Paukštynas

Rusas daugiau nei 20 metų buvo laikomas vergijoje Lenkijoje

(atnaujinta 10:30 2020.09.27)
Fermos savininkas neleido išeiti į miestą, mušė, blogai maitino ir nemokėjo. Dabar 59 metų vyras turės išmokti gyventi iš naujo

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Lenkų šeima 23 metus laikė rusą Nikolajų Jerofejevą vergijoje savo paukštyne, praneša televizijos kanalas "Polsat".

Dabar vyrui yra 59 metai. Jis atvyko į Lenkiją 1989 metais, norėdamas dirbti civiliu specialistu viename iš sovietų armijos karinių dalinių netoli Boleslaveco.

Kai 1990-aisiais sovietų kariuomenė buvo išvedama iš Lenkijos, jis nusprendė pasilikti.

"Dirbau fermoje, savininkas buvo labai patenkintas, bet kilo toks gandas, jog gaudys tuos, kurie dirba nelegaliai. Šeimininkas išsigando ir atvedė mane į šeimą Š. Darbo buvo labai daug, bet tada aš buvau jaunas ir stiprus", — papasakojo Jerofejevas, pažymėdamas, kad jam nebuvo mokama.

Pabėgti iš Š. šeimos fermos rusui padėjo vietinė gyventoja Jolanta Matejko. Anot jos, jei Jerofejevui ir duodavo maisto, tai dažnai būdavo senas paštetas.

"Jis ateidavo vakare ir klausdavo, ar neturiu ko prie duonos", — sakė ji.

Moteris pažymi, kad kai Jerofejevas paliko fermą, jis buvo išsekęs, išsigandęs, visą laiką žiūrėjo į žemę, nežinojo pinigų vertės.

Vyras pasakojo, kad ūkio savininkas neleido jam išeiti į miestą.

"Net kai aš bandžiau, jis mane sekė, ieškojo, kur esu. Negalėjau su kuo nors pasikalbėti. Jie turėjo mano dokumentus, net neįsivaizdavau, kur eiti, nieko nepažįstu. Žmonės jų bijojo, niekas nenorėjo su jais susidėti", — sako jis.

Pasak Matejko, savininkas mušė Jerofejevą, trankė į veidą, žemindavo.

Po išlaisvinimo rusą priglaudė jauna sutuoktinių pora — Eva ir Kšištofas ​​Tiškievičiai. Jie suteikė jam būstą, pažadėjo darbą ir rado advokatą. Jie taip pat paėmė jam šunį iš prieglaudos, kad vyras nesijaustų vienišas.

"Su trumpomis kelnėmis, šlepetėmis, suplyšusiais marškinėliais jis įlipo į automobilį ir pasakė, kad tai viskas, ką jis turi. Jis buvo išvargęs", — prisimena Kšištofas​.

"Jis nėra įpratęs prie maisto. Mokosi leisti laisvalaikį, mokosi normaliai maitintis", — priduria Eva.

Nepaisant praeities problemų, Nikolajus Jerofejevas nori likti Lenkijoje.

"Aš norėčiau likti čia, nes esu įpratęs ir pažįstu žmones. Be to, man lengviau kalbėti lenkiškai nei rusiškai", — prisipažino jis.

Advokatas Dominikas Gura, kurio specializacija yra pagalba užsieniečiams, mano, kad byla pateko į prekybos žmonėmis ir vergiško darbo naudojimo kategoriją. Apie tai jis informavo pasieniečius ir prokuratūrą.

"Mūsų kanceliarija padarys viską, kad Nikolajus liktų čia, būtų legalizuotas ir galbūt net taptų mūsų piliečiu ateityje", — sakė Gura.

Tegai:
vergija, Lenkija, rusas
Dar šia tema
Blogiau tik Lietuvoje: Britanijos gyventojai nepatenkinti darbo įstatymais
Popiežius Pranciškus paragino nutraukti vaikų darbo išnaudojimą
Vergovė angliškai: kaip Didžiojoje Britanijoje prekiaujama latviais
Parduoti į vergiją. Kiek Lietuva pareikalavo iš ES už emigrantus
Dėlė

Kinijoje dėl išgerto vandens vaiko galvoje išaugo didžiulė dėlė

(atnaujinta 13:05 2020.10.23)
Tik praėjus daugiau nei metams tėvai kreipėsi į gydytojus, o prieš tai savarankiškai bandė išgydyti sūnų, kuris skundėsi kvėpavimo problemomis ir nuolatiniu gerklės skausmu

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Gydytojai penkerių metų Kinijos gyventojo galvoje rado dėlę, kuri į jo kūną pateko daugiau nei prieš metus, praneša "Daily Mail".

Pažymima, kad vaikas skundėsi kvėpavimo problemomis ir nuolatiniu gerklės skausmu. Tėvai bandė sūnų išgydyti savarankiškai, tačiau jo savijauta nepagerėjo.

Medicininės apžiūros metu vaiko galvoje buvo aptikta gyva suaugusio žmogaus delno dydžio dėlė. Remiantis gydytojų išvadomis, ji pateko į berniuko kūną per prastos kokybės vandenį, kurio jis išgėrė.

Gydytojai atliko parazito pašalinimo operaciją, taip pat paprašė tėvų užtikrinti, kad vaikai vartotų tik švarų vandenį.

Tegai:
Kinija
Svetlana Tichanovskaja

Tichanovskaja paragino iki metų pabaigos surengti naujus rinkimus Baltarusijoje  

(atnaujinta 18:43 2020.10.23)
Pasak politikės spaudos tarnybos, Tichanovskaja šį pareiškimą padarė darbo vizito Danijoje metu, kur, be kita ko, aptarė užsienio valstybių pagalbą organizuojant derybas dėl rinkimų

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Buvusi kandidatė į prezidentus Baltarusijoje Svetlana Tichanovskaja sakė, kad derybos dėl naujų prezidento rinkimų šalyje turėtų prasidėti šiais metais, o jie patys turėtų būti surengti iki metų pabaigos, praneša RIA Novosti.

Pasak politikės spaudos tarnybos, Tichanovskaja šį pareiškimą padarė darbo vizito Danijoje metu, kur, be kita ko, aptarė užsienio valstybių pagalbą organizuojant derybas dėl rinkimų.

"Įvyko svarbus susitikimas su ESBO parlamentinės asamblėjos atstovais. Jame buvo aptartos derybos dėl naujų rinkimų ir šalys, kurios gali dalyvauti organizuojant šias derybas. Svetlana pabrėžė, kad derybos dėl naujų rinkimų turėtų prasidėti 2020 metais, o nauji rinkimai taip pat turėtų būti suplanuoti iki metų pabaigos", — sakoma spaudos tarnybos pranešime Tichanovskajos Telegram kanale.

Spaudos tarnybos duomenimis, Tichanovskaja susitiko su Danijos užsienio reikalų ministru Jepe Kofodu, kuris pažymėjo, kad Danija kuria Naujosios demokratijos fondą remdama pilietinę visuomenę, taip pat ir Baltarusijoje.

Be to, ji susitiko su Danijos ministre pirmininke Mette Frederiksen. Pasak spaudos tarnybos, susitikimo metu Tichanovskaja pabrėžė, kad atėjo laikas galvoti apie pereinamąjį laikotarpį Baltarusijoje ir aptarti reformų paketus, kurie padės jį įgyvendinti.

Anot pranešimo, Tichanovskaja susitiko su Danijos nevyriausybinių humanitarinių organizacijų atstovais, profesinių sąjungų judėjimo atstovais Danijoje ir Europoje, dalyvavo Danijos instituto prieš kankinimą orumui apskritame staliuke.

Padėtis Baltarusijoje

Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

Tegai:
rinkimai, Danija, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą atvyko 507 baltarusiai
Tichanovskaja papasakojo apie savo gyvenimo sąlygas Lietuvoje
Laboratorija, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai rado silpnąją koronaviruso vietą

(atnaujinta 18:34 2020.10.23)
Tyrimai parodė, kad SARS-CoV-2 PLpro fermentas ne tik skatina viruso replikaciją, bet ir blokuoja daugybę su organizmo imuniniu atsaku susijusių baltymų

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Grupė Lenkijos ir JAV mokslininkų rado naują būdą "užblokuoti" koronavirusą, rašoma žurnale "Science Advances" paskelbtame straipsnyje.

Mokslininkų duomenimis, vienas iš kovos su infekcija metodų — poveikis SARS-CoV-2 PLpro fermentui. Pažymima, kad jis ne tik skatina viruso replikaciją, bet ir blokuoja daugybę su organizmo imuniniu atsaku susijusių baltymų.

Paaiškėjo, kad efektyviausią poveikį šiam fermentui daro du inhibitoriai — VIR250 ir VIR251. Jie sugeba rasti ir blokuoti tik koronaviruso fermentą, nepaveikdami kitų baltymų.

Pažymima, kad tokios SARS-CoV-2 PLpro savybės daro jį taikiniu daugeliui antivirusinių vaistų.

Panašią išvadą padarė grupė Amerikos mokslininkų. Jie nustatė, kad SARS-CoV-1, SARS-CoV-2 ir MERS-CoV koronavirusai turi vienodą pažeidžiamumą. Mokslininkai atkreipė dėmesį į fermentą Tom70, kuris taip pat stimuliuoja viruso replikaciją, tačiau praranda atsparumą vaistams sąveikaujant su koronaviruso genu Orf9b.

Tegai:
mokslininkai, mokslas, tyrimas, koronavirusas
Dar šia tema
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas