Gazprom

"Gazprom" atsakė į Lenkijos reikalavimą sumažinti dujų kainas

(atnaujinta 23:10 2020.11.02)
Lenkijos naftos ir dujų bendrovė anksčiau kreipėsi dėl dujų kainos pakeitimo pagal 1996 metų sutartį

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. "Gazprom Eksport" patvirtino, jog gavo Lenkijos "PGNiG" kreipimąsi, kuriame reikalaujama nuo lapkričio 1 dienos peržiūrėti dujų kainas, praneša RIA Novosti.

Rusijos įmonė pabrėžė, kad partneris pagal sutartį turi tokią galimybę.

"Pagal šios sutarties sąlygas bet kuri iš šalių, esant sutartyje nurodytoms aplinkybėms, turi teisę reikalauti peržiūrėjimo kartą per trejus metus", — sakoma bendrovės pranešime.

Lenkijos naftos ir dujų bendrovė anksčiau pateikė prašymą pakeisti dujų kainą pagal 1996 metų susitarimą. Sąlygos gali būti peržiūrėtos, jei šalys prieis prie bendros nuomonės, kad kainos "neatitinka rinkos padėties".

Dujų sutartis su Lenkija

Šiuo metu Lenkija didžiąją dalį gamtinių dujų gauna iš Rusijos. Tuo pačiu metu, kaip anksčiau pareiškė "PGNiG" vadovas Ježis Kviecinskis, ateityje Lenkija tikisi gauti didžiąją dujų dalį iš JAV. Apie sutarčių dėl Amerikos suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo sudarymą buvo pranešta 2018 ir 2019 metais.

1996 metais tarp "PGNiG" ir "Gazprom" pasirašytas susitarimas dėl dujų tiekimo į Lenkiją baigiasi 2022 metais. Lenkija paskelbė neketinanti jo pratęsti.

Stokholmo arbitražo nuosprendis

Kovo pabaigoje "PGNiG" paskelbė laimėjusi dujų kainos bylą prieš "Gazprom" ir turėjo teisę susigrąžinti 1,5 mlrd. "Gazprom" ir "Gazprom Export" teismo sprendimą apskundė gegužės pabaigoje. Tuo tarpu "Gazprom Export" birželio viduryje pasirašė papildomą susitarimą dėl sutarties su "PGNiG", atspindėdamas arbitražo sprendimą dėl kainų patikslinimo. Birželio pabaigoje "Gazprom Export"  į Lenkijos įmonės sąskaitą pervedė visą 1,5 mlrd. dolerių sumą.

Tegai:
dujų tiekimas, Rusija, Lenkija, Gazprom
Dar šia tema
Vokietija paaiškino "Nord Stream-2" svarbą
Bundestagas sukritikavo JAV poziciją dėl "Nord Stream-2"
"Gazprom" įvardijo veiksnius, turinčius įtakos "Nord Stream-2" eksploatacijos pradžiai  
Grupė Metallica

Grupės "Metallica" labdaros koncertas surinko daugiau nei 1 mln dolerių

(atnaujinta 17:12 2020.11.26)
Pažymima, jog lėšos bus panaudotos labdaros fondo programoms paremti, o taip pat kovai su COVID-19 ir stichinėmis nelaimėmis

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Roko grupės "Metallica" labdaros koncertas, įrašytas grupės studijoje Kalifornijoje, padėjo surinkti 1,3 milijono dolerių, praneša "NME".

Koncertas įvyko lapkričio 14 dieną, ir visos surinktos lėšos buvo paaukotos grupės "All Within My Hands" labdaros organizacijai.

Lėšos bus panaudotos fondo programoms paremti, o taip pat kovai su COVID-19 ir stichinėmis nelaimėmis.

Grupė atliko aštuonias akustines dainas ir šešis elektroninius trekus. Pirmoje dalyje skambėjo perdainuotos "Deep Purple", Bobo Seegerio dainos, taip pat buvo "The house of the rising sun" ir dainų "Blackened" bei "Now that we dead" akustinės versijos.

"Jūsų pagalba yra labai svarbi, o mes labai džiaugiamės galėdami groti jums", — koncerto metu žiūrovams pasakė grupės lyderis James Hetfield.

Tegai:
COVID-19, labdara, koncertas, Metallica
Dar šia tema
Nėra pasirodymų — nėra verslo. Kaip viso pasaulio muzikantai išgyvena pandemiją
"Metallica" pripažinta sėkmingiausia gastroliuojančia grupe pasaulyje
Naikintuvas Su-35, archyvinė nuotrauka

"National interest" Rusijos naikintuvą pavadino "žudiku"

(atnaujinta 18:44 2020.11.26)
Leidinio autorius pabrėžė, kad "Su-35S" buvo sukurtas kaip eksporto modelis, tačiau pirmasis jo užsakovas buvo Rusijos aviacijos pajėgos

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "National interest" apžvalgininkas Peteris Sučiu (Peter Suchu) gyrė Rusijos naikintuvo "Su-35S" pasirodymą, pavadindamas jį vienu geriausių tokio pobūdžio naikintuvų, rašo RIA Novosti.

Kaip pažymėjo ekspertas, lėktuvas neturi išskirtinių charakteristikų ir vis dėlto yra tikras "žudikas".

"Su-35S" priklauso 4 ++ naikintuvų kartai. Apžvalgininkas atkreipė dėmesį į jo supermanevringumą ir gebėjimą atlikti įvairias užduotis.

"Su-35S <...> gali pataikyti į žemę ir jūrą, įskaitant infrastruktūros objektus, kuriems taikoma oro gynybos sistema, taip pat objektus, esančius dideliu atstumu nuo bazinių aerodromų", — rašo žurnalistas.

Tarp naikintuvo ginklų jis išskyrė "oras-oras" klasės raketas, kurios gali sunaikinti taikinius iki 300 kilometrų atstumu, taip pat "Onyx" priešlėktuvines sparnuotąsias raketas.

Leidinio autorius pabrėžė, kad "Su-35S" buvo sukurtas kaip eksporto modelis, tačiau pirmasis jo užsakovas buvo Rusijos aviacijos pajėgos.

Pirmieji užsienio pirkėjai buvo Kinija ir Indonezija, kurios užsakė 24 lėktuvus, kurių bendra vertė siekė 2,5 mlrd. JAV dolerių.

Sutartis su Pekinu dėl naikintuvų tiekimo kartu su pagalbine įranga ir atsarginiais varikliais įgyvendinama iki metų pabaigos. Žurnalistas pažymėjo, kad dėl susitarimo su Rusija Kinijai taikomos JAV sankcijas, tačiau ji neatsisakė pirkti naikintuvų.

Tegai:
naikintuvai, Rusija
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 27-osios šventės

(atnaujinta 19:31 2020.11.26)
Šią dieną 1995 metais prezidentas Algirdas Brazauskas įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordiną žymiam rusų muzikantui Mstislavui Rostropovičiui

Lapkričio 27 yra 331-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 332-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 34 dienos.

Vardadienį švenčia Almanta, Almantas, Girvydė, Maksas, Maksima, Maksimas, Maksimilijonas, Skomantas, Skomantė, Skomina, Skominas, Vergilija,Vergilijus, Virgas, Virgilija, Virgilijus.

1590 metais Karaliaučiuje Jonas Bretkūnas baigė pirmąjį lietuvišką visos Biblijos vertimą. 

1881 — gimė Konstantinas Šakenis, kultūros istorikas, vertėjas, IV Seimo pirmininkas. 

1926 — gimė aktorius Laimonas Noreika.

1944 — gimė žurnalistė, poetė, politinė bei visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė.

1995 — prezidentas Algirdas Brazauskas įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordiną žymiam rusų muzikantui Mstislavui Rostropovičiui.

1997 — Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas patvirtino Prancūzijos parlamento žemųjų rūmų ratifikuotas Baltijos ir Europos Sąjungos Asociacijos (Europos) sutartis.

1701 — Švedijoje gimė termometro išradėjas Andersas Celsijus

1895 — mirė prancūzų rašytojas Aleksandras Diuma.

1895 — Alfredas Bernardas Nobelis, dinamito išradėjas, įsteigė Nobelio apdovanojimus.

1910 — Niujorke atsidarė didžiausia pasaulyje Penn traukinių stotis.

1943 — įvyko Teherano konferencija, kurioje dalyvavo Čerčilis, Ruzveltas ir Stalinas.

1971 — į Marsą nuskrido pirmasis Žemės pasiuntinys – sovietinis kosminis aparatas "Mars–2".

 1942 — gimė JAV roko žvaigždė Džimis Hendriksas.

Tegai:
kalendorius
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai