiima tauriųjų metalų gavyba CAR. "Okeanos", pasak JAV Finansų departamento, pateikė FSB nardymo įrangą, taip pat ir Kryme, o "Optima Freight" įsigijo tokią įrangą FSB, apeidama sankcijas. Bendrovės vadovas Nikita Kovalevskis taip pat vadovauja kitoms trims bendrovėms iš Suomijos: "ACEX", "GCH Finland" ir "Unicum Trade". Paskutinių trijų veikla nebuvo vertinama kaip neteisėta JAV požiūriu, tačiau jos buvo įtrauktos į sąrašus dėl to, kad jų vykdomasis direktorius yra Kovalevskis.

JAV anksčiau įtraukė į sankcijų sąrašą ir apkaltino Rusijos verslininką Jevgenijų Prigožiną, dar 12 asmenų ir tris įmones, tariamai susijusias su Prigožinu, "kišimusi į rinkimus". Iš visų kaltinamųjų šioje baudžiamojoje byloje pradėjo dalyvauti tik Prigožino įmonės "Concord Management and Consulting" ir "Concord Catering".

Jų atstovai užtikrino, kad JAV Teisingumo departamento prašymu byla būtų baigta, kol vyks teismo procesas. Teisingumo ministerija atsisakymą tęsti baudžiamąjį persekiojimą paaiškino nenoru pateikti kaltinamiesiems įrodymų bazę, pagrįsdama tai specialiųjų tarnybų metodų slaptumu. "Concord Management" advokatas Erikas Dubelieris RIA Novosti sakė, kad gynyba laimėjo "kišimosi" bylą, kad ir kaip prokurorai bandė ją pateikti. Rugpjūčio 28 dineą Interpolas sustabdė tarptautinį bendrovės "Concord Management and Consulting" direktoriaus Jevgenijaus Prigožino ir pačios įmonės persekiojimą.

Tegai:
sankcijos, Rusija, JAV, Marija Zacharova
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai
Dar šia tema
Kasčiūnas siūlo griežtinti sankcijas Rusijai
Rusija išplėtė ES piliečių, kuriems draudžiama atvykti į šalį, sąrašą
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė

"Surengė viešą egzekuciją": Nausėda užstojo savo žmoną po jos kalbos

(atnaujinta 14:39 2020.09.24)
Lietuvos vadovo žmonos pareiškimą kai kurie komentatoriai konferencijoje įvertino kaip nepagarbą moterų darbui

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda užstojo savo žmoną Dianą, kai ji buvo apkaltinta seksizmu dėl jos kalbos renginyje "Lietuvos Davosas".

Lietuvos vadovas pareiškė neturintis teisės tylėti, nes ši situacija kelia daug platesnių klausimų nei pirmoji ponia ar jis pats.

"Užvakar Diana dalyvavo diskusijoje apie moterų įgalinimą ir išreiškė mintį, kad nustekentoje šalies švietimo sistemoje negelbsti ir tas faktas, kad 79 proc. mokytojų yra moterys. Jos tampa neįgalios sistemos įkaitėmis ir mažai kas pasikeistų, jeigu mokyklose dirbtų analogiškas procentas vyrų", — perpasakojo savo žmonos teiginio esmę Nausėda savo  Facebook paskyroje.

Pasak jo, "naratyvų medžiotojai" šią mintį pavertė antiteiginiu apie nepagarbą moters darbui. Jis priekaištavo komentatoriams, kad daugelis pasmerkė Nausedienės kalbą, nors jie nebuvo perskaitę originalaus teksto ir nebuvę konferencijoje.

Nausėda mano, kad žmonos kalbą iškraipė tie, kurie dešimtmetį tylėjo ir stebėjo, kaip Lietuvos švietimo sistema "vis giliau kasama į žemę". Prezidentas pabrėžė, kad dabar šalies valdžia bando tai ištaisyti ir pateikti įstatymų paketą dėl lygių galimybių vaikams iš skirtingo socialinio statuso šeimų.

"Dar šlykščiau — dieną naktį dėl žmogaus teisių nemiegantieji surengė viešą egzekuciją mamai ir moteriai, už kurios lygias galimybes ir saviraišką jie tariamai kovoja. <...> Į tų kelių komentatorių garbę ir sąžinę aš nesikreipiu. Negali apeliuoti į tai, ko nėra. Kreipiuosi į visus geranorius žmones, kurie neabejingi valstybės likimui. Toliau vyksta kova už viešąją erdvę. Neleiskime jos okupuoti "tuščių būgnų" partijai — visiems tiems, kurie mėgsta postringauti apie kilnias materijas, bet savo asmeniniame gyvenime jomis nesivadovauja", — pareiškė jis.

Tuo metu visas Nausedenės kalbos konferencijoje tekstas prezidento rūmų tinklalapyje nepateikiamas.

Tegai:
Lietuva, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda