Mergaitė su kauke, archyvinė nuotrauka

Gydytojai nustatė naują galimą COVID-19 simptomą

(atnaujinta 15:42 2020.11.01)
Mokslininkai atliko beveik tūkstančio pacientų, sergančių koronavirusu ir turinčių odos patologijos apraiškų, tyrimą

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Masačusetso bendrosios ligoninės mokslininkai atkreipė dėmesį į dar vieną galimą koronaviruso infekcijos požymį, rašo portalas "EurekAlert". Taigi, jų nuomone, kai kuriems žmonėms, turintiems "užsitęsusį" COVID-19, pasireiškia odos būklės pokyčiai.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Mokslininkai atliko beveik tūkstančio pacientų, sergančių koronavirusu ir turinčių odos patologijos apraiškų, tyrimą.

Taigi, tarp 224 atvejų, kai buvo įtarta infekcija, ir 90 jau patvirtintų COVID-19 atvejų, vidutinė odos būklės pokyčių trukmė buvo 12 dienų. Dilgėlinė ir bėrimai laikėsi atitinkamai septynias ir keturias dienas, daugiausia — 28 dienas.

Be to, kai kuriais atvejais bėrimai pasireiškė žvynuotomis papulėmis; patvirtinus COVID-19, šie simptomai išliko vidutiniškai 20 dienų, o vienu atveju — 70.

Be to, pacientams, kuriems buvo patvirtinta COVID-19, buvo nustatytas rankų ir kojų paraudimas ir patinimas — šie simptomai laikėsi dešimt dienų. Tiems, kuriems tik įtartas koronavirusas, — 15 dienų.

"Mūsų tyrimo rezultatai parodė, kad buvo ankstesnių pranešimų apie pacientų grupę, turinčią ilgalaikių koronaviruso sukeltos odos ligų simptomų, tame tarpe ant kojų pirštų. Šie duomenys papildo mūsų žinias apie ilgalaikį COVID-19 poveikį įvairioms organų sistemoms", — sakė viena iš tyrimo autorių, dermatologė Esther Freeman, pažymėdama, kad oda "parodo" uždegimą organizme.

Ji paragino gydytojus paklausti koronaviruso pacientų, ar jie neturi odos ligų simptomų.

PSO duomenimis, nuo COVID-19 pandemijos pradžios pasaulyje nustatyta beveik 44 milijonai šios ligos atvejų, mirė daugiau kaip 1,16 milijono žmonių. Daugiausia atvejų užregistruota JAV, Indijoje ir Brazilijoje. Po to — Rusija, Prancūzija, Argentina, Kolumbija ir Jungtinė Karalystė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)
Dar šia tema
Darbo partijos vadovas gavo COVID-19 testo rezultatus
Ekspertas įvertino Rusijos vakcinos nuo COVID-19 atsiradimo ES rinkoje galimybes
Kariuomenė grįžta prie COVID-19 plitimo prevencijos priemonių
Aktorius Entonis Hopkinsas

Entonis Hopkinsas išgąsdino interneto vartotojus grėsmingu vaizdo įrašu

(atnaujinta 16:56 2020.11.26)
Komentare 82 metų garsus britų-amerikiečių aktorius paaiškino, kad jis pradeda jausti šalutinius karantino poveikius

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Garsus britų-amerikiečių aktorius ir režisierius Entonis Hopkinsas (Anthony Hopkins) savo Twitter paskyroje paskelbė trumpą vaizdo įrašą, kuriame jis daro piktai vaiposi ir skleidžia baisius garsus.

​Komentare 82 metų aktorius paaiškino, kad jis pradeda jausti šalutinius karantino poveikius 253 dieną.

Kai kurie vartotojai atsakydami parašė, kad Hopkinsas juos išgąsdino ir prisiminė Hanibalą Lektorą iš filmo "Avinėlių tylėjimas". Kiti prisipažino aktoriui meilę, pavadino jį "lobiu" ir prisipažino, kad panašiai jaučiasi izoliacijoje.

Anksčiau Hopkinsas nustebino gerbėjus paskelbęs vaizdo įrašą, kuriame jis groja pianinu ant kelių pasisodinės katiną Niblą.

Vaizdo įrašas, kuriame garsus aktorius grojo beveik nežiūrėdamas į savo rankas, šypsodamasis augintiniui ir kamerai, per parą surinko daugiau nei du milijonus peržiūrų.

