JAV prezidento rinkimai, 2020 m. lapkričio 4 d.

Naujausi JAV prezidento rinkimų duomenys: abu kandidatai tiki, kad laimi

(atnaujinta 09:54 2020.11.05)
Iki šiol balsai skaičiuoti ne visose valstijose, JAV kibernetinio ir infrastruktūros saugumo agentūra nerado jokių užsienio kišimosi įrodymų, o ESBO stebėtojai balsavimą įvertino teigiamai

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Šiuo metu kai kuriose valstijose balsai JAV prezidento rinkimuose skaičiuojami toliau, o abu kandidatai į Baltųjų rūmų vadovo postą — Donaldas Trampas ir Džo Baidenas — yra įsitikinę savo pergale.

Tačiau Trampo būstinė pateikė ieškinį Džordžijos valstijos teisme reikalaudama nutraukti balsų skaičiavimą, praneša "Associated Press".

Panašūs ieškiniai jau buvo pateikti Mičigane ir Pensilvanijoje. Šiais atvejais Trampo būstinė nurodo, kad trūksta prieigos prie skaičiavimo proceso sekimo. Be to, dabartinio prezidento šalininkai reikalauja perskaičiuoti balsus svarbiausioje Viskonsino valstijoje.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, Trampas surinko 39,8 %, tai yra 214 rinkikų balsus, o Džo Baidenas — 49,1 %, atitinkamai 264 rinkikų balsus. Taigi, kol kas Baidenas laimi.

Jungtinėse Valstijose prezidento rinkimų rezultatus nusprendžia ne paprasti rinkėjai, o rinkikų kolegija, kurią sudaro 538 įvairių valstijų atstovai — rinkikai. Kiekvienos valstijos rinkikų skaičius yra proporcingas gyventojų skaičiui ir svyruoja nuo 3 iki 55. Jei kandidatą palaiko daugiau nei 50 % valstijos gyventojų, jis gauna visų šios valstijos rinkikų (visur, išskyrus Meiną ir Nebraską) balsus. Pergalei reikia surinkti mažiausiai 270 rinkikų balsų.

Abu kandidatai į prezidentus yra įsitikinę savo pergale. Dabartinis Baltųjų rūmų vadovas, Respublikonų partijos atstovas Donaldas Trampas teigia, kad jis laimėjo keturiose svarbiose valstijose — Pensilvanijoje, Džordžijoje, Šiaurės Karolinoje ir, tikriausiai, Mičigane.

Šiaurės Karolinoje ir Džordžijoje, pirminiais duomenimis, Trampas iš tiesų pirmauja, o Mičigane — Baidenas. Pensilvanijoje Trampas žengė į priekį, tačiau jo pranašumas prieš Bideną mažėja.

Savo ruožtu demokratų kandidatas į prezidentus Džo Baidenas mano, kad jis pirmauja tiek valstijų, kiek reikia, norint pelnyti 270 rinkikų balsų.

"Po ilgos nakties skaičiavimo paaiškėjo, kad mes laimėjome pakankamai valstijų, kad gautume 270 rinkikų balsų, reikalingų rinkimams laimėti", —  sakė jis.

Baidenas pabrėžė, kad kol kas neketina paskelbti pergalės, tačiau, remdamasis turimais duomenimis, mano, kad jis taps naujuoju prezidentu.

JAV kibernetinio ir infrastruktūros saugumo agentūra kol kas nerado jokių išorinio kišimosi į rinkimų procesą požymių, o ESBO stebėtojai balsavimo procesą apskritai vertino teigiamai.

Donaldas Trampas teigė, kad buvo pažeistas prezidento rinkimų ir šalies rinkimų sistemos vientisumas. Asmeninis JAV vadovo advokatas Rudis Džiulianis mano, kad balsų skaičiavimas Filadelfijoje (Pensilvanija) buvo visiškai neteisėtas, ir žadėjo ieškoti "mirusių sielų".

Anksčiau Trampo būstinė pateikė ieškinius reikalaudama sustabdyti balsų skaičiavimą Pensilvanijoje ir Mičigane. Ieškinyje taip pat nustatytas reikalavimas užtikrinti geresnį stebėtojų patekimą į vietas, kuriose tvarkomi ir skaičiuojami biuleteniai.

Baltųjų rūmų atstovė Kayleigh McEnany pripažino, kad Pensilvanijoje galėjo būti klastotė. Anot jos, valstija pateikė "labai keistų rezultatų" tvarkydama biuletenius.

Niujorko centre, Manhatane, surengtas mitingas, palaikantis sąžiningą balsų skaičiavimą JAV prezidento rinkimuose, susirinko kelios dešimtys žmonių. Daugiausia į gatves išėjo demokrato Džo Baideno šalininkai. Jie smerkia Donaldo Trampo veiksmus, raginančius nutraukti balsų skaičiavimą kai kuriose valstijose.

Tegai:
Džo Baidenas, Donaldas Trampas, JAV prezidento rinkimai
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)
Medus

Kaliningrado srityje buvo sučiuptas privatus asmuo, bandantis importuoti medų be leidimo

Atliekant veterinarinę kontrolę buvo nustatyta, kad nėra leidimo importuoti šių produktų ir nėra lydinčiųjų veterinarijos tarnybos dokumentų

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos pareigūnai Eitkūnų posto patikros punkte uždraudė privačiam asmeniui įvežti iš Rusijos apie 27 kilogramus natūralaus medaus į Rusijos Federacijos teritoriją.

Atliekant veterinarinę kontrolę buvo nustatyta, kad nėra leidimo importuoti šiuos produktus ir nėra lydinčiųjų veterinarijos tarnybos dokumentų.

Importuoti produktus uždrausta. Buvo iškelta administracinio nusižengimo byla.

Tegai:
Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Baltarusijos pasienyje įvažiuoti į ES mėgina apie 1400 sunkvežimių
Iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti beveik tūkstantis vilkikų
Išniekintos kapinės

"Visiški niekšai": "Rossotrudničestvo" vadovas pasisakė apie vandalizmą Lietuvoje

(atnaujinta 13:57 2020.11.26)
Primakovas pareikalavo realaus tyrimo ir bausmės nusikaltėliams ir pareiškė, kad ketina kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "Rossotrudničestvo" vadovas Jevgenijus Primakovas tuos, kurie išniekino broliškas tarybinių kareivių kapines Obelių mieste, pavadino "visiškais niekšais". Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

Lietuvos karo istorijos asociacija "Užmiršti kariai" trečiadienį pranešė, kad paieškos sistemos rado išniekintas broliškas tarybinių kareivių kapines. Šiuo metu nežinoma, kas ir kada įvykdė nusikaltimą ant antkapių pildamas raudonus dažus ir piešdamas svastiką.

Primakovas teigė reikalaujantis tikro tyrimo, nubaudžiant atsakingus asmenis. Jis pranešė, kad būtina rasti Lietuvos nevyriausybinę organizaciją, kuri galėtų prižiūrėti kapus, nes vietos valdžia leidžia niekinti kapus.

"Mes kreipsimės į Lietuvos valdžios institucijas: ar dabartinėje Lietuvoje leidžiama niekinti kapus, ar padaryta išimtis tarybinių karių kapams ir ar iš jų galima tyčiotis?" — rašė "Rossotrudničestvo" vadovas.

Primakovas netgi pareiškė piniginį apdovanojimą už informaciją apie tai padariusius žmones.

"Atkreipkite dėmesį — man reikės ne tiesiog informacijos, o informacijos, kurią galima patikrinti, ir įrodymų, kad tai nedžiugintų sukčių ir provokatorių. Kviečiu visus prisijungti prie šios privačios iniciatyvos, kad tai nebūtų mano asmeninė idėja, bet taptų visuomenės iniciatyva", — pridūrė jis.

Tai ne pirmas tarybinių karių laidojimo vietų ir paminklų išniekinimas Lietuvoje. Rugsėjo mėnesį Rusijos Federacijos Tyrimo komitetas pradėjo tyrimą dėl tarybinių karių paminklo prie bendros kapavietės Žiežmariuose, Kauno rajone, išniekinimo.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, rugsėjo pradžioje vandalai vietinėse kapinėse ant Raudonosios armijos paminklo išpylė raudonus dažus. Jie taip pat parašė įžeidžiančius užrašus. Vėliau paminklas buvo nuvalytas.

Tegai:
kapinės, Tarybų Sąjunga, Lietuva, Rusija
Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge

Avarijos Sankt Peterburge aukos brolis reikalauja nubausti Lietuvos konsulato darbuotoją

(atnaujinta 14:29 2020.11.26)
Incidentas įvyko trečiadienio rytą Kronverkskio prospekto ir Zverinskajos gatvės sankryžoje. Moteris hospitalizuota vidutinio sunkumo būklės

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Nukentėjusios Sankt Peterburgo gyventojos, kurią trečiadienį automobiliu partrenkė Lietuvos generalinio konsulato darbuotojas, šeima negavo jokios pagalbos iš diplomatinės žinybos. Apie tai komentare portalui "78.ru" papasakojo nukentėjusios brolis Igoris.

Pasak jo, reporterė papasakojo, kad vairuotojas yra diplomatas.

"Jie niekaip nepadeda, negirdėjau iš jų jokios informacijos, apskitai negirdėjau iš jų nė žodžio. Tiesą pasakius, girdėjau tik iš žurnalisto, kad jis yra iš ambasados, kažkoks aukšto rango diplomatas. Manau, kad nėra jokio skirtumo, ar jis yra diplomatas, ar paprastas žmogus. Jis turi atsakyti pagal įstatymą", — pasakė jis.

Vyras pareiškė, kad jo seseriai jau buvo atlikta operacija ir po savaitės jai prireiks naujos.

"Vakar buvo labai sunku, bet jau galvoji, kad, ačiū Dievui, kad viskas susiklostė taip, galėjo būti ir blogiau. Tikiuosi, kad viskas užgis, ir gydytojai viską padarė teisingai, ir jai viskas bus kaip anksčiau", — portalas cituoja nukentėjusios giminaičio žodžius.

Igoris pridūrė, kad jis nepyksta ant avarijos kaltininko, tačiau nori, kad iš jo visam gyvenimui būtų atimtas vairuotojo pažymėjimas.

"Tegu vaikšto pėsčiomis. Tai labai naudinga sveikatai", — pasakė jis.

Nelaimė įvyko trečiadienio rytą Kronverkskio prospekto ir Zverinskajos gatvės sankryžoje. Moteris hospitalizuota vidutinio sunkumo būklės.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija komentare vietos žiniasklaidai pareiškė, kad greitis nebuvo viršytas, o vairuotojas buvo blaivus. URM nuoširdžiai apgailestavo dėl įvykio.

Oficialūs šaltiniai vairuotojo vardo neatskleidė, tačiau Sankt Peterburgo portalas "Fontanka.ru" rašė, kad, pirminiais duomenimis, automobilį vairavo Lietuvos konsulato Sankt Peterburge pasiuntinys Ernestas Mickus.

Tegai:
Rusija, avarija, konsulatas, Lietuva, Sankt Peterburgas