Trampo šalininkai, archyvinė nuotrauka

Nėra buvę baisesnių rinkimų. Kaip Amerika pasineria į chaosą

(atnaujinta 18:29 2020.11.05)
Rinkimai JAV praėjo, o padėtis yra prastesnė nei kada nors anksčiau. Amerikos žurnalistai numato sunkų laiką šaliai, kuri nebetiki savo demokratija

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Sumaištis kilo po JAV prezidento rinkimų, praneša Sputnik radijas.

Balsų skaičiavimas tęsiasi, tačiau Donaldas Trampas yra nepatenkintas, teigia, kad rezultatai falsifikuojami, teikia ieškinius ir visais įmanomais būdais bando sustabdyti pergalės trokštantį varžovą Džo Baideną. Apie tai, kad šis rinkimų procesas bus "klastojamas", dabartinis Amerikos lyderis paskelbė dar gerokai prieš rinkimus.

Vienoje svetainėje, kurioje užfiksuoti visi pono Donaldo pareiškimai, netgi apskaičiuojama, kad jis nuo rugpjūčio mėnesio apie sukčiavimą kalbėjo bent 200 kartų.

Trampas taip dažnai abejojo ​​pagrindinių valdžios institucijų ir rinkimų sistemos veiksmingumu, kad dabar jo šalyje mažai žmonių mano, jog demokratija ten apskritai egzistuoja, rašo garsus žurnalas "The New Yorker".

Tačiau abejonių amerikiečiams kelia ne tik rinkimų sistema. Jie nustojo pasitikėti vyriausybe, rašo "Los Angeles Times". Ir iš dalies tai taip pat yra Trampo nuopelnas.

Tai prasidėjo gerokai prieš jį, tačiau jis sumaniai sugebėjo pakelti nepasitenkinimo laipsnį. Žinoma, kaip pasitikėti tais, kuriuos šalies prezidentas vadina niekam tikusiais? Nesvarbu, ar tai būtų žvalgybos agentūros, žiniasklaida, mokslininkai ar pareigūnai. O kas yra prieš jį, būtinai yra arba nusikaltėlis, arba beprotis. Atrodo, kad valdžioje neliko normalių žmonių!

Ir apskritai JAV gyventojai nėra tikri dėl ateities. Jie tiki, kad jų vaikai gyvens blogiau nei jie, o šalis praras demokratiją, rašo "New York Times".

Sąžiningi ar nesąžiningi buvo rinkimai — ne tai svarbiausia. Svarbiausia yra tai, kad JAV yra susiskaldžiusios ir nestabilios pasitikėjimo vyriausybe prasme. Ir galiausiai visa tai pasklis po rinkimų. Tai bus kova, galbūt gana ilga.

Tegai:
Donaldas Trampas, rinkimai, JAV
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)
Dar šia tema
Merkel "atidžiai stebi" JAV prezidento rinkimus
Naujausi JAV prezidento rinkimų duomenys: abu kandidatai tiki, kad laimi
JAV rinkimų ekspertas: Trampas turi tik vieną galimybę apginti pergalę
Medus

Kaliningrado srityje buvo sučiuptas privatus asmuo, bandantis importuoti medų be leidimo

Atliekant veterinarinę kontrolę buvo nustatyta, kad nėra leidimo importuoti šių produktų ir nėra lydinčiųjų veterinarijos tarnybos dokumentų

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos pareigūnai Eitkūnų posto patikros punkte uždraudė privačiam asmeniui įvežti iš Rusijos apie 27 kilogramus natūralaus medaus į Rusijos Federacijos teritoriją.

Atliekant veterinarinę kontrolę buvo nustatyta, kad nėra leidimo importuoti šiuos produktus ir nėra lydinčiųjų veterinarijos tarnybos dokumentų.

Importuoti produktus uždrausta. Buvo iškelta administracinio nusižengimo byla.

Tegai:
Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Baltarusijos pasienyje įvažiuoti į ES mėgina apie 1400 sunkvežimių
Iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti beveik tūkstantis vilkikų
Išniekintos kapinės

"Visiški niekšai": "Rossotrudničestvo" vadovas pasisakė apie vandalizmą Lietuvoje

(atnaujinta 13:57 2020.11.26)
Primakovas pareikalavo realaus tyrimo ir bausmės nusikaltėliams ir pareiškė, kad ketina kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "Rossotrudničestvo" vadovas Jevgenijus Primakovas tuos, kurie išniekino broliškas tarybinių kareivių kapines Obelių mieste, pavadino "visiškais niekšais". Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

Lietuvos karo istorijos asociacija "Užmiršti kariai" trečiadienį pranešė, kad paieškos sistemos rado išniekintas broliškas tarybinių kareivių kapines. Šiuo metu nežinoma, kas ir kada įvykdė nusikaltimą ant antkapių pildamas raudonus dažus ir piešdamas svastiką.

Primakovas teigė reikalaujantis tikro tyrimo, nubaudžiant atsakingus asmenis. Jis pranešė, kad būtina rasti Lietuvos nevyriausybinę organizaciją, kuri galėtų prižiūrėti kapus, nes vietos valdžia leidžia niekinti kapus.

"Mes kreipsimės į Lietuvos valdžios institucijas: ar dabartinėje Lietuvoje leidžiama niekinti kapus, ar padaryta išimtis tarybinių karių kapams ir ar iš jų galima tyčiotis?" — rašė "Rossotrudničestvo" vadovas.

Primakovas netgi pareiškė piniginį apdovanojimą už informaciją apie tai padariusius žmones.

"Atkreipkite dėmesį — man reikės ne tiesiog informacijos, o informacijos, kurią galima patikrinti, ir įrodymų, kad tai nedžiugintų sukčių ir provokatorių. Kviečiu visus prisijungti prie šios privačios iniciatyvos, kad tai nebūtų mano asmeninė idėja, bet taptų visuomenės iniciatyva", — pridūrė jis.

Tai ne pirmas tarybinių karių laidojimo vietų ir paminklų išniekinimas Lietuvoje. Rugsėjo mėnesį Rusijos Federacijos Tyrimo komitetas pradėjo tyrimą dėl tarybinių karių paminklo prie bendros kapavietės Žiežmariuose, Kauno rajone, išniekinimo.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, rugsėjo pradžioje vandalai vietinėse kapinėse ant Raudonosios armijos paminklo išpylė raudonus dažus. Jie taip pat parašė įžeidžiančius užrašus. Vėliau paminklas buvo nuvalytas.

Tegai:
kapinės, Tarybų Sąjunga, Lietuva, Rusija
Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje turimų priemonių atsargų COVID-19 testams atlikti gali nepakakti iki Kalėdų

(atnaujinta 14:14 2020.11.26)
Ryšium su tuo Nacionalinė laboratorija planuoja pakeisti viešųjų pirkimų procedūras, kad užtikrintų greitesnį priemonių įsigijimą

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) taikys patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras, kad įsigytų priemones koronaviruso tyrimams atlikti, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Pažymima, jog reikiamos priemonės bus įsigyjamos neskelbiamų viešųjų pirkimų būdu, taikant maksimaliai atviras ir viešas procedūras, o pasiūlymus teikti galės visi galintys pasiūlyti reikiamas priemones. 

Anot NVSPL, tai leis užtikrinti greitesnį priemonių įsigijimą koronaviruso testams atlikti ir greičiau jas pristatyti pagrindinėms gydymo įstaigoms, laboratorijoms ir mobiliesiems punktams.

"Toks sprendimas priimtas įvertinus tai, kad šiuo metu daugumos turimų priemonių atsargų koronaviruso testams atlikti nepakaks iki Šv. Kalėdų, o taikant įprastas, laikui imlias viešųjų pirkimų procedūras jos medikus pasiektų tik kitų metų pradžioje", — sakoma pranešime.

Dabartinis viešųjų pirkimų įstatymas numato galimybę atlikti ir itin greitą pirkimo procedūrą — neskelbiamas derybas. Jomis pagal įstatymo raidę naudotis galima, kai tokio pirkimo neįmanoma atlikti atviro, riboto konkurso ar skelbiamų derybų būdais šiame įstatyme nustatytais terminais.

Šiuo metu Lietuvoje pastebimas staigus sergamumo koronavirusu augimas. Pirmą kartą nuo pavasario karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Po to režimas buvo pratęstas. Pagal vyriausybės sprendimą karantinas galios iki gruodžio 17 dienos imtinai. Nuo pandemijos pradžios atvejų skaičius šalyje pasiekė 53 757 žmones, 12 655 žmonės pasveiko, 449 pacientai mirė. Šiuo metu koronavirusu serga 40 459 žmonės.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje