Baltarusijos ir Lenkijos pasienis

Baltarusijos studentai įstrigo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje

(atnaujinta 11:04 2020.10.31)
Kaip teigiama Valstybės sienos komitete, būtent Lenkija neįleidžia studentų. Patys studentai tvirtina, kad yra problemų vykstant į Baltarusiją

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Baltarusijos studentų grupė yra įstrigusi Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje: Baltarusijos teritorijoje dėl COVID-19 jiems gali tekti izoliuotis 10 dienų, dėl ko jie nespės grįžti į paskaitas, o Lenkija jų nepriima atgal, šeštadienį pranešė Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

"Spalio 30 vakare grupė Baltarusijos studentų iš Lenkijos atvyko į Baltarusijos pasienį. Pasieniečiai perspėjo jaunuolius, kad nuo pat atvykimo į šalį dienos jiems bus privaloma laikytis 10 dienų saviizoliacijos, nes Lenkija yra įtraukta į nepalankios epidemiologinės padėties šalių sąrašą ir iki planuojamos datos jie tikrai nespės grįžti į paskaitas", — rašoma įstaigos "Telegram" paskyroje.

Pažymima, kad "būtent todėl studentams buvo pasiūlyta grįžti į kaimyninę valstybę".

"Tačiau visi bandymai grąžinti jaunus žmones baigiasi Lenkijos nepriėmimu, nepaaiškinant priežasčių", — sakoma pranešime.

Savo ruožtu Baltarusijos naujienų portalas "Tut.by", su nuoroda į Lenkijoje studijuojantį baltarusį Dmitrijų, pranešė, kad penktadienį, spalio 30 dieną, jis ir dar šeši baltarusių studentai vyko namo iš Lenkijos, tačiau Baltarusija patikrino dokumentus, patvirtinančius, kad jie studijuoja Lenkijoje, ir neišleido jų namo, paaiškindami, kad neįleidžia dėl epidemiologinės situacijos.

Jis teigė, kad studentai, matydami, kaip kitiems baltarusiams buvo leista pravažiuoti, kelis kartus nesėkmingai bandė patekti į šalį. Pasak Dmitrijaus, jie negrįžo į Lenkiją, bando patekti į Baltarusiją.

"Manęs neklausė, kiek laiko planuoju būti Baltarusijoje. Aš vykstu namo... Pasirengęs atsėdėti dešimties dienų karantiną. Bičiuliai taip pat. Jie mokosi nuotoliniu būdu, jie planavo būti namuose net ilgiau nei dešimt dienų", — studento žodžius cituoja portalas.

Kaip vėliau pranešė RIA Novosti, grupė baltarusių studentų , kurie studijuoja Lenkijos universitetuose, grįžo į Lenkiją. Tai paskelbė oficialus Baltarusijos valstybės sienos komiteto atstovas Antonas Byčkovskis.

"Lenkijos pusė juos praleido iš trečio karto, jie išvyko į Lenkijos teritoriją", — sakė Byčkovskis. Pasak jo, grupėje buvo septyni žmonės.

Nuo spalio 21 dienos Baltarusija išplėtė šalių, iš kurių atvykus, dėl COVID-19 reikia laikytis 10 dienų saviizoliacijos, įskaitant, visų pirma, Lietuvą, Lenkiją ir JAV. Dabar sąraše yra daugiau nei 130 valstybių.

Ketvirtadienį dėl epidemiologinės situacijos Baltarusijos pasieniečiai pristabdė lengvųjų automobilių vykimą iš Lietuvos per tarptautinius Šalčininkų, Medininkų, Lavoriškių ir Raigardo kontrolės punktus. Pasak pareigūnų, toks sprendimas susijęs su pandemijos grėsme.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad nurodė vyriausybei artimiausiu metu imtis priemonių dėl užsienio universitetuose baltarusių gautų diplomų nepripažinimo.

Kalbėdamas apie tuos studentus, kurie nori išvykti studijuoti į užsienį, valstybės vadovas pareiškė, kad "jiems ten bus plaunamos smegenys", o tada "juos pakiš mums kaip penktąją koloną".

Tegai:
studentai, Lenkija, Baltarusija
Dar šia tema
LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto
Lietuvos pasieniečiai papasakojo, kas gali įvažiuoti į Baltarusiją
Lietuva išplės sienos su Baltarusija stebėjimo sistemą
Rusijos ir NATO vėliavos

NATO pareiškė apie Rusijos "agresyvios politikos" tęsimą

(atnaujinta 08:38 2020.12.02)
Pažymima, kad ilgainiui iki 2030 metų Rusija greičiausiai išliks pagrindine karine grėsme Šiaurės Atlanto aljansui

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Rusija tęsia "tvirtą politiką ir agresyvius veiksmus", sakoma NATO strateginėje ataskaitoje.

Tai trukdo konstruktyviam dialogui, teigia dokumento autoriai.

"Rusija reguliariai vykdo bauginančias karines operacijas netoli NATO sienų", — sakoma leidinyje.

Ataskaitoje taip pat buvo pranešta apie "neigiamą poveikį euroatlantinio regiono saugumu" Rusijos aktyvią veiklą Juodojoje ir Baltijos jūroje, Arktyje ir Viduržemio jūros rytuose. Taip pat teigiama apie "Maskvos agresiją" prieš Ukrainą ir Gruziją.

"Ilgainiui iki 2030 metų Rusija greičiausiai išliks pagrindine karine grėsme Šiaurės Atlanto aljansui", — sako pranešimo autoriai.

Jie mano, kad NATO turėtų palaikyti abipusį požiūrį į Rusiją, kuris susideda iš "sulaikymo" ir dialogo. Be to, Aljansui rekomenduojama išlikti atviram diskutuojant apie taikų sambūvį ir teigiamai reaguoti į "konstruktyvius pokyčius" Rusijos pusės pozicijoje.

Pareiškimus apie "Rusijos grėsmę" periodiškai pateikia Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, o tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų susitelkimo Europoje.

Tegai:
Rusija, NATO
Dar šia tema
NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties
Ekspertas: NATO reikalinga Juodoji jūra, kad galėtų "pačiupinėti" Rusiją
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą