JAV prezidento rinkimų balsų skaičiavimas 2020 m. lapkričio 4 d.

JAV prezidento rinkimai: Baidenas pirmauja, Trampas sako apie falsifikacijas

(atnaujinta 08:57 2020.11.08)
Vis dar nėra žinoma, kuris iš kandidatų užims Baltųjų rūmų vadovo postą, bet Donaldo Trampo būstinė jau pateikė keletą ieškinių teisme, nes mano, kad rinkimai yra nesąžiningi

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Demokratų kandidatas į prezidentus Džo Baidenas toliau pirmauja JAV rinkimuose,  jis kol kas lenkia respublikoną Donaldą Trampą. Tačiau galutiniai rezultatai vis dar nežinomi: kai kuriose valstijose paštu atsiųsti biuleteniai apdorojami toliau.

Baidenas beveik pasivijo Donaldą Trampą "dvejojančioje" Džordžijos valstijoje, kur anksčiau ilgą laiką dominavo dabartinis prezidentas, skelbia "Fox News".

Dabar, pasak televizijos kanalo, Baidenas turi 49,36 % balsų, Trumpas — 49,4 %. Dabar juos skiria tik 1775 balsai.

Džordžija su 16 rinkikų yra viena iš keturių valstijų, galinčių nustatyti JAV prezidento rinkimų rezultatus. Trampo būstinė pateikė ieškinį Džordžijos teisme, reikalaudama valstijų rinkimų komisijų laikytis įstatymų dėl paštu gautų biuletenių skaičiavimo ir laikymo.

Remiantis Amerikos žiniasklaidos pranešimais, JAV pašto tarnyba negalėjo laiku pristatyti daugiau nei 150 000 išsiųstų biuletenių į rinkimų apylinkes iki balsavimo pabaigos lapkričio 3 dieną. Daugiau nei 12 tūkstančių iš jų yra penkiose valstijose, kur rinkimų lenktynių nugalėtojas vis dar nėra aiškus.

Balsavimo biuleteniai, pateikti po lapkričio 3 dienos, gali būti skaičiuojami arba anuliuojami, atsižvelgiant į konkrečių valstijų įstatymus.

Šiuo metu iš 270 būtinų rinkikų Trampas turi 214, o Baidenas — 264. Likusios trys valstijos, kur dar nepaskelbtas nugalėtojas, yra Pensilvanija (20 rinkikų), Šiaurės Karolina (15 rinkikų), Nevada — 6 rinkikai.

Dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas apkaltino oponentą ir jo partiją bandymu suklastoti rinkimus ir teigė norintis sąžiningo balsų skaičiavimo.

"Jie bando suklastoti rinkimus, supainioti rinkimus", — kaltino jis demokratus.

Taip pat Trampas, kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose, patikino, kad respublikonai "išlaikė Senatą" ir "neprarado nė vienos vietos Atstovų rūmuose".

Dabartinis prezidentas apskritai nebuvo patenkintas balsavimo procesu ir teigė, kad per rinkimus visoje šalyje buvo daug pažeidimų. Pasak jo, skaičiuojant balsus tęsiasi "sukčiavimas ir korupcija".

Trampas sukritikavo sociologus, lobistus ir spaudą už neteisingus sprendimus ir "spaudimą rinkėjams".

Savo ruožtu kandidatas į JAV prezidentus iš Demokratų partijos Džo Baidenas sakė, kad reikia skaičiuoti kiekvieną praėjusiuose rinkimuose atiduotą balsą, ir jis bandys tai užtikrinti.

"Reikia atsižvelgti į kiekvieną balsą. Ir mes tai užtikrinsime. Taip turi būti", — sakė jis.

Baidenas priminė, kad "balsavimas Amerikoje yra šventas dalykas". Tokiu būdu jis sureagavo į tai, kad dabartinis prezidentas reikalauja sustabdyti balsų skaičiavimą. Tačiau pagal įstatymą jis neturi tam įgaliojimų, nes šie klausimai sprendžiami valstijų ir apygardų lygiu.

Demokratas neabejoja, kad iškovos pergalę ir perims Baltųjų rūmų vadovo postą.

Tegai:
Džo Baidenas, Donaldas Trampas, JAV prezidento rinkimai
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (92)
Dar šia tema
Trampas prieš Baideną — demokratijos mirtis Amerikoje?
JAV rinkimų ekspertas: Trampas turi tik vieną galimybę apginti pergalę
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Trampo žmona, pasveikusi nuo COVID-19, rinkimuose dalyvavo be kaukės
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų