Aleksejus Navalnas

Europos Sąjunga įvedė sankcijas Rusijai dėl situacijos su Navalnu

(atnaujinta 14:32 2020.10.15)
Ribojamosios priemonės, kurių buvo imtasi, apima draudimą keliauti ES, fizinių ir juridinių asmenų turto įšaldymą

VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Europos Sąjunga ketvirtadienį oficialiame žurnale paskelbė, kad oficialiai nustatė sankcijas šešiems fiziniams asmenims ir vienai organizacijai iš Rusijos, kurie Europoje laikomi susijusiais su tariamu Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimu.

Rusijos Federacijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų Lavrovo ir Maso susitikimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

Sąraše yra FSB direktorius Aleksandras Bortnikovas, pirmasis Rusijos Federacijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Sergejus Kirijenka, prezidento vidaus reikalų vadovas Andrejus Jarinas, įgaliotasis pasiuntinys Sibire Sergejus Menjailo, Rusijos Federacijos gynybos ministrų pavaduotojai Pavelas Popovas ir Aleksejus Krivoručka.

Taip pat sankcijos taikomos vienai Rusijos organizacijai: Valstybiniam organinės chemijos ir technologijų mokslinių tyrimų institutui.

"Priimtos ribojamosios priemonės apima draudimą keliauti į ES ir turto įšaldymą fiziniams asmenims, taip pat turto įšaldymą juridiniam asmeniui. Be to, fiziniams ir juridiniams asmenims iš ES draudžiama skirti lėšų tiems, kurie yra išvardyti sąraše", — teigė ES.

Europos Sąjunga pabrėžė, kad tas pats sankcijų už cheminio ginklo platinimą ir naudojimą režimas anksčiau buvo taikomas tiems, kurie buvo atsakingi už Skripalio apsinuodijimą 2018 metais.

Cheminių ginklų sankcijų režimą Europos Sąjunga įvedė 2018 metais.

Juo numatyta įvesti ribojamąsias priemones fiziniams asmenims ir organizacijoms, kurios, ES manymu, dalyvauja kuriant ar naudojant cheminį ginklą, tiems, kurie teikia finansinę, techninę ar materialinę pagalbą, pataria šiems asmenims ir organizacijoms.

Įtraukimas į ES sankcijų sąrašą reiškia draudimą atvykti į ES teritoriją, įšaldyti turtą Sąjungos teritorijoje. Europos Sąjungos piliečiams ir organizacijoms draudžiama pervesti lėšas tiems, kurie yra sąraše.

Sankcijose dėl cheminio ginklo šiuo metu yra devyni asmenys (penki yra susiję su Sirijos valdžios institucijomis, o keturi, kaip manoma, dalyvavo 2018 metais naudojant nuodingą medžiagą prieš Sergejų ir Juliją Skripalius) ir viena Sirijos organizacija. Spalio 12 dieną Europos Sąjunga pratęsė šias sankcijas metams, iki 2021 metų spalio 16 dienos. Šiame sąraše visų pirma yra "GRU karininkai" Anatolijus Čepiga ir Aleksandras Miškinas ("Bellingcat" projekte Petrovas ir Boširovas įvardijami kaip Miškinas ir Čepiga), taip pat GRU vadovo pirmasis pavaduotojas Vladimiras Aleksejevas ir vadovas Igoris Kostjukovas, kurie laikomi dalyvaujančiais Skripalių byloje.

Tegai:
sankcijos, Rusija, ES, Aleksejus Navalnas
Temos:
Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)
Dar šia tema
Kremlius dialogo su ES stygių palygino su "vienišu tango"
NYT įvardijo į ES sankcijų dėl Navalno bylos sąrašą įtrauktus asmenis

"Kad tik neperšaltume jūsų laidotuvėse": Putinas atsakė Rusijos piktanoriams

(atnaujinta 11:22 2020.10.23)
Pandemija nesutrukdė Rusijos vadovui susitikti su "Valdai" klubo nariais, nors ir nuotoliniu formatu

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas apie tas šalis, kurios laukia Rusijos žlugimo, pareiškė, kad "mus jaudina tik vienas dalykas: kad tik neperšaltume jūsų laidotuvėse".

