Норка на руках сотрудника зверохозяйства

PSO patvirtino audinių pavojingumą žmonėms dėl koronaviruso plitimo

(atnaujinta 22:42 2020.11.07)
Organizacijos atstovės teigimu, audinės yra gana pajėgios pernešti infekciją. Šiuo atžvilgiu yra rizika, kad audinių populiacija gali prisidėti prie viruso perdavimo iš audinės žmonėms, o paskui — iš žmonių žmonėms

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) patvirtino audinių jautrumą koronavirusui. Tai per Facebook transliaciją pareiškė oficiali PSO atstovė Catherine Smallwood, komentuodama panašius infekcijos atvejus Danijoje.

Anot jos, audinės yra gana pajėgios pernešti infekciją. Šiuo atžvilgiu yra rizika, kad audinių populiacija gali prisidėti prie viruso perdavimo iš audinės žmonėms, o paskui — iš žmonių žmonėms, perspėjo organizacijos atstovė.

"Danijos valdžia greitai ėmėsi įvairių veiksmų, įskaitant sunaikinti daug, iš tikrųjų, visą audinių populiaciją Danijoje. Šis sprendimas, žinoma, paveiks daugelį danų, nes tai yra didelis ekonomikos sektorius", — pridūrė ji.

Lapkričio 5 dieną Danija nusprendė sunaikinti visas kailių fermose esančias audines, kad būtų išvengta mutavusio koronaviruso plitimo. Nustatyta, kad šie gyvūnai turi infekciją, kuri plinta žmonėms ir silpnina galimybę formuoti antikūnus. Šalies valdžia baiminasi, kad nauja koronaviruso mutacija gali išplisti ne tik visoje šalyje, bet ir visame pasaulyje.

Koronavirusas išplito 1139 audinių ūkiuose Danijoje, ypač Šiaurės Jutlandijoje. Bendras koronaviruso infekcijos atvejų skaičius šalyje viršijo 50 tūkst.

Anksčiau mokslininkai įvardijo gyvūnus, kurie gali užsikrėsti SARS-CoV-2 koronavirusu ir būti jo nešiotojais. Daugelis tirtų žinduolių gali užsikrėsti, įskaitant namines kates, šunis, liūtus, tigrus, šeškus ir makakas.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)
Dar šia tema
Švietimo įstaigos Lietuvoje tris savaites mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu
"AstraZeneca" atideda vakcinos nuo COVID-19 pristatymo į JK terminus
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka: NATO kuria grupuotę "vakarų Baltarusijos žemių užgrobimui" 

(atnaujinta 18:21 2020.12.02)
Anksčiau Baltarusijos lyderis pareiškė, kad Varšuva prašė NATO sukurti specialias pajėgas Baltijos šalių ir Lenkijos armijose kovai su Baltarusijos valdžia

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad NATO kuriama karinė grupuotė siekiant "užgrobti vakarų Baltarusijos žemes", praneša Sputnik Baltarusija

Praėjusią savaitę Lukašenka, remdamasis informacija, kurią jis gavo iš Baltarusijos specialiųjų tarnybų, sakė, kad Varšuva anksčiau prašė NATO sukurti specialias pajėgas Baltijos šalių ir Lenkijos armijose kovai su Baltarusijos valdžia. Rugpjūtį Lukašenka apkaltino Lenkiją ketinimu aneksuoti Gardino sritį.

"NATO kuriama karinė grupuotė siekiant užgrobti vakarų Baltarusijos žemes", - teigė prezidentas. Papasakykite, kaip į tai reaguoti?"

Kalbėdamas apie padėties Baltarusijoje pablogėjimą, Lukašenka teigė, kad jį sukėlė išorinis kišimasis. "Kalbama apie, cituoju, "istorinį baltarusių žemių priklausymą Lenkijai". Tai jau deklaruojama atvirai. Pasirodo, ten, kur šiandien gyvename, šios žemės mums nepriklauso. Aišku kam. Jie veikia šia kryptimi", - sakė Baltarusijos lyderis.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Baltarusijos valdininkai "nepagrįstai" kaltina NATO karinės galios didinimu regione. Jo nuomone, Minskas naudojasi išorine grėsme "norėdamas sutramdyti protestuotojus".

