Vakcina nuo koronaviruso

JAV ambasada Kijeve atmetė Ukrainos galimybę įsigyti Rusijos vakciną

(atnaujinta 15:56 2020.10.18)
Praėjusią savaitę Ukrainos opozicijos partijos "Už gyvenimą" tarybos vadovas Viktoras Medvedčiukas susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu paprašė apsvarstyti galimybę tiekti Ukrainai Rusijos vakciną nuo COVID-19

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Ukraina nepirks rusiškos vakcinos COVID-19, pranešė JAV ambasada Kijeve savo Facebook puslapyje.

Diplomatinė atstovybė pranešė, kad JAV reikalų patikėtinė Ukrainoje Kristina Kvien surengė "konstruktyvią kolegialią vakarienę" su šalies Sveikatos apsaugos ministerijos vadovu Maksimu Stepanovu, kad aptartų kovą su koronavirusu ir reformas sveikatos priežiūros sektoriuje.

"Ukraina nepirks Rusijos vakcinos nuo COVID-19, kuri neišlaikė klinikinių saugumo testų!" — pareiškė ambasada po susitikimo su Stepanovu.

Anksčiau Ukrainos sveikatos ministerijos vadovas neatmetė galimybės įsigyti iš Rusijos vakcinos nuo koronaviruso, jei tam pritaria PSO, tačiau vėliau teigė, kad apie šią galimybę dar net neverta diskutuoti, nes, pasak jo, ji dar nebuvo įveikusi tam tikrų klinikinių tyrimų etapų.

Praėjusią savaitę Ukrainos opozicijos partijos "Už gyvenimą" tarybos vadovas Viktoras Medvedčiukas susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu paprašė apsvarstyti galimybę tiekti Ukrainai Rusijos vakciną nuo COVID-19.

Valstybės vadovas atsakė, kad tai įmanoma, tačiau būtina aptarti šį klausimą su Ukrainos ekspertais ir gauti oficialų Kijevo prašymą.

Medvedčiukas pareiškė, kad pats išbandė Rusijos vakciną. Tačiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis patarė netikėti tokiais dalykais ir laukti Europos Sąjungos pažadėtos "tikrosios vakcinos".

Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais.

Trečiadienį buvo įregistruota dar viena naminė vakcina "EpiVacCorona", kuri buvo sukurta Rospotrebnadzoro "Vektor" centre.

Tegai:
Ukraina, Rusija, JAV, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (126)
Dar šia tema
Per mėnesį Rusijoje planuojama pagaminti apie 15 milijonų "Sputnik V" vakcinos dozių
Taip toliau gyventi nebegalima — popiežius Pranciškus "sudaužė į šipulius" Vakarų pasaulį
Baltarusijos pasienio kontrolės punktas Kozlovičiai

Baltarusija neįleido "stiprių jaunų žmonių" Lietuvos ir kitų šalių

(atnaujinta 17:27 2020.10.26)
Valstybės sienos komitetas paaiškino, kad užsienio piliečiams buvo atsisakyta, nes jie negalėjo paaiškinti ar patvirtinti atvykimo tikslo

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Baltarusija per savaitę neleido atvykti į šalį 595 užsienio piliečiams, tarp jų ir iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos, praneša agentūra "BelTA" su nuoroda į oficialų Valstybės sienos komiteto atstovą Antoną Byčkovskį.

Pažymima, kad jiems buvo atsisakyta dėl įvairių priežasčių. Daugiausia į šalį bandė patekti "stiprūs jaunuoliai".

"Didžioji dauguma jų — stiprūs jauni žmonės, sportiško kūno sudėjimo, kurie niekaip negalėjo paaiškinti ar patvirtinti savo atvykimo į Baltarusiją tikslo", — pareiškė komitetas.

Pagrindinis norinčių patekti į Baltarusiją srautas buvo iš kaimyninių šalių.

Padėtis Baltarusijoje

Masiniai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, vykstas Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkų renginiai.

Tichanovskaja anksčiau pateikė ultimatumą Baltarusijos prezidentui, kurio galiojimas baigėsi iki spalio 26 d. Po jo visoje šalyje turėjo prasidėti masiniai streikai įmonėse.

Vilnius nuo pat pradžių kišasi į Baltarusijos konfliktą ir stengiasi sudaryti sąlygas Baltarusijos piliečių persikėlimui į Lietuvą. Be to, Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad įvykę yra "suklastoti", ir nepripažįsta išrinkto prezidento teisėtumo.

Maskva ne kartą ragino savo partnerius lietuvius neišjudinti situacijos kaimyninėje šalyje.

Tegai:
Lenkija, Ukraina, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lukašenka įspėjo apie atsaką Lietuvos ir Lenkijos agresijos atveju
Ekspertas: Tichanovskajos žodžiai apie "milijardus" iš Lietuvos — įprastas masalas
Tichanovskaja paragino iki metų pabaigos surengti naujus rinkimus Baltarusijoje
Baltarusija palaidojo "spalvotąją revoliuciją"
Koronaviruso testas

Gydytojas įvardijo teisingus būdus pasitikrinti dėl koronaviruso  

(atnaujinta 17:00 2020.10.26)
Pabrėžiama, kad yra trys koronaviruso testai, iš kurių galima rinktis: PGR tepinėlis ir testai, kuriais nustatomi du skirtingi antikūnų tipai

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Dėl koronaviruso galima pasitikrinti keliais būdais. Kokį testą pasirinkti? Sputnik radijui sakė infekcinių ligų specialistas ir vakcinologas Jevgenijus Timakovas.

Yra trys koronaviruso testai, iš kurių galima rinktis — PGR tepinėlis ir testai, kuriais nustatomi du skirtingi antikūnų tipai. Visi jie yra geri ir veiksmingi, tačiau svarbu suprasti, kodėl jie pagaminti, ir juos naudoti tinkamu laiku, sakė specialistas.

"Tyrimai yra absoliučiai informatyvūs. Viskas priklauso nuo susirgimo dienos. Jei žmogus ką tik bendravo su pacientu ir pradeda sirgti, reikia atlikti PGR tyrimą. Imamas tepinėlis ir mes žiūrime, ar nėra virusinės infekcijos, reprodukcijos židinių, šio koronaviruso antigeninės sudėties", — aiškino infekcinių ligų specialistas.

Pasak Timakovo, PGR tyrimas atliekamas dviem būdais: arba per nosiaryklę, arba per burną. Šių dviejų bandymų rezultatai gali skirtis.

"Patikimesnis rezultatas gaunamas atlikus tyrimą, jei tepinėlis paimamas iš burnos ir ryklės ir iš nosiaryklės ir sumaišomas viename mėgintuvėlyje", — sakė jis.

Tikslinga atlikti PGR testą per pirmąsias 14 ligos dienų, tada reikia patikrinti, ar organizme nėra antikūnų.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Владимир Песня

"Nedelsiant duoti kraujo antikūnams nustatyti yra beprasmiška ir visiškai nenaudinga. Antikūnai pradeda formuotis 7–10-ą ligos dieną. Pirmiausia susidaro imunoglobulinas M, o po 2–3 savaičių ima formuotis imunoglobulinas G." — sakė jis.

Be to, po ligos reikia atlikti PGR.

"Šiuo atveju PGR reikia norint nustatyti, ar žmogus pasveiko, ar virusas išsiskiria į išorinę aplinką, ar ne. Jei nėra aktyvaus viruso dauginimosi, tai žmogus nėra užkrečiantis", — teigė jis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 42,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,14 mln. žmonių.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vokietijoje bandyta padegti institutą, tvarkantį koronaviruso statistiką
Nuo šios dienos 12 Lietuvos savivaldybių skelbiamas karantinas

Lietuva balsavo: kaip įvyko antrasis Seimo rinkimų turas

(atnaujinta 16:10 2020.10.26)
 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы
 • Избирательный участок в Вильнюсе, второй тур парламентских выборов, 25 октября 2020 года
 • Женщина с ребенком опускает свой бюллетень на избирательном участке во время второго тура парламентских выборов в Вильнюсе, 25 октября 2020 года
 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы
 • Президент Литвы Гитанас Науседа с женой Дианой Науседене досрочно проголосовали на втором туре выборов в Сейм
 • Даля Грибаускайте проголосовала во втором туре выборов в Сейм Литвы, 20 октября 2020 года
 • Предварительное голосование второго тура выборов в Сейм
 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
 • Премьер-министр Литвы Саулюс Сквернялис досрочно проголосовал на втором туре выборов в Сейм
 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
 • Ингрида Шимоните и Габриэлюс Ландсбергис
 • Ингрида Шимоните и Габриэлюс Ландсбергис разговаривают с журналистами после объявления победы на всеобщих выборах в Литве, 25 октября 2020 года
 • Ингрида Шимоните
 • Ингрида Шимоните уезжает после объявления победы на всеобщих выборах в Литве, 26 октября 2020 года
Rinkėjų aktyvumas pasirodė buvo mažesnis nei pirmajame ture. Kaip įvyko pagrindinė balsavimo diena — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

Lietuvoje baigėsi Seimo rinkimai. Apdorojus visų rinkimų apygardų duomenis, buvo paskelbti preliminarūs rezultatai. Remiantis jais, nugalėjo konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai".

Antroje vietoje atsidurė valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga".

Penkių procentų ribą peržengė ir Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
  © AP Photo / Mindaugas Kulbis

  Antrasis Seimo rinkimų turas vyko spalio 25 dieną. Rinkimų apylinkės veikė iki 20:00. Prieš tai vyko išankstinis balsavimas ir balsavimas namuose.

 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
  © AP Photo / Mindaugas Kulbis

  Rinkimų metu buvo imtasi kovos su koronaviruso plitimu priemonių. Visi rinkėjai, savanoriai ir Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai dėvėjo apsaugines priemones.

 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
  © AP Photo / Mindaugas Kulbis

  Nors VRK ragino piliečius neatvesti žmonių, kurie nebalsuos, į rinkimų apylinkes, kai kurie gyventojai atvyko su mažais vaikais.

 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuotraukoje: rinkimų į Lietuvos Seimą balsadėžė.

 • Избирательный участок в Вильнюсе, второй тур парламентских выборов, 25 октября 2020 года
  © AP Photo / Mindaugas Kulbis

  Nuotraukoje: rinkėjai balsuoja rinkimų apylinkėje Vilniuje.

 • Женщина с ребенком опускает свой бюллетень на избирательном участке во время второго тура парламентских выборов в Вильнюсе, 25 октября 2020 года
  © AP Photo / Mindaugas Kulbis

  Nuotraukoje: moteris su vaiku per antrąjį parlamento rinkimų turą Vilniuje nuleidžia savo balsavimo biuletenį rinkimų apylinkėje.

 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Iš viso balsavimo teisę antrajame ture turi 2 310 860 žmonių.

 • Президент Литвы Гитанас Науседа с женой Дианой Науседене досрочно проголосовали на втором туре выборов в Сейм

  Nuotraukoje: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir jo žmona Diana Nausedienė antrojo turo metu balsavo iš anksto.

 • Даля Грибаускайте проголосовала во втором туре выборов в Сейм Литвы, 20 октября 2020 года

  Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė iš anksto balsavo antrajame Seimo rinkimų ture.

 • Предварительное голосование второго тура выборов в Сейм

  VRK pažymėjo, kad antrajame ture balsavimas vyko ramiai, sklandžiai, tačiau rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis nei pirmajame ture.

 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
  © AFP 2020 / PETRAS MALUKAS

  Policijos duomenimis, Lietuvos Seimo rinkimai praėjo gana ramiai, jokių ypatingų incidentų neužfiksuota.

 • Премьер-министр Литвы Саулюс Сквернялис досрочно проголосовал на втором туре выборов в Сейм
  © AP Photo / Mindaugas Kulbis

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis iš anksto balsavo antrajame Seimo rinkimų ture.

 • Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы, 25 октября 2020 года
  © AFP 2020 / PETRAS MALUKAS

  Nuotraukoje: vyras įmeta rinkimų biuletenį Seimo rinkimų metu. Į rinkimų apylinkes be kaukės galėjo įeiti tik vaikai iki šešerių metų.

 • Ингрида Шимоните и Габриэлюс Ландсбергис
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuotraukoje: Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir konservatorių rinkimų sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė. TS-LKD partija užėmė pirmąją vietą po balsų skaičiavimo.

 • Ингрида Шимоните и Габриэлюс Ландсбергис разговаривают с журналистами после объявления победы на всеобщих выборах в Литве, 25 октября 2020 года
  © REUTERS / ANDRIUS SYTAS

  Po rinkimų konservatorių rinkimų sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė paskelbė ketinanti tapti Lietuvos ministre pirmininke. Dabar šią poziciją užima Saulius Skvernelis.

 • Ингрида Шимоните
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pernai prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė varžėsi su Gitanu Nausėda, tačiau jai nepavyko laimėti.

 • Ингрида Шимоните уезжает после объявления победы на всеобщих выборах в Литве, 26 октября 2020 года
  © REUTERS

  Nuotraukoje: TS-LKD atstovė Ingrida Šimonyte išvažiuoja po pergalės Seimo rinkimuose paskelbimo.

Tegai:
Lietuva, Seimo rinkimai, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020