Princas Haris

Šį kartą šeimos apsuptyje: kaip princas Haris linksminosi prieš susitikęs Megan Markl

(atnaujinta 13:38 2020.09.15)
Per jauniausiojo Elžbietos II anūko 36-ąjį gimtadienį, kurį surimtėjęs šeimos žmogus praleis su artimiausiais žmonėmis, Sputnik prisimena ryškiausius raudonplaukio princo nusižengimus

Rugsėjo 15 dieną savo 36-ąjį gimtadienį švenčia mylimiausias ir pats nepaklusniausias Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II anūkas princas Haris.

Prieš susipažinęs su Holivudo aktore Megan Markl princas Haris išgarsėjo kaip pagrindinis Britanijos karalystės plevėsa: princesės Dianos jaunėlis sūnus dažnai atsidurdavo pagrindiniuose pasaulio bulvarinių leidinių puslapiuose, įkliuvęs per "pačius nekarališkiausius" užsiėmimus. Ten buvo ir netoleruotina apranga, muštynės naktiniuose klubuose ir draugių ratelis.

Karališkoji ekspertė Katie Nicholl nusprendė priminti pagrindinius jaunojo Hario nusižengimus, kurie prieštarauja visoms karališkojo protokolo taisyklėms, kuriuos jis padarė dar nesutikęs Megan Markl.

Nuolatinis naktinio klubo lankytojas

Nuo 16 metų princas Haris tapo nuolatiniu lankytoju naktiniame klube "Roof Gardens Kensington", kur jis pamėgo alkoholį, rūkymą ir blondines. Apie tai paaiškėjo iš dokumentinio filmo apie princą "Prince Harry: The Troubled Prince". Beje, tai netrukdė jam aktyviai išlaikyti vidurinės mokyklos dalykinę kvalifikaciją.

Kėlė nerimą tėvui

Princas Čarlzas, susirūpinęs dėl sūnaus elgesio, nusprendė paauglį nuvežti į reabilitacijos centrą, kur princas Haris pabendravo su buvusiais narkomanais ir sužinojo, kaip draudžiamos medžiagos paveikė jų gyvenimą. Tačiau panašu, kad tai nieko nepakeitė.

"Naujas karaliaus kostiumas"

Kai tik Hariui sukako 20 metų, jo vakarėliai perėjo į naują lygmenį: vaikinas pradėjo peštis su fotografais, į vakarėlius ateidavo apsivyniojęs raištį su svastika ir net nusirengė dėl lažybų. Visu tuo baisėdavosi ne tik karalienė, bet ir visa visuomenė.

"Nesutramdomas užsispyrėlis"

Asmeniniame princo gyvenime taip pat nebuvo ramybės. Princas flirtavo su visomis merginomis, bet jam labiau patiko blondinės. Taigi, pagrindinės jo "mylimosios" buvo turtingos paveldėtojos — Chelsea Davy ir Cressida Bonas. Būtent su šiomis merginomis jis susitikinėjo, išsiskyrė per kelerių metų laikotarpį ir net pagalvojo apie santuoką. Tačiau tik aktorė ir sveikos gyvensenos puoselėtoja Megan Markl sugebėjo "pažaboti" neramų princą.

Tegai:
Megan Markle, karališkoji šeima, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos (105)
Dar šia tema
Karališkoji šeima pasveikino Megan 39-ojo gimtadienio proga
Paaiškėjo, kaip Megan Markl ir princas Haris paminėjo savo metines izoliacijoje
Atsiprašau, Čarlzai: princas Haris rado "naują tėvą" Holivude
Paaiškėjo, kiek pinigų per dieną išleidžia Megan Markl ir princas Haris
Princas Haris ir Megan Markl slapta nusipirko namą JAV
Sunkvežimių eilės, archyvinė nuotrauka

"Ieško pinigų": kodėl Baltarusijos muitininkai atidarinėja sunkvežimius Baltijos šalių

(atnaujinta 17:29 2020.09.23)
Įspūdingos sunkvežimių eilės prie Baltarusijos sienos su ES šalimis laikosi jau daugiau nei savaitę. Kas ir ko ieško?

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Baltarusijos sienos kirtimas dabar yra tarsi loterija: kažkas pravažiuoja per dieną, o kiti stovi po keletą dienų, rašo Sputnik Baltarusija su nuoroda į vieną iš Baltarusijos logistikos bendrovių.

Rugsėjo 10 dieną Lietuvos vežėjų asociacija "Linava" paskelbė apie Baltarusijos ketinimą nepriimti krovinių iš Baltijos šalių. Bet Baltarusija paneigė šią informaciją. Vėliau prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad šalis "priversta uždaryti valstybės sieną su Vakarais". Bet vėlgi oficialūs dokumentai šiuo klausimu nebuvo paskelbti, o kontrolės punktai toliau veikė kaip įprasta. Bet pereiti pasienio kontrolę, naujienų agentūros teigimu, iš tikrųjų tapo daug sunkiau.

"Aš konkrečiai atsakingas už dalinių krovinių gabenimą iš Vilniaus į Rusijos Federaciją, — aiškina vienos Baltarusijos logistikos kompanijos atstovas Jevgenijus. — Praėjusią savaitę siena buvo pereita, kaip sakoma, dėl geros kloties. Bet yra tokių, kurie negalėjo praeiti nuo penktadienio. Ir neaišku, nuo ko tai priklauso".