Prasidėjus protestams Baltarusijoje, Lietuvoje, netoli kaimyninės šalies sienos, buvo surengtos kelios NATO pratybos. Reaguodamas į tai, Minskas buvo priverstas stiprinti sienų su Vakarų valstybėmis apsaugą.

NATO nuolat didina kontingentų skaičių šalia Rusijos sienų. Baltijos šalys aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai "Rusijos grėsme", nors Maskva ne kartą neigė šiuos kaltinimus.

Tegai:
Baltarusija, NATO, Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Vakcina

ES nori bendradarbiauti su JAV kurdama vakcinas COVID-19

(atnaujinta 15:59 2020.12.02)
Pranešie teigiama, jog bendradarbiauti su JAV siekiama, kad būtų užtikrintas finansavimas vakcinų kūrimui ir teisingam pasauliniam platinimui

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Europos Sąjunga nori bendradarbiauti su JAV siekdama užtikrinti finansavimą vakcinų nuo naujojo koronaviruso kūrimui ir platinimui visame pasaulyje, sakoma EK pranešime, praneša RIA Novosti.

"ES nori bendradarbiauti su JAV, kad užtikrintų finansavimą vakcinų kūrimui ir teisingam pasauliniam platinimui", — rašoma pranešime.

Tuo pačiu pranešta, kad Didžioji Britanija patvirtino koronaviruso vakciną, kurią kartu gamino Amerikos kompanija "Pfizer" ir Vokietijos bendrovė "BioNTech.

Lapkričio pabaigoje pranešta, kad apytikslė amerikiečių kompanijos "Pfizer" ir vokiečių "BioNTech" sukurtos koronaviruso vakcinos kaina bus 15,5 euro už dozę. 300 milijonų dozių, kurias ketina pirkti Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, kaina sieks 4,6 milijardo eurų.

Lapkričio 19 dieną Rusijos "Sputnik V" vakcinos gamintojai kreipėsi dėl sertifikavimo į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO).

Tegai:
vakcina, JAV, ES
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Britų ekspertai įvertino informaciją apie Rusijos vakciną "Sputnik V"
EK paskelbė Rusijos vakcinos naudojimo Europoje apribojimus

Ačiū Rusijai: Kalnų Karabache atidaromos mokyklos ir ligoninės

(atnaujinta 16:40 2020.12.02)
Rusijos taikdariai aktyviai padeda atkurti taikų gyvenimą Kalnų Karabacho regione, anksčiau buvo paskelbta, kad rusai įrengė lauko ligoninę

Stepanakerto mokyklose atnaujinamas ugdymo procesas, o vietiniai gimdimo namai taip pat atnaujina savo veiklą, čia po karo jau buvo priimtos pirmosios gimdyvės. Nepripažintos Kalnų Karabacho Respublikos sostinėje jau verda ramus gyvenimas.

Žmonės grįžta į savo namus, parduotuvės dirba, važinėja viešasis transportas, jau galima ramiai vaikščioti miesto gatvėmis, nesijaudinant dėl savo saugumo. Kitose gyvenvietėse taip pat vyksta civilinės infrastruktūros atkūrimo darbai. Tai daugiausia lemia Rusijos taikdariai, kurie daro viską, kas jų galioje, kad vietos gyventojai kuo greičiau galėtų grįžti į taikų gyvenimą.

Tegai:
parama, Rusija, Kalnų Karabachas
Dar šia tema
Kodėl Vakarai nepatenkinti konflikto valdymu Kalnų Karabache
Išminavimo perspektyvos Kalnų Karabache
Rusijos taikdariai stebi saugumą Lačino koridoriuje
Rusijos kariuomenė Stepanakerte įrengė ligoninę