Baltarusijos ir Lenkijos siena

Užkirstas kelias į Baltarusiją patekti beveik tūkstančiui "užsienio instruktorių"

(atnaujinta 18:08 2020.10.28)
Anksčiau buvo pranešta, kad per praėjusią savaitę beveik 600 užsienio šalių piliečių buvo neleista kirsti sieną

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Baltarusijos vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas pareiškė, kad Baltarusijos valdžia užkirto kelią beveik tūkstančiui "užsienio instruktorių" atvykti protestuotojų palaikyti. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Karajevo interviu politologui Aleksandrui Sosnovskiui.

Anksčiau pranešta, kad per praėjusią savaitę beveik 600 užsieniečių neleista atvykti į Baltarusiją. Tai daugiausia buvo "stiprūs, jauni žmonės", ketinę įvažiuoti į šalį iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos teritorijos.

"Iki tūkstančio bandė prasiskverbti. Mūsų laimei ir jų nusivylimui, puikiai dirba Valstybės sienos komitetas, kuris profesionaliai juos sustabdo. Ir mes jau nejaučiame tokio tiesioginio instruktorių dalyvavimo. Yra pavieniai atvejai", — pasakė Karajevas.

Jis pareiškė, kad radikalūs protestuotojai dažniausiai vieni kitus moko "Telegram" kanaluose ir socialiniuose tinkluose.

Kaip pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, šaliai pradeda kilti terorizmo grėsmė. Pasak jo, protestuotojai daugeliu krypčių "peržengė raudoną liniją", todėl valdžia turi į tai reaguoti.

Jis taip pat pranešė, kad tarp streikuojančių yra "branduolys", kuris finansuojamas net iš Europos šalių per "atvirus" ir "uždarus" šaltinius, tarp jų ir iš Lietuvos.

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka, VRK duomenimis, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Opozicijos protestus malšinimo metu saugumo pajėgos prieš protestuotojus, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios rengiamos savaitgaliais. Be to, renginius — daugiausia eisenų ir automobilių žygio pavidalu — rengia Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 d., šalininkai.

Tichanovskaja anksčiau Baltarusijos prezidentui pateikė ultimatumą, kurio galiojimas baigėsi spalio 26-osios naktį. Po jo visoje šalyje turėjo prasidėti masiniai streikai įmonėse. Tačiau Baltarusijos valdžios institucijos pareiškė, kad realiojo šalies sektoriaus įmonės dirba įprastu būdu.

Tegai:
Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)
Dar šia tema
Baltarusijos VRM įvardijo, kada protestų metu gali būti panaudotas karinis ginklas
Politologas: už Lietuvos stovi šalys, finansuojančios protestą Baltarusijoje
Lukašenka pareiškė apie "karą" prieš Baltarusiją Lietuvos raginimų fone
"Štai jums ir reformos". Kodėl Lukašenka prabilo apie terorizmą Baltarusijoje
Dženifer Lopez ir Aleksas Rodrigesas

Dženifer Lopez papasakojo, kad du kartus atidėjo vestuves dėl COVID-19

(atnaujinta 20:26 2020.12.04)
Amerikiečių dainininkė ir aktorė pažymėjo, jog vestuvės — ne pats svarbiausias dalykas gyvenime, svarbiau — mėgautis vienas kito draugija, leisti laiką kartu ir būti dėkingiems už tai, ką turi

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė ir aktorė Dženifer Lopez laidoje "Access Hollywood" papasakojo, kad ji jau du kartus atidėjo savo vestuves su Aleksu Rodrigesu dėl koronaviruso pandemijos.

"Pernai vestuves turėjome atidėti dėl karantino, ir mes darėme tai net du kartus, nes planavome dvi ceremonijas skirtingu laiku. Mes atšaukėme pirmąją, o paskui ir antrąją. Nežinau, ką darysime dabar. Manau, kad reikia pasitikėti aplinkybėmis", — pasidalijo aktorė.

Ji pridūrė, kad daugybė veiksnių turi įtakos tam, kokios galiausiai bus vestuvės: prašmatnios ar kuklios.

"Manau, kad mums reikia tik palaukti. Nėra jokios skubos. Mums viskas gerai. Tai įvyks tada, kai atsiras tokia galimybė", — patikslino 51 metų dainininkė ir aktorė ir pridūrė, kad jai netgi patinka tai, jog jai dabar nereikia planuoti vestuvių renginių.

"Jaučiu, kad nėra būtinybės rengti prašmatnių vestuvių šiuo metu. Tai nėra pats svarbiausias dalykas gyvenime. Svarbu mėgautis vienas kito draugija, leisti laiką kartu ir būti dėkingiems už tai, ką turime", — pasakė Lopez.

Iš pradžių buvo suplanuota, jog vestuvės vyks Italijoje vasarą. Buvęs beisbolininkas Aleksas Rodrigesas pasipiršo Lopez 2019 metais. Iki tol jie jau buvo pora dvejus metus.

Tegai:
COVID-19, JAV, vestuvės, Jennifer Lopez
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
JAV ir Rusijos vėliavos

VTB vadovas įvertino Rusijos ir JAV santykius

(atnaujinta 19:27 2020.12.04)
Džo Baidenas, preliminariai išrinktas JAV prezidentu, anksčiau gruodžio 4 dieną interviu CNN sakė, kad palaikys daugiašalį požiūrį į Iraną, Rusiją, Kiniją ir kitas šalis, įtraukiant JAV sąjungininkus Europoje ir Azijos ir Ramiojo vandenyno regione

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. VTB generalinis direktorius Andrejus Kostinas mano, kad Rusijos ir JAV santykiai praktiškai yra Šaltojo karo lygyje, ir tikisi pagerinti abiejų šalių santykius, bent jau abipusės svarbos srityse, praneša RIA Novosti.

Atsakydamas į klausimą, ar pasikeis JAV politika Rusijos atžvilgiu po to, kai Džo Baidenas pradės eiti prezidento pareigas, interviu televizijai "Rossija 24" Kostinas sakė: "Tai tikriausiai pasikeis, bet aš nesu amerikietis, to nenuspėčiau. Mes turime atidžiai prižiūrėti komandos sudarymą, kokie žmonės spręs darbo su Rusija klausimus".

Jis pridūrė, kad niekada negalima numatyti abiejų šalių santykių krypties. Kita vertus, Kostinas Rusijos santykius su JAV apibūdino kaip "labai blogus".

"Aš labai tikiuosi, kad, nukritę į šį dugną, mes pradėsime kažkokį judėjimą į viršų tiesiog realistišku požiūriu. Tikiuosi, kad mes pradėsime pamažu bent jau pasirinkti tas abi puses dominančias sritis, kuriose galėtume užmegzti bendradarbiavimą. Kitaip neįmanoma: juk tokio lygio, beveik šaltojo karo, valstybėje yra dvi tokios valstybės. Tai, žinoma, labai blogai, manau, ne tik mums, bet ir amerikiečiams", — apibendrino VTB vadovas.

Džo Baidenas, preliminariai išrinktas JAV prezidentu, anksčiau gruodžio 4 dieną interviu CNN sakė, kad palaikys daugiašalį požiūrį į Iraną, Rusiją, Kiniją ir kitas šalis, įtraukiant JAV sąjungininkus Europoje ir Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Linkevičius ragina ES galvoti apie tai, ką galima pasiekti kartu su JAV
Rusijos Valstybės Dūma sukritikavo naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"