Džo Baidenas

Ekspertas įvertino JAV ir Rusijos santykių plėtrą Baideno pergalės atveju

(atnaujinta 11:17 2020.11.04)
Jis pažymėjo, kad Amerikos administracijos retorikoje Kinija iškilo kaip pagrindinė oponentė, o Rusija dabar neužima pagrindinio vaidmens. Ir tokia padėtis tęsis su bet kuriuo iš rinkimų nugalėtoju

VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Jei Džo Baidenas laimės prezidento rinkimus, naujoji JAV administracija gali persvarstyti santykius su Rusija švelnėjimo linkme, sako Tomas Voldžis (Thomas Volgy), Arizonos universiteto Viešosios politikos ir vadybos mokyklos politikos mokslų profesorius, praneša RIA Novosti.

"Manau, kad jei Trampas bus perrinktas, santykiai su Rusija išliks tokie, kokie yra dabar. Jei Baidenas laimės, situacija gali pasikeisti. Tačiau kokie šie pokyčiai bus ir ar jie bus sunkesni Rusijos atžvilgiu, tai labai priklauso nuo to, ką darys patys rusai", — sakė jis.

Anot Voldžio, jei bus reikšmingų bandymų kištis į rinkimus, tai Baideno administracijos atsakas bus labai stiprus.

"Jei rusai tokiu būdu nesikiša, tada manau, kad yra galimybė abiem pusėms pabandyti užmegzti kitokio pobūdžio santykius... Manau, kad Baideno administracija gali pareikšti visiškai naują požiūrį į JAV ir Rusijos santykius", — sakė ekspertas.

Anot jo, jie bandys nustatyti galimo bendradarbiavimo ir galimų konfliktų sritis. Be kišimosi į rinkimus, JAV ir Rusija turi daugybę priemonių santykiams gerinti ir daug diskusijų temų, sakė jis.

"Tai yra branduolinio ginklo kontrolė, derybų dėl puolamųjų ir gynybinių ginklų tęsimas, Rusijos ryšiai Europoje, Ukrainoje ir Centrinėje Azijoje. Abi pusės gali aptarti daugybę sudėtingų klausimų", — sakė agentūros šaltinis.

Jis pažymėjo, kad tai turėtų būti abipusis sprendimas. Peržiūrėti santykius, jo nuomone, niekada nevėlu.

"Sena tiesa, kad iš abiejų pusių nėra nuolatinių draugų ar nuolatinių priešų, išskyrus ilgalaikius interesus. Jei kas nors gali rasti bendrų interesų, tai bus svarbu", — sakė Voldžis.

Pasak jo, tokių bendrų interesų pavyzdžiai kartu su ginklų kontrole yra virtuali erdvė, kosminė erdvė ir Arktis.

"Yra daug galimybių dideliems konfliktams ir rimtam bendradarbiavimui. Bet kuri nauja administracija atidžiai stebi savo praeities santykius ir bando svarstyti, ar eiti tuo pačiu keliu, ar judėti kita kryptimi. Greičiausiai taip atsitiks su Baideno administracija", — pridūrė ekspertas.

Jis pažymėjo, kad Amerikos administracijos retorikoje Kinija iškilo kaip pagrindinė oponentė, o Rusija dabar neužima pagrindinio vaidmens. Ir tokia padėtis tęsis su bet kuriuo iš rinkimų nugalėtojų, mano profesorius.

"Mes turime labai sunkią padėtį su Kinija ekonominių santykių srityje. Galimi labai reikšmingi nacionalinio saugumo klausimai, ypač jei Kinija taps žymiai aktyvesnė Pietų Kinijos jūroje ir kitose Azijos dalyse. Bet kiek šis dėmesys bus kreipiamas į Rusiją, galbūt labai priklauso nuo Rusijos užsienio politikos", — sakė ekspertas.

Tegai:
Rusija, JAV, Džo Baidenas
Dar šia tema
Ekspertas: Atstovų rūmai nerinks JAV vadovo objektyviai
Paskelbti preliminarūs JAV prezidento rinkimų rezultatai
Megan Markl

Naujos detalės: kas padeda Megan Markl atsigauti po persileidimo

(atnaujinta 14:00 2020.11.27)
Ir kol karališkoji šeima iš tolo guodžia princą Harį, buvusią aktorę palaiko artimiausias žmogus

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Po persileidimo princo Hario žmonai Megan Markl teko kviestis pagalbą: atsigauti nuo sielvarto hercogienei padeda jos motina Doria Ragland.

Po persikėlimo į JAV Markl iš tikrųjų buvo sunku: buvusiai aktorei teko iš naujo kurti savo gyvenimą ir visiems įrodyti, ko ji verta be karališkų giminaičių palaikymo. Markl neseniai savo skiltyje "The New York Times" pasidalino liūdna naujiena: hercogienė prisipažino, kad vasarą neteko antrojo kūdikio.

Kaip pranešė leidinys "US Weekly", Markl šį sunkų laikotarpį padeda artimiausias žmogus — jos mama: Doria Ragland tapo patikima dukros atrama ir dažnai ją aplanko.

"Ji atvažiuoja pas Megan ir Harį — ir žingsnį po žingsnio padeda jiems atsigauti ir susitaikyti su skaudžia netektim. Tačiau mažylio netektis — baisi akimirka, po kurios beveik neįmanoma atsigauti", — pažymėjo leidinio insaideris.

Santykiai karališkojoje šeimoje taip pat pasikeitė: princas Čarlzas ir karalienė liūdi dėl to, kas nutiko, ir nuolat susiskambina su maištininkais.

Tegai:
karališkoji šeima, JAV, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Megan Markl pateko į karališkąją istoriją dėl JAV prezidento rinkimų
Megan Markl ir princo Hario ateities prognozės nustebino gerbėjus
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai Donbase

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas įvertino šansus grąžinti Donbasą jėga

(atnaujinta 15:46 2020.11.27)
Generolo teigimu, jei bus panaudota jėga, Kijevas pažeis tarptautinę humanitarinę teisę dėl karinių veiksmų tankiai apgyvendintų rajonų teritorijoje, be to, Ukrainos kariai patirs "rimtų" nuostolių

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Ruslanas Chomčakas pareiškė, kad Donbaso grąžinimo klausime nėra "visiškai karinio sprendimo".

"Noriu, kad visi suprastų: visiškai karinio klausimo Donbase sprendimo aš nematau ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas taip pat", — jį cituoja "Novojė Vremia".

Anot generolo, tai neįmanoma dėl trijų priežasčių. Jei bus panaudota jėga, Kijevas pažeis tarptautinę humanitarinę teisę dėl karinių veiksmų tankiai apgyvendintų rajonų teritorijoje. Be to, Ukrainos kariai patirs "rimtų" nuostolių. Taip pat, anot Chomčako, kyla "Rusijos kišimosi rizika".

Anksčiau Rusijos nuolatinis atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius pareiškė, kad Ukrainos valdžia nesilaikė 2019 metų gruodžio Paryžiuje vykusio Normandijos viršūnių susitikimo nurodymų. Pasak jo, Kijevas nesiėmė veiksmų, kad įstatymas dėl ypatingo Donbaso statuso turėtų nuolatinį charakterį ir atspindėtų regiono savivaldos bruožus šalies konstitucijoje. "Pakabintos" būsenos yra ir įstatymo įsigaliojimo pagal "Šteinmejerio formulę" mechanizmas.

2014 metų balandį Kijevas pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko respublikas (LLR ir DLR), kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje, kuris įvyko tų pačių metų vasarį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių. Situacijos sureguliavimo klausimas yra svarstomas, taip pat per kontaktinės grupės susitikimus Minske, kuri nuo 2014 metų rugsėjo jau priėmė tris dokumentus dėl deeskalacijos, tačiau susišaudymai tęsiasi.

2015 metų sausį Aukščiausioji Rada pasirašė pareiškimą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore". Maskva neigia Ukrainos pusės kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Rusija ne kartą pareiškė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis, ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

Tegai:
ginkluotosios pajėgos, Ukraina, Donbasas
Dar šia tema
Rados deputatė: Zelenskis keičia strategiją Donbaso atžvilgiu
Rusijos URM įvertino Ukrainos kaip NATO partnerės statusą
Zacharova pasiūlė "idėją" politikams, nesuprantantiems Minsko susitarimų