RT logotipas, archyvinė nuotrauka

Trampo patarėjas atsiprašė interviu RT kanalui

(atnaujinta 09:12 2020.11.02)
Interviu "Going Underground" buvo transliuojamas šeštadienį. Pokalbio su televizijos kanalu metu Trampo patarėjas pabrėžė, kad griežto izoliacijos režimo įvedimas dėl koronaviruso yra "grandiozinė valstybės politikos nesėkmė"

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo patarėjas Skotas Atlasas (Scott Atlas) atsiprašė davęs interviu Rusijos RT kanalui.

"Neseniai buvau kalbintas RT ir nežinojau, kad jie buvo registruoti kaip užsienio agentai. Apgailestauju ir atsiprašau, kad leidau manimi pasinaudoti. Aš ypač atsiprašau nacionalinio saugumo bendruomenės, kuri dirba, kad mus apsaugotų", — savo Twitter rašė Atlasas.

Interviu "Going Underground" buvo transliuojamas šeštadienį. Pokalbio su televizijos kanalu metu Trampo patarėjas pabrėžė, kad griežto izoliacijos režimo įvedimas dėl koronaviruso yra "grandiozinė valstybės politikos nesėkmė".

JAV Teisingumo departamentas "RT America" įtraukė į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų įstatymą. Tuo tarpu 2017 metais daugybė kitų užsienio valstybėms priklausančių žiniasklaidos priemonių, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos "BBC", Kinijos "CCTV", Prancūzijos "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra užregistruotos kaip užsienio agentai. Vėliau RT buvo atimta akreditacija JAV Kongrese. "Sputnik USA" taip pat įtraukta į užsienio agentų sąrašą.

MIA "Rossija segodnia" ir RT kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian teigė, kad kanalas svarsto tarp registracijos ir baudžiamosios bylos, ir šiuo atžvilgiu pasveikino "Amerikos žodžio laisvę ir visus, kurie vis dar ja tiki".

Tegai:
RT, JAV
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (114)
Dar šia tema
RF Taryba paragino URM atkreipti dėmesį į Sputnik ir RT situaciją Baltijos šalyse
Rusijoje palygino RT draudimą Latvijoje su TSRS kova su "priešų balsais"
Lavrovas mano, kad "Sputnik" ir "RT" diskriminacija Europoje yra nepriimtina  
Eskadrinis minininkas USS John S. McCain

Britų laikraštis pranešė apie "trečiojo pasaulinio karo grėsmę" dėl JAV eskadrinio mininko

(atnaujinta 15:17 2020.11.25)
Straipsnio autorius pažymėjo, kad pastarosiomis dienomis įvyko du ryškūs incidentai, susiję su JAV kariniu jūrų laivynu

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Amerikos karo laivų veiksmai prie Rusijos krantų gresia pavojingomis pasekmėmis net pasauliniu karu, rašo Daily Express žurnalistas Paulas Withersas.

Straipsnio autorius pažymėjo, kad pastarosiomis dienomis įvyko du ryškūs incidentai, susiję su JAV kariniu jūrų laivynu. Pavyzdžiui, lapkričio 23 dieną eskadrinis minininkas "Donaldas Cook" įplaukė į Juodąją jūrą, kad "užtikrintų saugumą jūroje" vykdydamas NATO operaciją "Atlantic Resolve". Rusijos užsienio reikalų ministerija ne kartą pareiškė, kad laivų buvimas Juodojoje jūroje iš už regiono ribų nenaudingas stabilumui.

Kitas įvykis, į kurį autorius atkreipė dėmesį, yra amerikiečių eskadrinio minininko "John McCain" patekimas į Petro Didžiojo įlankos vandenis.

"Trečiojo pasaulinio karo grėsmė vėl padidėjo po to, kai Rusijos karo laivas perėmė amerikiečių eskadrinį minininką, kuris, kaip tikina Maskva, pažeidė Rusijos sieną Petro Didžiojo įlankoje",  — sakoma straipsnyje.

Anksčiau JAV laivas įplaukė du kilometrus į Rusijos teritorinius vandenis ir buvo priverstas juos palikti tik gavęs įspėjimą apie galimą taranavimą iš priešpovandeninio laivo "Admiral Vinogradov".

Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narė Jeena Panina JAV veiksmus vertino kaip bandymą eskaluoti Rusijos ir Amerikos santykius, panašią nuomonę išsakė ir buvęs Ramiojo vandenyno laivyno vadas admirolas Viktoras Fiodorovas. O buvęs Juodosios jūros laivyno vadas admirolas Vladimiras Komojedovas NSN radijo stoties eteryje pavadino Amerikos karinę operaciją įžūlumu ir paragino Rusijos vadovybę gerai apgalvoti šalies sienų apsaugą.

Tegai:
laivai, JAV
Dar šia tema
"National Interest" įvardijo penkis pavojingiausius Rusijos karinius laivus
Amerikos karinis laivas pažeidė Rusijos sieną
"Forbes": JAV Kryme surengė "raketinę staigmeną" Rusijai
(1:25 / 10.72Mb / просмотров видео: 124)

Paskelbti operacijos, skirtos užkirsti kelią teroro išpuoliams Maskvos regione, kadrai

(atnaujinta 14:10 2020.11.25)
Saugumo pareigūnams pavyko paimti sprogstamąjį įtaisą, pripildytą naikinančių elementų. FSB pažymėjo, kad grupuotės tikslai taip pat buvo naujų narių verbavimas ir terorizmo finansavimas

Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB) užkirto kelią teroristinės organizacijos "Islamo valstybė" (IV) * tarpregioninės  grupuotės veiklai. FSB pranešė, kad jos dalyviai planavo teroro išpuolius Maskvos regione.

Vaizdo įraše nufilmuotas nusikaltėlių sulaikymas. Be to, atlikdami tyrimo veiksmus radikalių islamistų buvimo vietose, FSB pareigūnai rado ir paėmė sprogstamąjį įtaisą, pripildytą naikinančių elementų. Buvo paimti ir kiti daiktai bei dokumentai.

FSB pažymėjo, kad grupuotės tikslai taip pat buvo naujų narių verbavimas ir terorizmo finansavimas.

Saugumo pajėgoms pavyko sulaikyti Vladimiro srityje grupės narį, vienos iš Vidurinės Azijos šalių pilietį. Kitų įtariamųjų buvimo vieta nenurodoma.

* Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.

Tegai:
Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB), teroro išpuolis, Rusija