"Niblo (katino vardas — Sputnik) tikrina, ar aš gerai jaučiuosi, ir už tai reikalauja, kad aš jį linksminčiau", — tada parašė Hopkinsas.

Vartotojai komentaruose gyrė tiek aktoriaus vaidybą, tiek patį kūrinį.

Tegai:
karantinas, vaizdo įrašas, aktoriai
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Holivudo aktorės surengė masines "peštynes" internete — video
Hju Džekmanas parodė, kaip išlaikyti gerą formą per karantiną
Džonis Depas užsiregistravo "Instagram"
Švarcnegeris su cigaru burnoje padarė špagatą ant virtuvės stalo

Nufilmuotas naujos priešraketinės raketos paleidimas Rusijoje

(atnaujinta 14:17 2020.11.26)
Priešraketinės gynybos sistema skirta apsaugoti nuo aviacijos ir kosminių puolimo ginklų smūgių

Kazachstane įvyko dar vienas bandomasis naujos Rusijos priešraketinės gynybos sistemos raketos paleidimas. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip iš Sary-Šagan poligono buvo paleistas sviedinys.

Komentaruose vartotojai atkreipė dėmesį į didelį zenitinės raketos pakilimo greitį.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad naujoji priešraketinė raketa patvirtino savo charakteristikas, o koviniai vienetai sėkmingai pataikė į sąlyginį taikinį nurodytu tikslumu.

Priešraketinės gynybos sistema naudojama Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgose. Ji skirta apsaugoti nuo aviacijos ir kosminių puolimo ginklų smūgių.

Ankstesni raketos bandymai vyko 2020 metų spalio pabaigoje, 2019 metų birželį ir liepą, 2018 metų vasarį, liepą, rugpjūtį ir gruodį bei 2017 metų lapkritį.

Balandžio mėnesį JAV kosmoso vadovybės vadovas Džonas Reimondas pareiškė, kad šios raketos bandymai kelia iššūkį amerikiečių gynybai. Anot jo, ši Rusijos sistema sugeba sunaikinti žemoje orbitoje esančius palydovus.

Per pastaruosius metus Rusijos Federacijos gynybos ministerija ne kartą pranešė apie sėkmingus oro gynybos sistemos naujos priešraketinės raketos bandymus Sary-Šagan poligone.

Tegai:
Rusijos oro ir kosmoso pajėgos, Rusijos Gynybos ministerija, raketos, Rusija
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija parodė komplekso "Murmansk-BN" išskleidimą — video
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo oro mūšį su naikintuvais Su-35S
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo, kaip parašiutininkai šokinėja iš lėktuvo L-410
 Izraelio vadovui įteikta Vilniaus Gaono moneta

Izraelio vadovui įteikta Vilniaus Gaono moneta

(atnaujinta 18:41 2020.11.26)
Moneta nukalta Vilniaus Gaono Elijo ben Solomono Zalmano 300-ųjų gimimo ir 700-ųjų žydų istorijos Lietuvoje metinių proga

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vardu Izraelio vadovui Reuvenui Rivlinui įteikta proginė moneta, rašoma Prezidentūros pranešime.

Moneta nukalta Vilniaus Gaono Elijo ben Solomono Zalmano 300-ųjų gimimo ir 700-ųjų žydų istorijos Lietuvoje metinių proga.

"Šie metai ypatingi Lietuvai ir jos žydų bendruomenei, šiandien pasklidusiai po visą pasaulį. Minime reikšmingas sukaktis, pagerbiame žydų bendruomenės indėlį į daugiaamžę Lietuvos istoriją", – sakė prezidentas.

Nausėda priminė, kad šiuos metus Seimas yra paskelbęs Vilniaus Gaono metais.

Vilniaus Gaonui skirtoje monetoje užrašai yra lietuvių ir hebrajų kalbomis. Ja pagerbiamas 18 amžiuje Vilniuje gyvenęs talmudistas, misnagdų judėjimo lyderis rabinas Elijas.

Pasinaudodamas proga, Nausėda laišku pasveikino Izraelio Prezidentą, save kildinantį iš Vilniaus Gaono palikuonių, su šiomis reikšmingomis sukaktimis ir pakvietė apsilankyti Lietuvoje pasibaigus pandemijai.

Tegai:
moneta