Vašingtonas

Ekspertas pasakojo, kokie bus Rusijos ir JAV santykiai po rinkimų

(atnaujinta 12:15 2020.11.03)
Nei Trampas, nei Baidenas nėra suinteresuoti gerinti Rusijos ir Amerikos santykius, mano tarptautinio audito ir konsultacijų tinklo atstovas

VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Amerikos elitas Rusiją laiko ne partnere, o konkurente ar net prieše, todėl nė viena iš politinių komandų po pergalės JAV prezidento rinkimuose nebandys pagerinti santykius su ja, RIA Novosti pareiškė tarptautinio audito ir konsultacijų tinklo "FinExpertiza" direktorių tarybos narys Agvanas Mikaelianas.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną, daugelyje valstijų jau vyksta išankstinis balsavimas. Varžovai rinkimuose yra respublikonų kandidatas — dabartinis Baltųjų rūmų vadovas Donaldas Trampas ir demokratų kandidatas Džo Baidenas.

"Dabar visas Amerikos elitas Rusiją laiko ne partnere, o konkurente, tiksliau sakant, praktiškai prieše. Todėl nė viena iš dviejų komandų nesistengs pagerinti santykių su Rusija. Tai yra, Amerika, atsižvelgdama į Rusijos interesus, renkasi ne tarp blogo ir gero varianto Rusijai, o tarp blogo ir mažiau blogo", — mano Mikaelianas.

Jo nuomone, Trampas ir Baidenas nėra suinteresuoti gerinti Rusijos ir Amerikos santykius.

"Tačiau tuo pačiu metu demokratai į Rusiją žiūri kur kas negatyviau nei asmeniškai Trampas. Tuo pačiu metu teoriškai, jei Baidenas galės pagerinti santykius su Kinija ir atsisakys protekcionistinių priemonių, tai paskatins fondų rinkų stabilizavimąsi ir tarptautinės prekybos padidėjimą, o tai turės teigiamą poveikį Rusijos ekonomikai", — prognozuoja agentūros pašnekovas.

"Protekcionizmą ir JAV prekybos karą su Kinija rinkos vertina kaip vienareikšmiškai neigiamą signalą, reiškiantį ekonomikos augimo apribojimą. Protekcionistinės priemonės yra galingas ekonomikos suvaržymo veiksnys. Todėl bet koks silpnėjimas kelia tam tikrų vilčių investuotojams ir globaliam verslui", — apibendrino jis.

Tegai:
Džo Baidenas, Donaldas Trampas, prezidento rinkimai, Rusija, JAV
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (92)
Dar šia tema
Politologas iš JAV pareiškė apie artėjantį karą su Kinija
JAV apmokys partnerius kovai su Rusija
Myliu Rusiją: JAV kandidatas į prezidentus papasakojo apie panašumus su Putinu
Ekspertas: JAV rinkimų rezultatai gali paveikti "Nord Stream-2" likimą
Lietuvos bankas pasakojo, kieno pergalė JAV rinkimuose yra pelningesnė Lietuvai
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų