Sunkvežimių eilės

Daugiau nei 700 sunkvežimių ir toliau laukia išvykimo Baltarusijos į ES

(atnaujinta 09:28 2020.11.06)
Antrą dieną iš eilės pasienyje su Lietuva ir Latvija esančiuose kontrolės punktuose išlieka sunkvežimių eilės, Baltarusijos valstybinis muitinės komitetas tvirtina, kad problemos yra gretimoje pusėje

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Prie Baltarusijos sienos su ES šalimis toliau rikiuojasi daugiau nei 700 sunkvežimių, tokie duomenys skelbiami Baltarusijos valstybės sienos komiteto tinklalapyje.

Eilės prie Baltarusijos sienos su kaimyninėmis šalimis išsilaiko pastarąsias septynias savaites. Jos arba didėja, arba mažėja. Ketvirtadienį daugiau nei 710 sunkvežimių buvo pasienyje su Lietuva ir Latvija esančiuose kontrolės punktuose. Penktadienio rytą, Valstybės sienos komiteto duomenimis, padėtis šiek tiek pagerėjo.

Baltarusijos pasienyje su Lietuva didžiausia eilė pastebima Kamennyj Log patikros punkte, kur rikiuojasi daugiau nei 150 automobilių. Privalkoje ir Kotlovkoje taip pat kyla sunkumų išvykstant į ES — sunkvežimių yra atitinkamai 140 ir 130. Beniakonių kontrolės punkte sunkvežimių yra šiek tiek mažiau — apie 90.

Prie Baltarusijos ir Latvijos sienos penktadienį eilės laikosi abiejuose esamuose kontrolės punktuose. Urbanuose į Latviją leidimo išvažiuoti laukia daugiau nei 110 sunkvežimių, Grigorovščinoje — daugiau nei 80.

Šiuo metu prie Baltarusijos sienos su Lenkija ir Ukraina nėra eilių.

Duomenis apie situaciją kontrolės punktuose, kur veikia elektroninė eilė, departamentui teikia laukimo vietų operatoriai.

Anksčiau Gardino muitinė pranešė, kad Lietuva sistemingai pažeidė susitarimus dėl ritmingo transporto priėmimo, dėl ko susidarė eilės.

"Nepaisant susitarimų užtikrinti stabilų kontrolinių punktų darbą, taip pat pakartotinio Lietuvos kontrolės tarnybų informavimo pasienyje apie krovininių transporto priemonių, laukiančių leidimo įvažiuoti į Lietuvą, kaupimąsi, kaimyninės šalies transporto priėmimas šia kryptimi yra nereguliarus. Dėl to susidaro ilgos eilės", — pakomentavo muitinė.

Tegai:
eilės, sunkvežimis, ES, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijos studentai įstrigo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje
Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė kelių šimtų sunkvežimių eilė
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų