Atminimo lenta ant atminimo akmens, įrengto Lenkijos lėktuvo Tu-154 katastrofos vietoje

Lenkija siekia dispečerių, dirbusių per Kačinskio Tu-154 sudužimą, suėmimo

(atnaujinta 10:52 2020.09.17)
2010 metais balandžio mėnesį lėktuvas nukrito leidžiantis Smolensko "Severnij" oro uoste. Orlaivyje buvo 96 žmonės

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Lenkija inicijuoja skrydžių dispečerių, dirbusių Smolensko aerodrome per lėktuvo katastrofą su prezidentu Lechu Kačinskiu 2010 metais, arešto procedūrą, žurnalistams pranešė Lenkijos prokuratūros atstovė spaudai Eva Bialik.

2010 metais balandžio 10 dieną Kaczynskio lėktuvas Tu-154 nukrito leidžiantis Smolensko "Severnij" oro uoste. Jame buvo 96 žmonės: 88 keleiviai ir aštuoni įgulos nariai, skridę į atminimo renginius Katynėje. Jie visi mirė. Lenkijos pakartotinio lėktuvo katastrofos tyrimo komisija pateikė įvairias įvykio versijas, viena iš jų — tyčiniai Rusijos skrydžių dispečerių veiksmai.

"Generalinės prokuratūros tyrimo grupė Nr. 1 kreipėsi į Varšuvos-Mokotovo apygardos teismą su prašymu laikinai suimti tris aviacijos dispečerius, kurie 2010 metais tarnavo Smolensko "Severnij" oro uoste", — RIA Novosti cituoja Bialik.

Teismo sprendimas areštuoti dispečerius taps žingsniu įtraukiant juos į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą su tolesniu reikalavimu juos išduoti Lenkijos valdžiai.

Bialik paaiškino, kad "kaltinimai, pareikšti skrydžių dispečeriams, yra susiję su tyčine lėktuvo katastrofos provokacija, dėl kurios žuvo daugybė žmonių".

Tuo tarpu, su situacija susipažinęs šaltinis RIA Novosti teigė, kad jei Lenkija už akių areštuos Rusijos skrydžių dispečerius, Maskva jų neišduos Varšuvai.

"Konstitucija draudžia išduoti Rusijos piliečius kitoms valstybėms", — sakė agentūros pašnekovas ir priminė, kad Lenkijos pusė galės paprašyti teisinės pagalbos, jei jiems prireiks duomenų iš dispečerių.

Anksčiau prokuratūra paskelbė, kad kaltinimai Rusijos dispečeriams dėl netyčinio nelaimės sukėlimo pakeisti  į tyčinius veiksmus siekiant sukelti avariją.

2011 metais Tarpvalstybinis aviacijos komitetas paskelbė galutinę techninio tyrimo rezultatų ataskaitą, pagal kurią  katastrofos priežastis buvo pripažintas įgulos sprendimas nevykti į atsarginį aerodromą, o sisteminės priežastys — paramos skrydžiui ir įgulos pasirengimo trūkumai.

Pirmoji Lenkijos komisija, vadovaujama buvusio vidaus reikalų ministro Ježio Milerio, padarė panašias išvadas, įvardijant katastrofos priežastį, kad, nepaisant tiršto rūko, prezidento lėktuvas buvo nuleistas žemiau leistino minimumo. Dabartinės Lenkijos valdžios institucijos nesutiko su TAK ataskaita ir Milerio komisijos išvadomis ir nusprendė sukurti antrą komisiją, kuri kelerius metus nesugebėjo užbaigti savo darbo ir pateikti oficialios ataskaitos.

Rusijos užsienio reikalų ministerija Lenkijos pakartotinį tyrimą ne kartą vadino politiškai šališku.

Tegai:
lėktuvo katastrofa, Lechas Kačinskis, Rusija, Lenkija
Dar šia tema
Antra Tu-154 juodoji dėžė pakelta į paviršių
Rusijos ekspertas paneigė Varšuvos išvadas dėl Tu-154 avarijos prie Smolensko
Advokatė: Ukrainos ginkluotosios pajėgos galėjo numušti Malaizijos Boeing atsitiktinai
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Specialistė įvardijo geriausią laiką prašymams padidinti atlyginimus

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Prašymas padidinti atlyginimą turi būti pagrįstas. Be to, tokie argumentai kaip padidėjusios būsto nuomos išlaidos netinka

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Ruduo — tinkamiausias laikas prašyti pakelti atlyginimą, Sputnik radijui sakė įdarbinimo bendrovės "ProPersonnel" generalinė direktorė Tatjana Doliakova. Jos teigimu, norimą rezultatą galima pasiekti, jei bus naudojamas teisingas požiūris.

Kalendorinių metų pabaigoje dauguma Rusijos komercinių bendrovių tvirtina kitų metų biudžetą. Atlyginimai darbuotojams yra didžiausias išlaidų straipsnis, todėl, jei darbuotojas nori, kad atlygis būtų pakeltas, tuomet reikia apie tai pagalvoti iš anksto, rudenį, sakė ji.

"Darbdavys metų pabaigoje formuoja kitų metų biudžetą. Čia darbdavys galvoja apie darbuotojų rotaciją, apie naujus darbuotojus, apie galimybę padidinti atlyginimus. Čia yra gera proga darbuotojui paprašyti padidinti atlyginimą, nes biudžetas vis dar formuojamas", — teigė ji.

Prašymas padidinti atlyginimą turi būti pagrįstas. Be to, tokie argumentai kaip padidėjusios būsto nuomos išlaidos netinka.

"Darbdavys didina atlyginimus, kai kandidatas yra pasirengęs imtis papildomų darbų. Prasminga pasakyti darbdaviui, kad atlyginimas neturėtų kilti vien todėl, kad pabrango buto nuoma ir žmogui reikia daugiau pinigų, bet todėl, kad žmogus yra pasirengęs imtis daugiau darbo ir tam jam reikia padidinti atlyginimą 15–20 %. Turime pasiruošti šiam pokalbiui. Turime galvoti apie atliktą darbą ir apie tą, kurį žmogus yra pasirengęs pasiūlyti", — sakė ji.

"Labai dažnai kandidatai ima šantažuoti darbdavį. Jie pradeda eiti į kitas įmones, žiūrėti į rinką ar net priimti darbo pasiūlymus, o tada darbdaviui pasakyti, kad kita įmonė pasiūlė daugiau pinigų. Kartais darbdavys kelia atlyginimą, kad išlaikytų darbuotoją. Tai vis dar yra žingsnis link išėjimo. Darbdavys jau iš to supras, kad tai nėra lojalus darbuotojas, ieškos jam pakaitalo", — teigė specialistė.

Tegai:
atlyginimas
Dar šia tema
COVID-19 tyrimai šią savaitę intensyviau bus vykdomi 11-oje didelės rizikos savivaldybių
Trys ES šalys vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos
Krokodilas

Krokodilas įkando vyrui į galvą

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Briaunagalvių krokodilų poravimosi sezonas trunka nuo lapkričio iki vasario, tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Australijoje, Kvinslando valstijoje, briaunagalvis krokodilas įkando vyrui į galvą. Apie tai praneša "9News".

Incidentas įvyko Lizardo saloje, kuri yra Didžiojo barjerinio rifo dalis. Roplys užpuolė 33 metų vyrą, kuris nardė su kauke ir kvėpavimo vamzdeliu.

Nukentėjusysis liko gyvas, tačiau patyrė galvos ir kaklo sužalojimus. Įvykio vietoje jam buvo suteikta pirmoji pagalba, o tada sraigtasparniu jis buvo išvežtas į Kernso ligoninę.

Tikimasi, kad į salą bus išsiųsti specialistai, kurie suseks ir pašalins krokodilą iš teritorijos, kur jis gali kelti pavojų žmonėms.

Briaunagalvis krokodilas laikomas vienu didžiausių mėsėdžių planetoje. Šios rūšies patinai gali siekti septynis metrus ir gali sverti iki dviejų tonų. Jų yra rytiniuose Indijos krantuose, daugelyje Pietryčių Azijos šalių, Papua Naujojoje Gvinėjoje ir šiaurinėje Australijos dalyje.

Lapkritį prasideda šių roplių poravimosi sezonas, kuris tęsiasi iki vasario. Tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją.

2018 metais buvo pranešta, kad Šiaurinės teritorijos gyventojas pagavo du gyvus briaunagalvius krokodilus. Vienas iš roplių buvo 4,4 metro ilgio, kitas — 4,3 metro.

Tegai:
krokodilas, Austrija
Dar šia tema
Skirtingus loterijos bilietus įsigiję sutuoktiniai laimėjo
Palei paplūdimį ėjęs vyras rado folijoje suvyniotas smegenis
Internetas, archyvinė nuotrauka

Beveik penktadalis Lietuvos namų ūkių dar neturi prieigos prie interneto

(atnaujinta 14:06 2020.09.26)
Tyrimas rodo, kad mieste interneto prieigą namuose turi 84 proc. namų ūkių, o kaime — 78 proc.

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Antrąjį šių metų ketvirtį asmeninius kompiuterius namuose turėjo 77 proc., interneto prieigą — 82 proc. namų ūkių, tai tiek pat kaip 2019 metais, praneša Statistikos departamentas.

Mieste kompiuterius ir interneto prieigą namuose turėjo atitinkamai 80 ir 84 proc. namų ūkių, kaime — 70 ir 78 proc.

Iš namų ūkių su vaikais kompiuterius namuose turėjo 97 proc., interneto prieigą — 99 proc., be vaikų — atitinkamai 70 ir 77 proc.

Beveik visi namų ūkiai, turintys namuose interneto prieigą, naudojosi plačiajuosčiu ryšiu. 78 proc. interneto prieigą turinčių namų ūkių naudojosi plačiajuosčiu laidiniu ar belaidžiu fiksuotu ryšiu, 66 proc. — mobiliojo ryšio tinklais.

2020 metais internetu naudojosi 83 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų (2019 metais — 82 proc.).

Iš 16–24 metų amžiaus gyventojų internetu naudojosi 99 proc., iš 65–74 metų amžiaus — 46 proc. Palyginti su praėjusiais metais, 6 proc. punktais padaugėjo vyresnio (65–74 metų) amžiaus gyventojų, besinaudojančių internetu.

Internetas daugiausia buvo naudojamas informacijos paieškai, ryšiams, laisvalaikiui ir bankininkystei.

E. prekyba per paskutinius 3 mėnesius asmeniniais tikslais naudojosi 42 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų. Dauguma, arba 77 proc. asmenų, pirkusių prekes ar paslaugas internetu, per 3 mėnesius atliko iki 5 užsakymų, 73 proc. e. prekybos vartotojų per 3 mėnesius išleido iki 300 eurų. Dažniausiai internetu buvo perkami drabužiai ir avalynė, kosmetika, vaistai ir vitaminai, buitinė technika ir elektronika.

Duomenys apie informacinių technologijų naudojimą namų ūkiuose surinkti 2020 m. balandžio–liepos mėn. apklausus 4 773 16–74 metų amžiaus asmenis, atsitiktinai atrinktus iš Gyventojų registro.

Tegai:
internetas, statistika, tyrimas