Priešlaivinės raketos paleidimas, archyvinė nuotrauka

Būtina bent jau pabandyti. Amerikos studijų specialistas apie START-III pratęsimą

(atnaujinta 14:46 2020.10.20)
Politologas Konstantinas Blochinas mano, kad sutarties likimas daugiausia priklauso nuo to, kas laimės artėjančius prezidento rinkimus JAV

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Kremlius pakomentavo JAV pareiškimą dėl START-III pažymėdamas, kad ryšiai su Vašingtonu dėl strateginio stabilumo bus tęsiami. Sputnik radijo eteryje amerikos studijų specialistas Konstantinas Blochinas pasakojo, su kuo, jo nuomone, būtų lengviau derėtis.

Kremlius
© Sputnik / Владимир Баранов

Maskva tikisi, kad ryšiai su Vašingtonu dėl strateginio stabilumo bus tęsiami, nepaisant to, kad Amerika po Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymo atsisakė pratęsti START-III metams, sakė prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

"Mes tikimės, kad ryšiai su Amerika bet kuriuo atveju bus tęsiami. Apskritai, žinoma, kaip jau sakė prezidentas, sutarties pratęsimas leistų mums gauti laiko, laimėti šiuos 12 mėnesių esminėms ir rimtoms deryboms dėl ginklų kontrolės", — sakė Peskovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad "pasaulinio stabilumo ir saugumo kertinio akmens" atėmimas iš viso pasaulio turėtų labai pražūtingas pasekmes.

"Todėl, žinoma, mes vis tiek norėtume išgirsti savo Amerikos partnerių pasirengimą pratęsti šį dokumentą", — sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius.

Kol kas, anot jo, laukiama pažanga nebuvo pastebėta. Tačiau ši situacija nereiškia, kad "kontaktai turėtų būti visiškai nutraukti".

Sputnik radijo eteryje Rusijos mokslų akademijos Saugumo studijų centro tyrėjas, amerikos studijų specialistas, politologas Konstantinas Blochinas išreiškė nuomonę, kad sutarties likimas daugiausia priklauso nuo to, kas laimės artėjančius prezidento rinkimus JAV.

"Respublikonų partijos atstovas Donaldas Trampas, visų pirma, nekenčia Kinijos ir susieja START-III su Kinija. Antra, tradiciškai Respublikonų partija bando sunaikinti ginklų kontrolę. Leiskite man priminti, kad, prezidentaujant Džordžui Bušui, amerikiečiai pasitraukė iš ABM sutarties. Pats Trampas pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų bei "Atviro dangaus" sutarčių. Jei jis laimės rinkimus, tikimybė pasitraukti iš START-III yra gana didelė", — sakė Blochinas.

Jei laimės demokratų atstovas Džo Baidenas, tada, pasak eksperto, yra galimybė pratęsti susitarimą.

"Tradiciškai demokratų partija pasisako už derybas su rusais dėl strateginio stabilumo. Leiskite jums priminti, kad būtent Barako Obamos administracija kartu su (Dmitrijumi) Medvedevu pratęsė dabartinę sutartį. Tačiau kad ir kas laimėtų, beveik neįmanoma per kelis mėnesius sudaryti naują sutartį. Todėl būtina bent jau pabandyti pratęsti esamą susitarimą, kad per metus būtų sudarytas naujas. Ši idėja vis dėlto yra gana įdomi", — pažymėjo politologas.

START III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas nustos galioti 2021 metų vasario 5 dieną, ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Sutartyje numatyta, kad kiekviena pusė sumažina savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų bei nedislokuotų paleidimo įrenginių.

Tegai:
Rusija, Amerika, START-3
Dar šia tema
Rusijos URM pareiškė, kad šalis nepriims JAV sąlygų START-III sutarčiai pratęsti  
Rusijos Valstybės Dūma sureagavo į su START-III susijusį JAV ultimatumą
Rusija įvertino JAV pareiškimus apie pasirengimą pratęsti START-III "jau rytoj"  
Putinas pasiūlė metams pratęsti START-III sutartį be jokių sąlygų
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų
Įspėjamasis trikampis

Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė pėsčiąjį

(atnaujinta 08:02 2020.12.02)
Policijos duomenimis, pėsčiasis išėjo į kelio važiuojamąją dalį kelyje Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė į kelią išėjusį pėsčiąjį, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Policija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko antradienį apie 07:00 kelyje Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km.

Policijos duomenimis, krovininis automobilis "DAF XF" vairuojamas vyro, gimusio 1972 metais, partrenkė ir mirtinai sužalojo į kelio važiuojamąją dalį išėjusį pėsčiąjį, gimusį 1943 metais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
eismo įvykis, policija
Dar šia tema
Lietuvoje sulaikyta nužudymu įtariama moteris
Kaune girtas Karinių oro pajėgų specialistas smurtavo prieš moterį
Kauno kriminalistai rado didelį kiekį narkotinių medžiagų bei sulaikė ne vieną asmenį