Vakcina nuo koronaviruso

Britų mokslininkai suabejojo ​​pirmųjų vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumu

(atnaujinta 19:09 2020.10.31)
Vakcina nuo koronaviruso yra labiausiai laukiama istorijoje, tačiau kol kas nėra žinoma, ar ji apskritai pasirodys

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Pirmosios kartos koronaviruso vakcinos gali būti neveiksmingos ir niekam netiks, sakė Kate Bingham, JK vyriausybės vakcinų nuo COVID-19 darbo grupės vadovė, rašoma "The Lancet" paskelbtame straipsnyje.

"Turime būti pasirengę, kad vakcinos gali neužkirsti kelio infekcijai, tik labiau sumažinti simptomus ir net tada gali būti neveiksmingos ilgą laiką", — rašo ji.

Bingham pažymėjo, kad koronaviruso vakcina yra labiausiai laukiama istorijoje, tačiau kol kas nėra žinoma, ar ji apskritai pasirodys.

Mergina su kauke, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Михальчевский

"Svarbu saugotis vardan savo pačių ramybės ir nepuoselėti perdėto optimizmo", — sakė ji.

Pasak vadovės, Didžiosios Britanijos vyriausybės darbo grupė žada šešias vakcinas kandidates kaip perspektyvias, įskaitant "AstraZeneca" ir Oksfordo universiteto, "BioNTech" ir "Pfizer" bei "Janssen" plėtrą.

Vakcina, kurią sukūrė "AstraZeneca" ir mokslininkai iš Oksfordo, šiuo metu yra klinikinių tyrimų JK, JAV, Brazilijoje ir Pietų Afrikoje etape. Rugsėjį jie buvo sustabdyti JAV, kai vienam iš savanorių išsivystė reta uždegiminė būklė, tačiau žiniasklaida praėjusią savaitę pranešė, kad tyrimai atnaujinti. 

Tegai:
Didžioji Britanija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (162)
Dar šia tema
Papasakota, kaip Santaros klinikose gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys
Latvijos ūkininkai tapo priklausomi nuo Lietuvos paklausos
Vaizdas iš TKS į Žemę

"Gebės numušti kosminius laivus": "National Interest" susižavėjo S-500 galimybėmis

(atnaujinta 20:35 2020.12.04)
Straipsnio autoriaus manymu, be palydovų ir erdvėlaivių naujausias Rusijos zenitinių raketų kompleksas gali tapti tikra "sidabrine kulka" sunkiai aptinkamiems naikintuvams F-35

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikos žurnalo "The National Interest" autorius susižavėjo naujausios Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemos S-500, kuri galės sunaikinti žemos orbitos palydovus ir kai kurių tipų erdvėlaivius, charakteristikomis.

S-400 Triumf
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

S-500 kompleksai vienu metu gali aptikti ir numušti iki dešimties balistinių raketų kovinių galvučių, skriejančių keturių mylių per sekundę greičiu, rašo leidinys. Priešraketinė platforma gali naudoti kelias radarų sistemas, kad būtų galima vienu metu aptikti skirtingų tipų taikinius: orlaivius, sraigtasparnius, bepiločius orlaivius ir raketas.

S-500 sistemos atsako laikas bus šešiomis sekundėmis trumpesnis nei ankstesnio modelio — S-400 "Triumf". Tai buvo pasiekta dėl modifikuotų radarų. Tikimasi, kad didžiausias naujo zenitinių raketų komplekso nuotolis sieks apie 600 kilometrų. Per praėjusius valstybinius bandymus sistema jau sugebėjo numušti taikinį 481 kilometro atstumu, o tai yra 80 kilometrų daugiau nei bet kurioje iš esamų priešlėktuvinių raketų sistemų, sakoma straipsnyje.

Straipsnio autorius patikslina, kad be palydovų ir erdvėlaivių Rusijos zenitinių raketų kompleksas gali tapti tikra "sidabrine kulka" nematomiems naikintuvams F-35.

"Dar reikia išaiškinti, kiek tokių sistemų Rusija galės pagaminti per ateinantį dešimtmetį", — apibendrina straipsnio autorius.

Tikimasi, kad darbai kuriant oro gynybos ir priešraketinę gynybos sistemą S-500 bus baigti 2021 metais.

Naujausią zenitinių raketų kompleksą S-500 kuria koncernas "Almaz-Antej", kuris specializuojasi ginklų, skirtų oro gynybai, kūrime.

Tegai:
ginklai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską
Suvereniteto apsauga: kas ketina pirkti Rusijos oro gynybos sistemą S-500
Rusijos ginklai: preliminarūs 2020 metų rezultatai
Dizainerio Kovido Kapuro kostiumas Amerikos šou Project Runway

Pernai dizaineris vardu Kovidas pasiuvo kaukę ir "išpranašavo" pandemiją

(atnaujinta 20:34 2020.12.04)
Praėjusių metų balandį mados dizaineris modeliui pasiuvo raudoną languotą kostiumą ir veido kaukę su tuo pačiu raštu

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikos šou "Project Runway" dalyvis išpranašavo koronaviruso pandemiją savo apranga dar prieš metus iki jos pradžios. Apie tai praneša "Daily Star".

Eiliniame 2019 metų balandžio numeryje mados dizaineriai turėjo sukurti aprangą, visiškai dengiančią modelio kūną. Dizaineris Kovidas Kapuras (Kovid Kapoor) modeliui pasiuvo raudoną languotą kostiumą ir veido kaukę su tuo pačiu raštu.

Projekto žiūrovai atkreipė dėmesį į mados dizainerio vardą ir kaukę, kuri dabar yra koronaviruso pandemijos simbolis. Jų nuomone, šou kūrėjai numatė COVID-19 infekcijos atsiradimą dar prieš jai pasirodant. Vartotojai savo pastebėjimais pasidalijo socialiniuose tinkluose.

"Project Runway" dalyvavo dizaineris vardu Kovidas, kuris uždėjo modeliui kaukę", "Prie "Simpsonų" prisidėjo dar vienas šou, numatantis ateitį", "O Dieve, jie išpranašavo ateitį", — rašė vartotojai.

Tuo pačiu metu Kovidas Kapuras pokalbio su žurnalistais metu pareiškė, kad jis nebandė išpranašauti koronaviruso pandemijos atsiradimo, tačiau žiūrovų teiginius jis laiko įdomiais.

"Labai įdomu stebėti likimo žaidimą", — sakė buvęs programos dalyvis.

Tegai:
koronavirusas, pandemija, JAV
Dar šia tema
2011 metų užkratas: kaip Holivudo filmas išpranašavo koronavirusą?
Vokietijos žiniasklaida išpranašavo "globalizacijos pabaigą"