"Stiprinant savo šalį, žvelgiant į tai, kas vyksta pasaulyje, kitose šalyse, noriu pasakyti tiems, kas dar laukia laipsniško Rusijos nykimo: šiuo atveju mums rūpi tik vienas dalykas — kad tik neperšaltume jūsų laidotuvėse", — pasakė Putinas per savo kalbą tarptautinio diskusijų klubo "Valdai" posėdyje.

Susitikimas praėjo nepaisant pandemijos. Putinas tradiciškai susitiko su diskusijų klubo dalyviais, nors ir "online" formatu. Jis kalbėjo plenarinėje sesijoje ir atsakė į politologų klausimus.

Salėje buvo tik keli klubo ekspertai ir moderatorius, tačiau vaizdo ryšis leido užduoti klausimus Putinui politologams iš viso pasaulio — iš Australijos, Vokietijos, Kanados, JAV ir kitų šalių.

Pagrindinė šių metų tema buvo "Pandemijos pamokos ir nauja darbotvarkė: kaip pasaulinę krizę paversti galimybe taikai", tačiau buvo aptarti ir kiti klausimai. Rusijos vadovas gilinosi į situaciją pasaulio ekonomikoje ir santykius su užsienio partneriais.

Putinas pažymėjo, kad jo neįžeidžia kritika iš užsienio, susijusi su jo, kaip valstybės vadovo, darbu, nes eidamas pareigas jis "virsta funkcija", kurios pagrindinis tikslas yra "užtikrinti Rusijos žmonių interesus".

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Naujos Leningrado AE-2 jėgainės paleidimas

Leningrado AE-2 pradėtas eksploatuoti naujas maitinimo blokas

(atnaujinta 11:19 2020.10.23)
Jis pakeis "vyresnįjį brolį" — antrąjį maitinimo bloką su RBMK-1000 reaktoriumi, kuris prieš dvejus metus buvo visam laikui uždarytas po 45 metų eksploatavimo

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Vienas pagrindinių pastarųjų metų Rusijos atominės energetikos įvykių įvyko penktadienį: naujas Leningrado AE-2 jėgainės blokas Nr. 2 (pagal kitą klasifikaciją — Leningrado AE 6 blokas) pradėjo veikti ir pirmąsias kilovatvalandes pristatė Rusijos energetikos sistemai, Komunikacijos skyriui, sakė koncerno "Rosenergoatom", priklausančio valstybinei "Rosatom" korporacijai, Komunikacijos skyrius.

Ignalinos atominė elektrinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Pirmasis prijungimas prie maitinimo bloko su VVER-1200 reaktoriaus tinklu įvyko. Naujasis maitinimo blokas buvo sinchronizuotas su tinklu ir pasiekė 240 megavatų galią", — sakoma pranešime.

"Prieš tai yra bandomojo darbo etapas — laipsniškas reaktoriaus galios plėtojimas iki 100 proc. Kiekviename etape bus atliktas didelis įrangos patikrinimas dinaminiais energijos bloko veikimo režimais, susijęs su pagrindinės įrangos atjungimo imitavimu skirtingais galios lygiais", — pabrėžė "Rosenergoatom" generalinis direktorius Andrejus Petrovas.

Leningrado AE-2 antrojo bloko eksploatacijos pradžia numatyta 2021 metais.

Naujasis blokas pakeis "vyresnįjį brolį" — antrąjį Leningrado AE jėgos bloką su RBMK-1000 reaktoriumi, kuris visam laikui buvo uždarytas 2018 metais po 45 metų eksploatavimo.

Tegai:
Sankt Peterburgas, Rusija, atominė elėktrinė (AE)
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija: pirmasis BelAE energijos blokas parengtas 98 %
Ekspertas: energija iš BelAE atvers naujas galimybes Minskui