Vakcina nuo koronaviruso

EK įvardijo vakcinos nuo koronaviruso tiekimo į ES sąlygą  

(atnaujinta 07:52 2020.11.02)
EK atstovas pridūrė, kad ES šiuo metu derasi dėl Europoje gaminamų vakcinų. Kartu jis pridūrė, kad ateityje ES gali atsirasti kitų šalių vakcinos

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Vakcinų nuo koronaviruso gamintojai, norintys pristatyti savo produktus Europos Sąjungoje, turi pereiti visus tikrinimo ir sertifikavimo etapus, numatytus ES, sakė oficialus Europos Komisijos atstovas Erikas Mameris, praneša RIA Novosti.

Rusijos vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Per Briuselio trumpąją konferenciją jam buvo užduotas klausimas apie galimą vakcinų įsigijimą iš atskirų ES šalių trečiosiose šalyse, ypač Rusijoje ir Kinijoje.

"Bet kuri vakcina, kuri bus platinama ES, turi atitikti ES kokybės standartus ir pereiti visus būtinus ES patvirtinimo etapus. Tai yra, neįmanoma nusipirkti vakcinos trečiojoje šalyje ir naudoti jos ES, jei šis produktas nėra sertifikuotas", — pažymėjo jis.

EK atstovas pridūrė, kad ES šiuo metu derasi dėl Europoje gaminamų vakcinų. "Dabar mes diskutuojame ir sudarome pirkimo sutartis su vakcinų gamintojais, kurie gamina vakcinas Europoje. Mes nesiderame nei su Rusija, nei su Kinija, nei su šių šalių įmonėmis. Tai yra Europos vakcinacijos strategija ir visos ES šalys nusprendė dalyvauti šiame procese", — paaiškino Mameris.

Kartu jis pridūrė, kad ateityje ES gali atsirasti kitų šalių vakcinos.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen vakar sakė, kad ES šalys susitarė, jog būsima vakcina nuo koronaviruso bus visose Sąjungos šalyse tuo pačiu metu ir proporcingai gyventojų skaičiui.

Tegai:
vakcina, ES, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (162)
Dar šia tema
COVID-19 vėl pakirto Seimą: Paulius Saudargas užsikrėtė koronavirusu
Dar septyniems "Maximos" darbuotojams nustatyta COVID-19 infekcija
Vaizdas iš TKS į Žemę

"Gebės numušti kosminius laivus": "National Interest" susižavėjo S-500 galimybėmis

(atnaujinta 20:35 2020.12.04)
Straipsnio autoriaus manymu, be palydovų ir erdvėlaivių naujausias Rusijos zenitinių raketų kompleksas gali tapti tikra "sidabrine kulka" sunkiai aptinkamiems naikintuvams F-35

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikos žurnalo "The National Interest" autorius susižavėjo naujausios Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemos S-500, kuri galės sunaikinti žemos orbitos palydovus ir kai kurių tipų erdvėlaivius, charakteristikomis.

S-400 Triumf
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

S-500 kompleksai vienu metu gali aptikti ir numušti iki dešimties balistinių raketų kovinių galvučių, skriejančių keturių mylių per sekundę greičiu, rašo leidinys. Priešraketinė platforma gali naudoti kelias radarų sistemas, kad būtų galima vienu metu aptikti skirtingų tipų taikinius: orlaivius, sraigtasparnius, bepiločius orlaivius ir raketas.

S-500 sistemos atsako laikas bus šešiomis sekundėmis trumpesnis nei ankstesnio modelio — S-400 "Triumf". Tai buvo pasiekta dėl modifikuotų radarų. Tikimasi, kad didžiausias naujo zenitinių raketų komplekso nuotolis sieks apie 600 kilometrų. Per praėjusius valstybinius bandymus sistema jau sugebėjo numušti taikinį 481 kilometro atstumu, o tai yra 80 kilometrų daugiau nei bet kurioje iš esamų priešlėktuvinių raketų sistemų, sakoma straipsnyje.

Straipsnio autorius patikslina, kad be palydovų ir erdvėlaivių Rusijos zenitinių raketų kompleksas gali tapti tikra "sidabrine kulka" nematomiems naikintuvams F-35.

"Dar reikia išaiškinti, kiek tokių sistemų Rusija galės pagaminti per ateinantį dešimtmetį", — apibendrina straipsnio autorius.

Tikimasi, kad darbai kuriant oro gynybos ir priešraketinę gynybos sistemą S-500 bus baigti 2021 metais.

Naujausią zenitinių raketų kompleksą S-500 kuria koncernas "Almaz-Antej", kuris specializuojasi ginklų, skirtų oro gynybai, kūrime.

Tegai:
ginklai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską
Suvereniteto apsauga: kas ketina pirkti Rusijos oro gynybos sistemą S-500
Rusijos ginklai: preliminarūs 2020 metų rezultatai
Dizainerio Kovido Kapuro kostiumas Amerikos šou Project Runway

Pernai dizaineris vardu Kovidas pasiuvo kaukę ir "išpranašavo" pandemiją

(atnaujinta 20:34 2020.12.04)
Praėjusių metų balandį mados dizaineris modeliui pasiuvo raudoną languotą kostiumą ir veido kaukę su tuo pačiu raštu

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikos šou "Project Runway" dalyvis išpranašavo koronaviruso pandemiją savo apranga dar prieš metus iki jos pradžios. Apie tai praneša "Daily Star".

Eiliniame 2019 metų balandžio numeryje mados dizaineriai turėjo sukurti aprangą, visiškai dengiančią modelio kūną. Dizaineris Kovidas Kapuras (Kovid Kapoor) modeliui pasiuvo raudoną languotą kostiumą ir veido kaukę su tuo pačiu raštu.

Projekto žiūrovai atkreipė dėmesį į mados dizainerio vardą ir kaukę, kuri dabar yra koronaviruso pandemijos simbolis. Jų nuomone, šou kūrėjai numatė COVID-19 infekcijos atsiradimą dar prieš jai pasirodant. Vartotojai savo pastebėjimais pasidalijo socialiniuose tinkluose.

"Project Runway" dalyvavo dizaineris vardu Kovidas, kuris uždėjo modeliui kaukę", "Prie "Simpsonų" prisidėjo dar vienas šou, numatantis ateitį", "O Dieve, jie išpranašavo ateitį", — rašė vartotojai.

Tuo pačiu metu Kovidas Kapuras pokalbio su žurnalistais metu pareiškė, kad jis nebandė išpranašauti koronaviruso pandemijos atsiradimo, tačiau žiūrovų teiginius jis laiko įdomiais.

"Labai įdomu stebėti likimo žaidimą", — sakė buvęs programos dalyvis.

Tegai:
koronavirusas, pandemija, JAV
Dar šia tema
2011 metų užkratas: kaip Holivudo filmas išpranašavo koronavirusą?
Vokietijos žiniasklaida išpranašavo "globalizacijos pabaigą"