Kosmetika

Rusijos įmonė importuodama kosmetiką Lietuvos vengė mokėti muitus

(atnaujinta 09:16 2020.10.15)
Kaip išsiaiškino muitininkai, registruojant prekių deklaracijas buvo nurodyta netiksli informacija apie vertę  

VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Maskvos srities įmonė, importuodama korėjietišką kosmetiką iš Lietuvos, nesumokėjo daugiau kaip 186 tūkstančių eurų (daugiau kaip 17 milijonų rublių) muitų, praneša Maskvos regioninės muitinės spaudos tarnyba.

Bendrovė importavo Korėjoje pagamintą profesionalią kosmetiką, skirtą odos ir plaukų priežiūrai, įskaitant injekcinius preparatus. Pildant deklaracijas, buvo nurodyta melaginga informacija apie jų vertę.

Muitinės pareigūnai atliko kratas gyvenamosiose patalpose, biuruose ir sandėliuose, kur rado ir paėmė dvi tonas įvairių pavadinimų kosmetikos, taip pat dokumentus, turinčius reikšmės bylai tirti.

Buvo pradėta byla dviem Maskvos srities firmos darbuotojams. Didžiausia bausmė — laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Tegai:
Lietuva, Rusija, kosmetika
Dar šia tema
Brutalus apiplėšimas Lazdijuose: nusikaltėliai pavogė pinigus ir padegė namų šeimininką
Teismui perduota baudžiamoji byla dėl nepilnametės nužudymo, įtariamasis — nepilnametis
Jensas Stoltenbergas

NATO patvirtino planus sukurti naują kosminį centrą Vokietijoje  

(atnaujinta 13:43 2020.10.21)
Stoltenbergas paaiškino, kad tai bus centras, kuris teiks NATO paramą iš palydovų vaizdų ir leis dalytis informacija apie galimas aljanso narių palydovų grėsmes

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas patvirtino aljanso planus įkurti kosminį centrą Ramšteino bazėje Vokietijoje, praneša RIA Novosti.

NATO gynybos ministrai spalio 22–23 dienomis surengs vaizdo konferencijų susitikimą. NATO generalinis sekretorius Stoltenbergas pirmininkaus virtualiam ministrų susitikimui.

"Konkurencija kosmose kasmet auga, o tokios šalys kaip Rusija ir Kinija kuria sistemas, kurios gali apakinti, išjungti ar numušti palydovus. Kosmosas yra būtinas mūsų gebėjimui naršyti, bendrauti ir sužinoti apie raketų paleidimą. palydovinis ryšys. Tikiuosi, kad rytoj ministrai susitars dėl naujo NATO kosmoso centro, kuriam vadovaus NATO oro pajėgų vadovybė, įkūrimo Ramšine, Vokietijoje", — sakė jis.

Stoltenbergas paaiškino, kad tai bus centras, kuris teiks NATO paramą iš palydovų vaizdų ir leis dalytis informacija apie galimas aljanso narių palydovų grėsmes. Jis taip pat pabrėžė, kad "nėra kalbama apie kosminės erdvės militarizavimą".

Tegai:
kosmosas, Vokietija, Jensas Stoltenbergas, NATO
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos regione numatomas rimtas NATO kariuomenės pasirengimas
Pentagonas nori nuolat laikyti mechanizuotąją brigadą šalia Rusijos sienų
Kosmosas

JAV galvoja apie ginklus kosmose dėl Rusijos ir Kinijos

(atnaujinta 14:44 2020.10.21)
Kita vertus, pasak valstybės vadovo Donaldo Trampo, kitos šalys dar nėra pasiekusios tokių branduolinių ginklų kūrimo aukštumų kaip JAV

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. JAV pradėjo galvoti apie gynybinių ginklų kūrimą kosmose dėl Rusijos ir Kinijos veiksmų. Tai pareiškė Pentagono vadovas Markas Esperis virtualioje konferencijoje, kurią organizavo Vašingtone įsikūrusi Šiaurės Atlanto taryba. Jo žodžius cituoja Interfax.

"Kinija ir Rusija militarizavo kosmosą. Jie ten padėjo ginklus. Todėl turime kurti gynybines sistemas", — sakė jis.

Esperis pridūrė, kad tai reikalinga, be kita ko, siekiant apsaugoti orbitoje esančias nekarines transporto priemones. Pasak jo, JAV armija turėtų sustiprinti "savo karinio jūrų laivyno pajėgumus, taip pat kibernetinės erdvės pajėgumus".

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas kalbėjo apie šalies branduolinių ginklų modernizavimą iki "precedento neturinčio lygio".

Pasak valstybės vadovo, kitos šalys dar nėra pasiekusios tokių branduolinių ginklų kūrimo aukštumų kaip JAV.

Rugsėjį Esperis Rusiją ir Kiniją įvardijo kaip svarbiausias JAV strategines varžoves. Pasak jo, abi valstybės modernizuoja savo ginkluotąsias pajėgas, taip pat plečia savo galimybes kosmose ir virtualioje erdvėje.

Tegai:
ginklai, kosmosas, Kinija, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos ambasada pakomentavo šešių Rusijos piliečių kaltinimus JAV
Specialusis Trampo pasiuntinys teigia, kad NATO šalys palaiko JAV poziciją dėl START-III