Moteris ant diviračio

"Naujas ispaniškasis gripas užvaldo Europą": Lukašenka paaiškino sienų uždarymą

(atnaujinta 14:34 2020.11.05)
Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, koronaviruso pikas šalyje dar nėra įveiktas, todėl valdžia privalo saugoti piliečių sveikatą

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, komentuodamas neseniai priimtą sprendimą uždaryti respublikos sienas per įvažiavimo postus, teigė, kad tame nėra politinių priežasčių, sprendimas yra laikinas ir susijęs su epidemiologine situacija pasaulyje.

Kaip pranešė agentūra "BelTA", ketvirtadienį Lukašenka surengė susitikimą dėl priemonių, kurių buvo imtasi kovojant su virusinių infekcijų plitimu.

"Veiksmingi ir patikimi koronaviruso vaistai dar neatsirado, tačiau jis jau mutavo ir pradėjo prisitaikyti prie kovos su juo metodų. Vadinamasis naujasis ispaniškasis gripas užvaldo Vakarų Europą. Todėl negalėjome palikti savo sienų atvirų, kad galėtume patekti į šalį. Be to, Baltarusijoje pikas nebuvo įveiktas. Čia nėra politikos. Sprendimas yra rimtas. Ir tai yra laikinas sprendimas", — agentūra cituoja Lukašenką.

Tuo pačiu metu, pasak agentūros, valstybės vadovas pažymėjo, kad pagrindinis šalies turtas yra žmonių sveikata ir gyvybė, o epideminė situacija šiandien pasaulyje vystosi pagal vieną nepalankiausių scenarijų.

"Aš neturiu omenyje rekordinio sergamumo skaičius daugumoje Europos šalių. Ir net ne visišką blokavimą kai kuriose šalyse. Akivaizdu, kad žala ekonomikai bus rimta, tačiau dabar neturėtume apie tai galvoti", — sakė jis.

Anksčiau Baltarusijos valstybės sienos komitetas pranešė, kad nuo spalio 29 dienos dėl epideminės situacijos kaimyninėse šalyse respublika laikinai riboja patekimą į savo teritoriją per tam tikrų kategorijų asmenų iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos įvažiavimą į savo teritoriją.

Apribojimai netaikomi diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojams, įformintiems diplomatinių ir tarnybinių pasų. Taip pat sprendimas netaikomas tarptautiniam kelių transportui skirtų transporto priemonių vairuotojams, tarptautinio geležinkelio transporto traukinių ir lokomotyvų įgulų nariams.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Neseniai Baltarusijoje, palyginti su vasara, kasdien padaugėja nustatytų koronavirusio atvejų. Remiantis oficialiais trečiadienio duomenimis, Baltarusijoje per dieną užregistruotų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo 984, iki 102 313, mirė dar trys žmonės, iš viso nuo infekcijos išplitimo respublikoje mirė 995 pacientai.

Tegai:
valstybės siena, Aleksandras Lukašenka, COVID-19, koronavirusas, Baltarusija
Dar šia tema
Paaiškėjo apie ES sankcijų Lukašenkai patvirtinimą
Putinas ir Lukašenka aptarė Lietuvą ir krovinių perkrovimą iš Ust Lugos
Futbolininkas Diego Maradona

Mirė Diego Maradona

(atnaujinta 18:57 2020.11.25)
Futbolininkui buvo skirtas papildomas gydymas po to, kai buvo išrašytas iš ligoninės, kur jis atsigavo po smegenų operacijos

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Legendinis Argentinos futbolininkas Diego Maradona mirė sulaukęs 60 metų.

Maradona lapkričio 11 dieną buvo išrašytas iš ligoninės, kur jis atsigavo po smegenų operacijos. Jis buvo nuvežtas į vieną iš La Plata ligoninių medicininei apžiūrai, tačiau vėliau buvo paskelbta, kad jam buvo atlikta operacija. Iš La Plata jis buvo perkeltas į Buenos Airių ligoninę, kur jam buvo atliktas reabilitacijos kursas.

Футболист Диего Марадона, 2006 год
© REUTERS / John Sibley
Diego Maradona futbolininkas, 2006 metais.

Tolesnis Maradonos gydymas vyko privačiame name, kur jį prižiūrėjo šeimos nariai ir gydytojai.

Paskutinį kartą viešumoje jis buvo matytas spalio 30 dieną savo komandos "Gimnasia and Esgrima" Argentinos čempionato pirmojo turo rungtynėse su "Patronato" (3: 0), kurios buvo skirtos Maradonos 60-mečiui. Prieš rungtynes ​​jam buvo įteikta atminimo lenta.

Jis nepasiliko stebėti žaidimo, dėl prastos sveikatos, po kurios buvo pranešta, kad jis yra La Plata klinikoje.

Машина скорой, в которой находится футболист Диего Марадона
© REUTERS / AGUSTIN MARCARIAN
Greitoji medicinos pagalba, kurioje yra futbolininkas Diego Maradona.

Diego Maradona yra garsus Argentinos futbolininkas, žaidęs atakuojančio vidurio puolėjo ir puolėjo pozicijose. Jis žaidė "Argentinos Juniors", "Boca Juniors", "Barcelona", "Napoli", "Sevilla" ir "Newells Old Boys" komandose. Argentinos komandoje sužaidė 91 mačą ir pelnė 34 įvarčius.

Balsuodamas oficialioje FIFA svetainėje, kur jis gavo 53,6 proc. balsų, Maradona buvo paskelbtas geriausiu 20-ojo amžiaus futbolininku. FIFA futbolo komisijos duomenimis, Maradona yra trečiasis futbolininkas XX a.

Maradona buvo Buenos Airių garbės pilietis. 2003 metų gruodžio 26 dieną jo debiuto komandoje dieną, atidarytas "Argentinos Juniors" klubo stadionas yra pavadintas jo vardu.

Футболист Диего Марадона
© REUTERS / HENRY ROMERO
Futbolininkas Diego Maradona.

Baigęs futbolninko karjerą, Maradona dirbo televizijos komentatoriumi Argentinos ir Italijos kanaluose. Nuo 2005 metų birželio iki 2006 metų rugpjūčio jis buvo "Boca Juniors" futbolo komiteto viceprezidentas. Jis vaidino keliuose filmuose.

Nuo 2008 metų spalio iki 2010 metų liepos Maradona dirbo Argentinos rinktinės vyriausiuoju treneriu, su kuriuo pateko į 2010 metų pasaulio taurės ketvirtfinalį.

Tegai:
mirtis, futbolininkas, futbolas
Rusijos ir ES vėliavos

Vokietija paskelbė apie "aiškesnę Rusijos grėsmę"

(atnaujinta 16:34 2020.11.25)
Vokietijos gynybos ministrė teigė, kad Rusijos pusė investavo į savo ginkluotųjų pajėgų modernizavimą dideles investicijas, kad ji turi naujų ginklų rūšių, kad jos grėsmė tapo dar akivaizdesnė

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Vokietija turi išlaikyti aukšto lygio karines išlaidas, kad Europa galėtų palaikyti dialogą su Rusija "iš stiprybės pozicijos" dėl "aiškesnės" karinės grėsmės po Rusijos ginklų modernizavimo, sakė Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer, praneša RIA Novosti.

"Atsižvelgiant į išsakytas sumas ir neatsižvelgiant į jas, išlieka faktas, kad Rusijos pusė investavo į savo ginkluotųjų pajėgų modernizavimą dideles investicijas, kad ji turi naujų ginklų rūšių, kad jos grėsmė tapo dar akivaizdesnė", — Bundestago posėdyje atsakė ji į deputato klausimą dėl didelių NATO biudžeto išlaidų pagrįstumo, taip pat ir pandemijos fone.

Ministrė teigė rekomenduojanti vesti derybas šiuo klausimu "su kolegomis iš Baltijos šalių, Švedijos, Vidurio ir Rytų Europos". "Jei norime pradėti nusiginklavimo derybas iš tvirtos pozicijos, turime stiprinti savo pozicijas. Tai visada buvo gera tradicinė Vokietijos užsienio politikos pozicija ir tokia turėtų išlikti ateityje", — pridūrė ji.

Pareiškimus apie "Rusijos grėsmę" periodiškai pateikia Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, o tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų susitelkimo Europoje.

Tegai:
grėsmė, Vokietija, Europa, Rusija
Dar šia tema
Rusija apkaltinta bandymu sugadinti Lenkijos reputaciją
Pentagono vadovas su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė "Rusijos grėsmę"