Protestai Minske,  archyvinė nuotrauka

Lenkija pasirengusi kartu su Baltijos šalimis įvesti sankcijas Baltarusijai apeidama ES

(atnaujinta 17:39 2020.09.28)
Lenkijos ministras priminė, jog rugpjūčio pabaigoje ES užsienio reikalų ministrai pasiekė sutarimą, kad ES sieks įvesti sankcijas Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems už "prezidento rinkimų klastojimą Baltarusijoje arba už žiaurų elgesį su demonstrantais po rinkimų"

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Lenkija ir kitos Baltarusijos kaimynės ES gali įvesti nacionalines sankcijas tam tikriems Baltarusijos pareigūnams, jei to nepadarys Europos Sąjunga, žurnalistams Budapešte sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau, praneša RIA Novosti.

"Jei neprieisime iki tokių sankcijų įvedimo — mes kalbame apie sankcijas, skirtas atskiriems Baltarusijos valstybės pareigūnams, — tada mūsų regiono šalys svarsto — kalbu apie Baltarusijos kaimynes, kurios yra ES narės, — įvesti nacionalines sankcijas", — sakė Rau.

Tuo tarpu Lenkijos ministras išreiškė viltį, kad bus įvestos ES sankcijos. Jis priminė, jog rugpjūčio pabaigoje ES užsienio reikalų ministrai pasiekė sutarimą, kad ES sieks įvesti sankcijas Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems už "prezidento rinkimų klastojimą Baltarusijoje arba už žiaurų elgesį su demonstrantais po rinkimų".

Anksčiau Kipras priešinosi ES sankcijų Baltarusijai įvedimui, reikalaudamas įvesti apribojimus Turkijai.

Anksčiau po susitikimo Briuselyje ES užsienio reikalų ministrai dar kartą patvirtino Sąjungos poziciją dėl Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų nepripažinimo ir ketinimą įvesti sankcijas Baltarusijos piliečiams, kurie, pasak ES, dalyvavo klastojant balsavimo rezultatus ir naudojant smurtą prieš protestuotojus.

Tačiau šiuo klausimu dar nėra susitarta dėl Kipro, kuris blokuoja sprendimą, reikalaudamas lygiagrečiai įvesti panašias priemones prieš Turkiją dėl jos vykdomų išteklių žvalgymo darbų Viduržemio jūroje, Kipro ekonominėje zonoje.

Rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus malšino, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, naudojo ašarines dujas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip tuo metu pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — daugiau kaip 130 teisėsaugos pareigūnų. Protestai trunka jau daugiau nei mėnesį. Tuo pačiu metu rengiamos Lukašenkos šalininkų eitynės. Be to, valstybinė agentūra "Belta" trečiadienį paskelbė, kad įvyko Lukašenkos inauguracija.

Tegai:
sankcijos, Lenkija, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)
Dar šia tema
Lietuva pasiūlė ES įvesti bevizį režimą Baltarusijos piliečiams
ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
ES ir JAV: tegul Lenkija pati sprendžia savo problemas su Baltarusija
Barselona

Barselona taps Europos miškų sostine 2022 metais

(atnaujinta 09:02 2020.10.30)
Pagrindinis Europos miškų sostinės tikslas yra atkreipti gyventojų ir specialistų dėmesį į miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimo klausimus

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. 2022 metais Barselona taps Europos miškų sostine, dabar šį titulą turi Vokietijos miestas Bona, praneša "EuroPulse".

Titulą Europos miškų institutas (EFI) skiria nuo 2014 metais. Bėgant metams, jį turėjo Bilbao, Viena, Oslas, 2015 metais — Sankt Peterburgas, o kitais metais jis bus skirtas Prahai.

Dėl šio titulo su Barselona varžėsi Madridas, Sorija (Ispanija) ir Novi Sadas (Serbija).

Pagrindinis Europos miškų sostinės tikslas yra atkreipti gyventojų ir specialistų dėmesį į miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimo klausimus.

Tegai:
miškas, Barselona
Dar šia tema
Mokslininkai išsiaiškino, kokie dumbliai galėjo sukelti taršą Kamčiatkoje
Lietuvos bankas pranešė, kad karantino metu išaugo elektroninių mokėjimų svarba
Karalienė Elžbieta II ir karališkoji šeima

Britai įvertino princo Hario ir Megan Markl įtaką karališkajai šeimai

(atnaujinta 17:58 2020.10.30)
Po to, kai pora paskelbė atsisakanti karališkųjų titulų ir norinti tapti finansiškai nepriklausoma, maištingųjų hercogų reitingai smarkiai krito

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Koronaviruso pandemijos metu Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II reitingai augo, tuo tarpu Sasekso hercogų princo Hario ir jo žmonos Megan Markl — smuko. Apie tai liudija apklausos duomenys, kurių rezultatus cituoja "Daily Mail".

Be to, krito Jorko hercogo princo Endriu populiarumas, nors jis atsisakė viešųjų pareigų.

Edinburgo hercogo princo Filipo reitingai augo — nuo kovo mėnesio jo populiarumas išaugo trimis punktais, iki 28 punktų.

Visuomenė mano, kad Kembridžo hercogų Viljamo ir Keitės Midlton įtaka karališkajai šeimai per ateinantį dešimtmetį persvers Hario ir Megan, taip pat Velso princo Čarlzo ir Kornvalio hercogienės Kamilos įtaką.

Apie 68 procentai apklaustųjų mano, kad Viljamas ir Keitė turės didžiausią įtaką karališkajai šeimai per ateinančius dešimt metų. Tuo tarpu 12 procentų balsavo už Čarlzą ir Kamilą, septyni procentai — už Harį ir Megan.

Remiantis apklausa, per pastaruosius 12 mėnesių palanki visuomenės nuomonė apie Sasekso hercogus sumažėjo, kai jie sausio pradžioje paskelbė atsisakantys karališkųjų titulų ir norintys tapti finansiškai nepriklausomi. Hario reputacija nukrito nuo 71 iki 55 proc., o Megan — nuo 55 iki 38 proc.

Paklausus visuomenės, ar jos požiūris į karalienę yra teigiamas, 83 proc. atsakė "taip" (kovą šis rodiklis siekė 79 proc.). 80 procentų britų teigiamai įvertino Viljamą, 76 procentai — Keitę.

Teigiamas Čarlzo įvertinimas siekė 59 proc., o Kamilos nežymiai padidėjo — iki 44 proc.

Sausio mėnesį Sasekso hercogai oficialiai paskelbė, kad nori "subalansuoti" savo laiką tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Amerikos, todėl atsisako vyresniųjų karališkosios šeimos pareigų ir planuoja tapti finansiškai nepriklausomi.

Elžbieta II sutiko su sandoriu, tačiau pagal susitarimą Haris ir Megan nebeturės titulų "Jo karališkoji aukštybė" ir "Jos karališkoji aukštybė". Princas taip pat prarado karinius laipsnius. Be to, jie turės sumokėti Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams 2,4 mln. svarų (daugiau nei 2,8 mln. eurų), kad kompensuotų Frogmoro kotedžo įrengimo išlaidas, ir kasmet mokėti už jo nuomą.

Tegai:
Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Apklausa: beveik pusė britų nori, kad Haris ir Megan netektų titulo
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Elžbieta II svajojo išsiųsti Megan Markl į Afriką