Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija ir JAV nesusitarė dėl ginklavimosi sutarties

(atnaujinta 14:29 2020.10.11)
Maskva ir Vašingtonas konceptualiai sutaria, kad prieš būsimą ginklų kontrolės susitarimą — teisiškai įpareigojantį dokumentą — turėtų būti numatyta politinė sistema, tai yra, dokumentas, kuriame būtų apibrėžta būsimo susitarimo apimtis ir parametrai

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Maskva nesupranta, kuo grindžiamas JAV požiūris į galimą ankstyvą susitarimą su Rusijos Federacija dėl ginklų kontrolės, išlieka rimti pozicijų skirtumai, tarp jų dėl ​​arsenalų įšaldymo, Helsinkyje vykęs susitikimas su Donaldo Trampo specialiuoju pasiuntiniu Maršalu Bilingsliu nepakeitė situacijos, RIA Novosti sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

Anksčiau "Associated Press", remdamasi šaltiniu, susipažinusiu su derybomis, pranešė, kad JAV ir Rusijos Federacijos atstovai "iš esmės sutarė" tęsti branduolinių arsenalų įšaldymą.

Agentūros teigimu, pagrindų susitarimas galėtų būti paskelbtas prieš JAV prezidento rinkimus lapkričio 3 dieną. Savo ruožtu "The Wall Street Journal" pranešė, kad spalio 5 dieną Helsinkyje vykusiose derybose Rusijos Federacijos ir JAV delegacijos tariamai padarė pažangą kurdamos tokį pagrindų susitarimą, kuris nustatytų branduolinių arsenalų įšaldymo parametrus, taip pat naujo susitarimo, kuris bus sudarytas vėliau, kontūrus.

Riabkovas priminė, kad Maskva ir Vašingtonas konceptualiai sutaria, jog prieš būsimą ginklų kontrolės susitarimą — teisiškai įpareigojantį dokumentą — turėtų būti numatyta politinė sistema, tai yra, dokumentas, kuriame būtų apibrėžta būsimo susitarimo apimtis ir parametrai. Taip šalys pasielgė anksčiau, kai prasidėjo derybos dėl dabartinės START-III sutarties.

"Jau keletą savaičių su amerikiečiais diskutuojame klausimu, pirma, kas gali sudaryti hipotetinio būsimo susitarimo šioje srityje materialinę pusę ir, antra, kaip toks susitarimas galėtų būti įformintas atsižvelgiant į visus veiksnius, įskaitant gerai žinomą vidaus politikos situaciją JAV, didėjantį laiko spaudimą dėl artėjančios START-III sutarties galiojimo datos, jei ji nebus pratęsta, ir kitus aspektus", — sakė Riabkovas.

Anot jo, Rusija "iš esmės" leidžia "pasiekti tam tikrą pagrindų susitarimą, kuris leistų kalbėti apie pagrindinių tolesnio darbo krypčių ir parametrų nustatymą".

Rusijos tankas T-72
© Sputnik / Ульяна Соловьева

"Bet mes pripažįstame tik šį variantą. Mes nepriartėjome, aš tai pabrėžiu, kad pastaruoju metu nepriartėjome prie tokio susitarimo su JAV. Amerikiečių bandymai pateikti šį klausimą taip, lyg būtume ties tokio susitarimo riba ir jis bus pasiektas, neaišku, kokiu pagrindu paremti", — teigė Riabkovas.

"Spalio 5 dieną Helsinkyje vykusios derybos parodė, kad vis dar egzistuoja didžiuliai požiūrių skirtumai, įskaitant pagrindinius tokio susitarimo elementus", — sakė jis.

Jis pridūrė, kad šie skirtumai, be kita ko, yra susiję su branduolinių arsenalų įšaldymu. Be to, JAV neatsisakė privalomo dalyvavimo būsimuose Kinijos susitarimuose idėjos.

"Ir čia taip pat išlieka esminis neatitikimas, labai didelis prieštaravimas tarp Vašingtono ir Maskvos. Manome, kad nesant aiškiai išreikšto Kinijos susitarimo dėl tokio požiūrio, geriausias būdas pirmyn yra tęsti dvišalį Rusijos ir Amerikos darbą. Bet ne todėl, kad KLR nėra aiškiai išreikšto susitarimo, tačiau yra labai aiškiai išreikštas nesutikimas su tokiu požiūriu. Taigi, apie ką čia net kalbėti", — sakė Riabkovas.

Jis pridūrė, kad vargu ar "realu" kalbėti apie išankstinį susitarimą. Štai kodėl Maskva pasiūlė ir toliau siūlo pratęsti dabartinę START-III sutartį be išankstinių sąlygų tokia forma, kokia ji buvo pasirašyta ir ratifikuota.

Barščių naikinimas Rusijoje
© Sputnik / Пресс-служба ГБУ МО "Мосавтодор"

"Mes nematome jokio kito būdo užtikrinti nuspėjamumą šioje srityje kartu su pakankamu laiko rezervu, kad vis dėlto sutaptų požiūriai ir būtų pasiektas bendras supratimas. Deja, taip pat yra reikšmingų skirtumų dėl sutarties pratęsimo. Kaip jau sakiau, siūlome ją pratęsti be išankstinių sąlygų, o Jungtinės Valstijos kelia tik visokius reikalavimus", — apibendrino jis.

Anksčiau JAV paskelbė galvojančios pratęsti Branduolinės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III), kuri baigia galioti 2021 metais, su Rusija, tačiau jos siūlo išplėsti sutartį įtraukiant į ją daugybę naujų ginklų ir taip pat siūlo prie jos prijungti KLR.

Kinija pareiškė, kad nėra suinteresuota tokiomis derybomis.

Tegai:
susitarimas, JAV, Rusija
Dar šia tema
Rusijoje pranešta, kad nutrūko užsienio sistemų orlaiviams tiekimas
Britų ekspertai aukštai įvertino Rusijos kariuomenės kovinius pajėgumus
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

JT perspėjo apie suklastotų vaistų ir vakcinų nuo COVID-19 riziką

(atnaujinta 19:48 2020.10.26)
Organizuotas nusikalstamumas parodo aktyvuną padirbtų vaistų ar skiepų gamybos versle, pasinaudodamas situacija su vaistų trūkumu, kai žmonės įvairiose šalyse siekia gauti vakciną

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Organizuotas nusikalstamumas labai aktyviai gamina padirbtus vaistus ir vakcinas nuo koronaviruso, interviu RIA Novosti pasakė JTO Narkotikų ir nusikalstamumo valdybos vykdančioji direktorė Gada Vali.

Ji pranešė, kad Narkotikų ir nusikalstamumo valdyba perspėjo vyriausybes apie pavojingą vaidmenį, kurį organizuotas nusikalstamumas gali atlikti padirbtų vaistų gamyboje, skiepų gamybos versle, pasinaudodamas situacija su vaistų trūkumu, kai žmonės įvairiose ​​šalyse siekia gauti vakciną.

"Vyriausybės, ligoninės ir įvairios organizacijos skuba pirkti apsauginę įrangą, ir paklausa yra didelė, todėl suklastoti vaistai ir padirbtos asmeninės apsaugos priemonės — tai rizika, ir būtent čia organizuotas nusikalstamumas parodo aktyvuną. Manoma, kad jie bus aktyvūs visą skiepų kūrimo laikotarpį", —perspėjo Vali.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 42,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,15 mln. žmonių.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Virusologas įvardijo kategoriją žmonių, kuriems nepadės vakcina COVID-19
"Sputnik V" vakcinos gamyba iki gruodžio padidės penkis kartus
Trigubas smūgis pandemijai: Rusijoje prasidėjo trečiosios vakcinos nuo COVID-19 bandymai
Brazilijoje mirė "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso tyrimo dalyvis

"Ledo karalienė": parodytas naujos Zagitovos programos fragmentas video

(atnaujinta 19:28 2020.10.26)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip olimpinė čempionė čiuožia naudodama miuziklo "Notre Dame de Paris" muziką

Internete pasirodė vaizdo įrašas iš Rusijos dailiosios čiuožėjos Alinos Zagitovos treniruotės. Vaizdo įrašą Instagram paskelbė trenerės Eteri Tutberidzės komanda.

Alina Zagitova, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip sportininkė atlieka savo parodomąją programą skambant muzikai iš miuziklo "Notre Dame de Paris".

Komentaruose vartotojai зфgyrė čiuožėją už techninį atlikimą.

"Alina sukelia labai ypatingus, neapsakomus jausmus", — rašo vartotoja tattoofornia.

"Minkšta, plastiška, užburianti... Vienu žodžiu, karalienė!" — pažymi nata72sha.

"Man patiko: tai nepaprastai gražu! Ir aš, tiesą sakant, visiškai nesutinku, kai kažkas Aliną ar Lizą Tuktamyševą vadina sunkiomis ir nejaunomis", — parašė anastasiya_kot1984 ir pridūrė, kad įvardytos čiuožėjos prireikus sugebės atlikti keturgubus šuolius.

Alina Zagitova — pirmoji Rusijos čiuožėja, pelniusi visus pasaulio dailiojo čiuožimo titulus, taip pat visus titulus jaunimo čiuožime.

Gruodžio mėnesį olimpinė čempionė paskelbė, kad sustabdys karjerą ir praleis visus likusius dabartinio sezono turnyrus. Nepaisant to, ji toliau treniruojasi ir dalyvauja ledo šou.

"Ledynmetis" — tai sporto ir pramogų šou, skirtas kelių dailiojo čiuožimo porų varžyboms. Vienas iš partnerių yra gerai žinomas Rusijos teatro, sporto, baleto, scenos, kino ar televizijos atstovas ir neužsiima šiuo sportu, o antrasis yra profesionalus čiuožėjas.

Tegai:
dailusis čiuožimas, Rusija, Alina Zagitova
Dar šia tema
Paskelbtas paskutinio skambučio, kuriame dalyvavo čiuožėja Zagitova, vaizdo įrašas
Zagitova parodė, kaip lankstumas padeda kovoje su koronavirusu
Čiuožėjai Zagitovai pasiūlyta tapti "Ledynmečio" vedėja
Lietuvos pasienis

Patikrinę įtartinai storus stalviršius Baltarusijos, muitininkai juose aptiko cigaretes

(atnaujinta 07:48 2020.10.27)
Visi stalviršiai pasirodė esantys prikimšti cigarečių — muitininkai juose rado daugiau nei 50 tūkst. pakelių rūkalų

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Dėl sudėtingų darbų tik praėjusią savaitę muitinėje buvo baigta tikrinti ir ardyti dar spalio 9 dieną sulaikyta medinių stalviršių siunta iš Baltarusijos, pranešė Lietuvos Respublikos muitinė.

Baltarusijos piliečio vairuojamas krovininis furgonas "Fiat Ducato" į Raigardo kelio postą atvažiavo spalio 9-ąją, apie 11:00. Muitininkams vairuotojas deklaravo gabenantis į Alytų stalviršių siuntą, tačiau vienas iš pareigūnų atkreipė dėmesį į tai, kad stalviršiai neįprastai stori.

Pareigūnai nusprendė vieną iš stalviršių patikrinti rentgeno kontrolės sistema, po ko įsitikino, jog įtarimai pagrįsti — paaiškėjo, kad gaminio vidus pilnas cigarečių pakelių.

Krovinys ir automobilis buvo sulaikyti, sulaikytas ir furgono vairuotojas, taip pat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

Vėliau Kauno apylinkės teismo sprendimu Baltarusijos pilietis buvo suimtas dviem mėnesiams.

Išardžius visus 66 stalviršius, muitinės pareigūnai juose aptiko 50 160 pakelių baltarusiškų cigarečių "NZ Gold", kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 177 tūkst. eurų.

Tegai:
baltarusiškos cigaretės, Muitinė
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškotą vyrą
Vilniaus rajone sulaikytas girtas saviizoliacijos tvarką pažeidęs vairuotojas
Pasieniečiams nepavyko pagauti iš traukinio išmestas cigaretes krovusių kontrabandininkų