Avokadai

Įvardyti šeši maisto produktai, kurių reikia vengti, kai skauda galvą

(atnaujinta 18:49 2020.10.18)
Jei žmogų kamuoja galvos skausmas, specialistai pataria atsisakyti alkoholinių gėrimų bei kai kurių maisto produktų

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Jei skauda galvą, reiktų atsisakyti kai kurių rūšių sūrių, citrusinių vaisių ir kelių kitų maisto produktų bei gėrimų, rašo ispanų leidinys "La Vanguardia".

Kaip pastebėjo dietologai Sandra Baker ir Alvaro Sančez, įvairūs veiksniai gali sukelti galvos skausmą.

"Kai periodiškai pasireiškia galvos skausmas, svarbu rasti priežastį ir kreiptis į gydytoją. <...> Be to, reikia keisti mitybą ir įpročius, kurie, esant lengvam ar vidutiniam galvos skausmui, paprastai gali pagerinti bendrą būklę", — paaiškino Baker.

Visų pirma, kai skauda galvą, reikėtų vengti mėlynojo sūrio. Taip yra dėl to, kad jame yra didelis kiekis histamino, histidino aminorūgšties darinio.

Dėl tos pačios priežasties reiktų apriboti citrusinių vaisių, kuriuose taip pat gausu histamino ir kurie išplečia kraujagysles, vartojimą.

Pasak specialistų, kava taip pat gali sukelti galvos skausmą. Trys ar daugiau porcijų kofeino turinčių gėrimų per dieną gali sukelti galvos skausmą pacientams, sergantiems epizodine migrena, tačiau kita vertus, galvos skausmą taip pat gali sukelti ir per mažas kofeino kiekis.

Dėl didelio histamino kiekio žmonės, kuriems skauda galvą, turėtų vengti avokadų, nors juose gausu širdžiai naudingų riebalų rūgščių.

Raudonajame vyne taip pat yra didelis kiekis histamino. Jei žmogų kamuoja galvos skausmas, jo reikėtų visiškai atsisakyti. Apskritai, visi alkoholiniai gėrimai yra negalimi, pabrėžė Sančez.

Dešrose taip pat yra didelis kiekis histamino, be to, jose yra nemažai žemos kokybės sočiųjų riebalų, todėl rekomenduojama nustoti valgyti rūkytas dešras, taip pat kitų rūšių dešras ir perdirbtus mėsos produktus, pridūrė Baker.

Apskritai, pasak dietologės, pacientai, kuriems skauda galvą, turėtų stengtis valgyti kas tris valandas. "Kai nevalgome daug valandų, sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, o tai gali sukelti galvos skausmą. Be to, dažni užkandžiai gali sumažinti skrandžio apsunkimą, nes valgome mažiau vienu metu", — apibendrino ji.

Tegai:
gėrimai, maisto produktai, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata (404)
Vakcina nuo COVID-19 AstraZeneca

Estijoje mirė vyras, pasiskiepijęs "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 16:08 2021.03.03)
Kaip pabrėžiama, po skiepo vyrui pradėjo skaudėti galvą ir pakilo temperatūra. Po 10 dienų simptomai sustiprėjo ir jis buvo išvežtas į ligoninę

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Estijoje mirė jaunas Gelbėjimo departamento darbuotojas, pasiskiepijęs nuo koronaviruso, trečiadienį pranešė Vaistų departamento saugos priežiūros biuro vadovė Maia Uusküla.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Šiandien įvyko liūdnas atvejis, kai iš Rytų Talino centro mums buvo pranešta apie 31 metų jaunuolio, kuris dirbo gelbėtoju, mirtį. Po skiepo vyrui pradėjo skaudėti galvą, jis pradėjo karščiuoti. Po 10 dienų simptomai sustiprėjo ir jis buvo išvežtas į ligoninę. Šiandien vidurdienį buvo pranešta apie jo mirtį. Tiriama, ar vakcina turėjo svarbų vaidmenį dėl jo mirties", — cituoja Uuskülą RIA Novosti. Ji patikslino, kad vyras skiepijosi "AstraZeneca" vakcina.

Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, iki trečiadienio ryto vakcinomis "Pfizer/BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" buvo paskiepyti 84 175 žmonės — 6,3 proc. šalies gyventojų. Tuo tarpu 37 369 žmonės jau buvo paskiepyti abiem vakcinos dozėmis.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Estija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Slovakijos prezidentė sukritikavo sprendimą naudoti "Sputnik V"
Italija pasiūlė sureguliuoti tiesioginius ryšius su Rusija dėl "Sputnik V"
Lietuva paskolins trims ES valstybėms 1,8 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-19
Nord Stream-2 tiesimas

NI paragino "paskelbti matą" "Nord Stream-2" statybose

(atnaujinta 15:48 2021.03.03)
Autorius nurodė, kad bandymai blokuoti projekto užbaigimą dažnai vertinami kaip nereikalingas dvišalių santykių su Vokietija apsunkinimas, nes dujotiekio statyba bet kuriuo atveju bus baigta

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. JAV prezidento Džo Baideno administracija neturėtų atsisakyti spaudimo Europos įmonėms dėl "Nord Stream-2" vardan "viešo mandagumo" santykiuose su Vokietija, rašo "The National Interest".

Pasak straipsnio autoriaus, bet kokie tolesni Vašingtono žingsniai nepadės išvengti tam tikrų tarptautinių partnerių nusivylimo. Nepaisant Amerikos sankcijų, Europos šalių projekto palaikymas rodo, kokią didžiulę įtaką Rusija turi regione dėl dujų tiekimo. Todėl Baltiesiems rūmams nereikia ieškoti "stebuklingos priemonės, kuri visiems tiktų", pažymima straipsnyje.

"Yra tik sunki JAV nacionalinių interesų realybė, ir jie reikalauja pastatyti kryžių "Nord Stream-2", — pabrėžė žurnalistas.

Autorius nurodė, kad bandymai blokuoti projektą dažnai vertinami kaip nereikalingas dvišalių santykių su Vokietija apsunkinimas, nes dujotiekio statyba bet kuriuo atveju bus baigta. Tačiau, anot žurnalisto, Jungtinėms Amerikos Valstijoms pavyksta sutrukdyti jo įgyvendinimą ir šio kurso atsisakyti negalima.

"Šiame geopolitinių šachmatų žaidime gali būti tik viena pergalinga baigtis. Jungtinėms Amerikos Valstijoms sutikimas užbaigti "Nord Stream-2" bus istorinė klaida. Laikas paskelbti šiam projektui matą", — paragino NI pareigūnas.

"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo iš viso finansuoti projektą 50 proc., t. y. iki 950 milijonų eurų.

"Wintershall Dea" paskelbė, kad baigė investicijas į "Nord Stream-2" statybą, iš viso projekto finansavimui skyrė 730 milijonų eurų. 2020 metais "OMV" ir "Shell" paskelbė visiškai įvykdę savo finansinius įsipareigojimus "Nord Stream-2", o Austrijos "OMV" nurodė, kad kaip paskolos dalį į projektą investavo 730 milijonų eurų. "Nord Stream 2 AG" prašymu visi "Nord Stream-2" projekto užsienio partneriai vienu metu skyrė finansavimą jo statybai.

Tegai:
JAV, Nord Stream-2 statyba
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Vokietija susidurs su ieškiniais, jei "Nord Stream-2" projektas bus sustabdytas
"Wintershall Dea" nemato problemų finansuoti "Nord Stream-2"
Ar įsileis į Europą "su politiškai neteisinga vakcina"
Turgus Vilniuje

Turgaus prekeiviai Lietuvoje gaus 300 eurų kompensaciją

(atnaujinta 18:39 2021.03.03)
Pažymima, jog vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją nepriklausomai nuo turimų prekyviečių skaičiaus

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Nuo pirmadienio, kovo 8 dienos, turgavietės prekiautojai galės teikti paraiškas gauti vienkartinę 300 eurų pagalbą, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą turgavietės mokesčio kompensavimo tvarką, pagal kurią turgavietės prekiautojai galės gauti šias kompensacijas, patvirtino Vyriausybė.

Turgaviečių prekiautojai iki šių metų birželio 1 dienos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje "Mano VMI" turės užpildyti paraišką gauti kompensaciją. Tinkamų finansuoti turgavietės prekiautojų sąrašą sudarys VMI, o galutinį sprendimą dėl paramos skyrimo priims Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Prieš skiriant paramą bus tikrinama, ar turgaus prekiautojai nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 16 d. buvo įgiję verslo liudijimą arba įregistravę individualią veiklą ir yra pateikę metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus ir ar jie atitinka kitus nustatytus reikalavimus.

Vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją nepriklausomai nuo turimų prekyviečių skaičiaus.

Anot pranešimo, priemonei įgyvendinti skirta 2 mln. eurų — jų pakaks 6,67 tūkst. prekybininkų paremti. Kompensacijos dydis nustatytas atsižvelgiant į tai, kad viena turgavietės prekybos vieta mėnesiui vidutiniškai kainuoja 155 eurus.

Tegai:
koronavirusas, kompensacija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje