ES vėliava

Jei nepaklusite, negausite pinigų: ES nori sugalvoti naują mokėjimo tvarką

(atnaujinta 10:56 2020.10.01)
Artimiausioje ateityje Europos Parlamentas turi patvirtinti daugiametį ES biudžeto planą ir bendrą fondą ekonomikai remti po koronaviruso pandemijos

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Nuolatiniai Europos Sąjungos šalių atstovai balsų dauguma patvirtino ES pirmininkaujančios Vokietijos siūlymą susieti mokėjimus iš bendrojo biudžeto ES valstybėms narėms su teisinės valstybės principų laikymusi, pranešė ES Taryba.

"Tarybos pozicija sulaukė daugumos valstybių narių palaikymo", — cituoja RIA Novosti.

Iš teisinės valstybės principų pažeidėjų gali būti atimtas finansavimas iš ES bendrųjų lėšų. Parlamento nariai reikalauja tokio mechanizmo, kuris turi patvirtinti daugiametį ES biudžeto planą ir bendrą fondą ekonomikai remti po koronaviruso pandemijos.

Anksčiau trečiadienį Europos Komisija paskelbė ataskaitą apie Sąjungos valstybių narių teisės normų laikymąsi, kurioje kritikavo padėtį šioje srityje daugelyje valstybių, pirmiausia Vengrijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje. Kalbama apie teismų, žiniasklaidos nepriklausomybės ir kovos su korupcija padėtį. Ataskaitoje visų pirma nurodoma, kad Bulgarijoje daugelio žiniasklaidos priemonių savininkai yra glaudžiai susiję su politikais.

Be to, pranešime sakoma, kad žiniasklaidos grupės sukūrimas Vengrijoje, į kurią įeina 470 vyriausybei palankių leidinių, kelia grėsmę žiniasklaidos pliuralizmui. Taip pat pažymima, kad Vengrijoje nėra teisinės bazės, užtikrinančios valstybės struktūrų reklamos platinimo žiniasklaidoje skaidrumą. Pranešimo autoriai kritikavo Lenkijos ir Vengrijos teismų reformas, kurios, jų nuomone, riboja teismų nepriklausomumą.

Lenkija ir Vengrija, priešindamos mokėjimų iš ES fondų susiejimą su įstatymų laikymusi, jau pareiškė nesutinkančios su ataskaitos išvadomis.

Anksčiau Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas išsiuntė laišką Europos Komisijos vadovybei, kuriame reikalavo už Europos vertybes ir skaidrumą atsakingos EK viceprezidentės Veros Jurovos atsistatydinimo, susijusio su jos pareiškimais dėl padėties teisinėje valstybėje Vengrijoje.

Tegai:
ES biudžetas, tvarka, ES
Dar šia tema
Baltarusiams, gavusiems leidimą gyventi Lietuvoje, COVID-19 tyrimas nebeprivalomas
Ekonomistas papasakojo apie sėkmingą koronaviruso krizės įveikimą  
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

JT perspėjo apie suklastotų vaistų ir vakcinų nuo COVID-19 riziką

(atnaujinta 19:48 2020.10.26)
Organizuotas nusikalstamumas parodo aktyvuną padirbtų vaistų ar skiepų gamybos versle, pasinaudodamas situacija su vaistų trūkumu, kai žmonės įvairiose šalyse siekia gauti vakciną

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Organizuotas nusikalstamumas labai aktyviai gamina padirbtus vaistus ir vakcinas nuo koronaviruso, interviu RIA Novosti pasakė JTO Narkotikų ir nusikalstamumo valdybos vykdančioji direktorė Gada Vali.

Ji pranešė, kad Narkotikų ir nusikalstamumo valdyba perspėjo vyriausybes apie pavojingą vaidmenį, kurį organizuotas nusikalstamumas gali atlikti padirbtų vaistų gamyboje, skiepų gamybos versle, pasinaudodamas situacija su vaistų trūkumu, kai žmonės įvairiose ​​šalyse siekia gauti vakciną.

"Vyriausybės, ligoninės ir įvairios organizacijos skuba pirkti apsauginę įrangą, ir paklausa yra didelė, todėl suklastoti vaistai ir padirbtos asmeninės apsaugos priemonės — tai rizika, ir būtent čia organizuotas nusikalstamumas parodo aktyvuną. Manoma, kad jie bus aktyvūs visą skiepų kūrimo laikotarpį", —perspėjo Vali.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 42,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,15 mln. žmonių.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Virusologas įvardijo kategoriją žmonių, kuriems nepadės vakcina COVID-19
"Sputnik V" vakcinos gamyba iki gruodžio padidės penkis kartus
Trigubas smūgis pandemijai: Rusijoje prasidėjo trečiosios vakcinos nuo COVID-19 bandymai
Brazilijoje mirė "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso tyrimo dalyvis

"Ledo karalienė": parodytas naujos Zagitovos programos fragmentas video

(atnaujinta 19:28 2020.10.26)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip olimpinė čempionė čiuožia naudodama miuziklo "Notre Dame de Paris" muziką

Internete pasirodė vaizdo įrašas iš Rusijos dailiosios čiuožėjos Alinos Zagitovos treniruotės. Vaizdo įrašą Instagram paskelbė trenerės Eteri Tutberidzės komanda.

Alina Zagitova, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip sportininkė atlieka savo parodomąją programą skambant muzikai iš miuziklo "Notre Dame de Paris".

Komentaruose vartotojai зфgyrė čiuožėją už techninį atlikimą.

"Alina sukelia labai ypatingus, neapsakomus jausmus", — rašo vartotoja tattoofornia.

"Minkšta, plastiška, užburianti... Vienu žodžiu, karalienė!" — pažymi nata72sha.

"Man patiko: tai nepaprastai gražu! Ir aš, tiesą sakant, visiškai nesutinku, kai kažkas Aliną ar Lizą Tuktamyševą vadina sunkiomis ir nejaunomis", — parašė anastasiya_kot1984 ir pridūrė, kad įvardytos čiuožėjos prireikus sugebės atlikti keturgubus šuolius.

Alina Zagitova — pirmoji Rusijos čiuožėja, pelniusi visus pasaulio dailiojo čiuožimo titulus, taip pat visus titulus jaunimo čiuožime.

Gruodžio mėnesį olimpinė čempionė paskelbė, kad sustabdys karjerą ir praleis visus likusius dabartinio sezono turnyrus. Nepaisant to, ji toliau treniruojasi ir dalyvauja ledo šou.

"Ledynmetis" — tai sporto ir pramogų šou, skirtas kelių dailiojo čiuožimo porų varžyboms. Vienas iš partnerių yra gerai žinomas Rusijos teatro, sporto, baleto, scenos, kino ar televizijos atstovas ir neužsiima šiuo sportu, o antrasis yra profesionalus čiuožėjas.

Tegai:
dailusis čiuožimas, Rusija, Alina Zagitova
Dar šia tema
Paskelbtas paskutinio skambučio, kuriame dalyvavo čiuožėja Zagitova, vaizdo įrašas
Zagitova parodė, kaip lankstumas padeda kovoje su koronavirusu
Čiuožėjai Zagitovai pasiūlyta tapti "Ledynmečio" vedėja
Eilės pasienyje

Baltarusijos į ES šalis negali įvažiuoti daugiau nei tūkstantis sunkvežimių

(atnaujinta 08:08 2020.10.27)
Vakar į ES šalis iš Baltarusijos eilės buvo dar didesnės — jose laukė 1,3 tūkst. sunkiasvorių sunkvežimių

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Iš Baltarusijos į ES šalis vėl formuojasi ilgos sunkvežimių eilės, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Tačiau automobilių yra šiek tiek mažiau nei dieną prieš tai. 08:00 valandos (07:00 Lietuvos laiku) duomenimis, iš viso bando išvažiuoti per 1 000 vilkikų.

Sunkiausia padėtis pasienyje su Lietuva. Ten laukia daugiau nei 730 sunkvežimių. Kontrolės punktuose "Kamennyj Log" ir Beniakonyse stovi 220 ir 239 sunkvežimiai. Dar dviejuose patikros punktuose — Privalkoje ir Kotlovkoje — jų yra šiek tiek mažiau: atitinkamai 175 ir 100 sunkvežimių.

Latvijos kryptimi susidariusiuose eilėse stovi daugiau nei 140 sunkvežimių, o į Lenkijos pusę pravažiavimo laukia beveik 150.

Išvakarėse į ES šalis iš Baltarusijos bandė patekti beveik 1,3 tūkst. sunkiasvorių sunkvežimių.

Tegai:
sunkvežimis, ES, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusija neįleido "stiprių jaunų žmonių" iš Lietuvos ir kitų šalių
Baltarusijos pasienyje su Lenkija sugautas heksakopteris su cigarečių kontrabanda