Vairuotojai sako, kad tikrinamos jų kabinos ir visos prekės iš Europos, jų nuolat klausia apie pinigus, ar jie juos vežasi su savimi. Galbūt tai sutapimas, tačiau Europos Sąjunga neseniai žadėjo skirti 53 mln. eurų protestuotojams paremti. Tuo pačiu Baltarusijos teisingumo ministerija šalyje neregistruotų fondų veiklą, kuri padeda nukentėjusiems protestų metu, laiko neteisėta. Jevgenijus patikslino, kad dabar pasienyje tikrinami beveik visi sunkvežimiai, kroviniai atidaromi pasirinktinai.

"Mano konkretūs automobiliai buvo tikrinami visaip, tik skirtingu lygmeniu: vieni buvo greitai paleisti, o kitus po kelis kartus tikrino rentgenu", — sakė agentūros pašnekovas.

Logistikos įmonės atstovo teigimu, vidutiniškai vienos mašinos prastovos diena kainuoja 100 eurų. Kadangi vėlavimas pasienyje yra laikomas nenumatyta aplinkybe ir klientas nekompensuoja šių nuostolių, daugelis įmonių savo tarifus jau padidino 100–200 eurų.

Prekes iš Baltijos šalių į Rusiją galima pristatyti tiesiogiai per Latviją, tačiau vietiniai kontrolės punktai nėra pritaikyti dideliam transporto priemonių srautui. 

Tegai:
ES, Baltarusija
Dar šia tema
Kontrolės punktai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dirba be pokyčių
Lukašenka pasienyje pakabino spynas
Pasienyje su Baltarusija ir Lenkija sulaikyti trys vilkikai su cigarečių kontrabanda
ES vėliava

Europos Komisija ragina ES šalis pasidalyti atsakomybe pabėgėlius

(atnaujinta 18:05 2020.09.23)
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen trečiadienį pranešė apie naujo ES migracijos ir prieglobsčio pakto projektą, kuris numato didesnį valstybių narių solidarumą su šalimis, tiesiogiai susiduriančiomis su nelegalių imigrantų srautais

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Europos Komisija (EK) pasiūlė naują migracijos ir prieglobsčio paktą, kuriame numatyta bendra ES valstybių narių atsakomybė už į vieną iš Sąjungos šalių atvykstančių migrantų priėmimą ir grąžinimą, praneša RIA Novosti.

"Kiekviena valstybė be išimties krizės metu turi parodyti solidarumą, kad stabilizuotų bendrą situaciją, teiktų pagalbą valstybei, patiriančiai spaudimą užtikrinti ES humanitarinių įsipareigojimų laikymąsi", — sakoma EK pranešime.

Tačiau turint omenyje tai, kad visos valstybės turi skirtingą poziciją migracijos klausimu, EK siūlo skirtingas dalyvavimo galimybes. Pasiūlyme visų pirma teigiama, kad valstybės gali priimti ir pabėgėlius, atvykusius į vieną iš ES šalių, ir įsipareigoti grąžinti tuos, kurie negavo teisės pasilikti Europos Sąjungos teritorijoje.

Be to, šiame pasiūlyme numatyta sustiprinti kontrolę prie ES išorės sienų, paspartinti prieglobsčio prašymų nagrinėjimą.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen trečiadienį pranešė apie naujo ES migracijos ir prieglobsčio pakto projektą, kuris numato didesnį valstybių narių solidarumą su šalimis, tiesiogiai susiduriančiomis su nelegalių imigrantų srautais — Italija, Graikija ir Malta.

ES paspartino migracijos pakto rengimą po tragedijos Graikijos Lesbo saloje, kur rugsėjo 9 dieną visiškai sudegė Morijos pabėgėlių stovykla, kurioje gyveno 12,8 tūkst. žmonių.

Nemažai ES šalių sutiko priimti migrantus, kurie liko be namų po gaisro Lesbo saloje. Europos Sąjunga taip pat ketina dalyvauti statant naują pabėgėlių centrą saloje ir vėliau jį prižiūrėti bendradarbiaujant su Graikijos valdžios institucijomis.

Lesbo salą aplankė Europos Vadovų Tarybos vadovas Šarlis Mišelis. Jis sakė, kad ES neketina "užmerkti akių prieš migracijos problemą".

Tegai:
atsakomybė, ES, Europos Komisija (EK)
Dar šia tema
Skvernelis atskleidė, kiek Lietuvai gali kainuoti vakcina nuo COVID-19
Lietuvoje priimtas sprendimas dėl vakcinų įsigijimo

Vilniuje paminėtas Rudens lygiadienis

(atnaujinta 18:14 2020.09.23)
Kasmet rugsėjo 22-ąją minimas rudens lygiadienis — tai diena, kurios trukmė trumpam susilygina su nakties, o po jos šiltąjį ir šviesų metų laiką keičia tamsusis periodas

Vilniaus etninės kultūros centras rugsėjo 22 dieną sušaukė vilniečius ir miesto svečius į Rudens lygiadienio šventę. Ji prasidėjo 20:00 prie Karaliaus Mindaugo tilto.

Šventės metu tradiciškai būdavo dėkojama dievams už subrandintą derlių ir pasitinkamas kitas — tamsusis — laikotarpis, priartinantis žmogų prie anapusinio pasaulio, priverčiantis atsigręžti į savo vidinį gyvenimą bei protėvių išmintį.

Šiemet, minint Tautodailės metus, lygiadienio apeiginiams momentams įprasminti buvo pasirinktas verpstės motyvas. Žiemos laikotarpiui būdingo veiksmo — verpimo — įrankis savo raštais, vaizduojančiais gamtos elementus, dangaus kūnus, Pasaulio medžio simbolius, byloja apie lietuvių glaudų ryšį su gamta, jų pasaulėvaizdį bei tikėjimą.

Tegai:
Rudens lygiadienis, Vilnius