Edvardas Snoudenas, archyvinė nuotrauka

Snoudenas planuoja gauti Rusijos pilietybę

(atnaujinta 12:27 2020.11.02)
Buvusio JAV žvalgybos pareigūno noras siejamas su artėjančiu vaiko, kuris bus Rusijos Federacijos pilietis, gimimu

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Buvęs JAV žvalgybos darbuotojas Edvardas Snoudenas planuoja gauti Rusijos pilietybę, praneša RIA Novosti.

Kaip pasakoja Snoudeno interesams Rusijoje atstovaujantis advokatas Anatolijus Kučerena, tai yra susiję su artėjančiu vaiko, kuris bus Rusijos Federacijos pilietis, gimimu.

"Šis prašymas yra susijęs su artėjančiu vaiko gimimu, jam yra labai svarbu, kad jie (Snoudenas ir jo žmona) turėtų ir Amerikos, ir Rusijos pilietybę", — sakė Kučerena.

Kartu pažymima, kad buvęs CŽV ir NSA pareigūnas prašys suteikti Rusijos pilietybę supaprastinta tvarka.

"Įprastu būdu (per Vidaus reikalų ministeriją), žinoma gaus. Jis jau turi 5 metų patirtį, todėl jau gali prašyti supaprastinta tvarka", — paaiškino Kučerena.

Jis patvirtino, kad praėjusią savaitę iš Snoudeno gavo nurodymus kreiptis dėl dvigubos JAV ir Rusijos pilietybės, tačiau to nenumato įstatymai.

"Dabar pradedu rengti dokumentus. O rengdami dokumentus atsakysime į visus iškilusius klausimus", — pridūrė advokatas.

Pasak Kučerenos, Snoudeno žmona taip pat greičiausiai kreipsis dėl Rusijos pilietybės. Jis negali tiksliai pasakyti, kada bus pateikta paraiška, reikės šiek tiek laiko dokumentams parengti.

Pirmadienio rytą Snoudenas savo Twitter paskyroje parašė, kad jis su žmona kreipiasi dėl dvigubos JAV ir Rusijos pilietybės. Tuo pat metu Snoudenas pažymėjo, kad jis ir jo žmona liks amerikiečiais ir auklės savo sūnų pagal amerikietiškas vertybes. Jis pridūrė, kad laukia dienos, kai galės grįžti į Jungtines Valstijas, kad susitiktų su šeima.

2013 metų birželio mėnesį Edvardas Snoudenas pateikė "The Washington Post" ir "The Guardian" įslaptintas medžiagas apie JAV ir JK žvalgybos tarnybų stebėjimo programas internete. Jis išskrido į Honkongą, o iš ten į Maskvą, kur kurį laiką praleido Šeremetjevo oro uosto tranzito zonoje. Rusija suteikė Snoudenui laikiną prieglobstį metams, su sąlyga, kad jis nutrauks savo veiklą prieš JAV.

2014 metų rugpjūčio mėnesį Snoudenas gavo trejų metų leidimą gyventi šalyje, leidžiantį jam keliauti ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje. Tais pačiais metais jis sudarė oficialią santuoką su savo ilgamete drauge Lindsay Mills.

Spalio pabaigoje Snoudenas gavo neterminuotą leidimą gyventi Rusijoje.

Tegai:
Rusija, Edvardas Snoudenas
Dar šia tema
Žodžio laisvė — tik JAV piliečiams? Asandžo ir Paleckio atvejai
Snoudenas sumokės JAV penkis milijonus dolerių iš savo knygos pardavimo
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų