Кандидат в президенты США Джо Байден

JAV prezidento rinkimai: Nausėda ir pasaulio lyderiai sveikina Baideną su pergale

(atnaujinta 08:58 2020.11.08)
Demokratų partijos kandidatas į Baltųjų rūmų vadovo postą paskelbė apie savo pergalę rinkimuose, o jo oficialioje "Twitter" paskyroje jau pasirodė eilutė "išrinktasis prezidentas"

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Kandidatas į prezidentus demokratas Džo Baidenas paskelbė savo pergalę rinkimuose.

"Man didelė garbė, kad Amerikos žmonės man patikėjo tapti prezidentu", — sakoma politiko pranešime.

Jis pažymėjo, kad šių metų rinkimuose balsavo rekordinis skaičius amerikiečių.

Tuo tarpu eilutė "išrinktasis prezidentas" pasirodė oficialioje Baideno Twitter paskyroje.

"Išrinktasis prezidentas, daktarės Baiden vyras, išdidus tėvas ir senelis", — taip prisitato jis.

Kaip skelbia BBC, Džo Baidenas laimėjo esminėje Pensilvanijos valstijoje, iš viso surinkęs 273 rinkikų balsus.

Pasveikino Baideną ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

"Sveikiname Džo Baideną @JoeBiden laimėjus JAV prezidento rinkimus! Tikimės tęsti strateginį dvišalį bendradarbiavimą! Puoselėti tvirtą transatlantinį ryšį ir JAV lyderystę NATO, Baltijos šalių saugumo garante", — parašyta Nausėdos Twitter pranešime.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasveikino Džo Baideną jam tapus JAV prezidentu, pranešė Vokietijos ministrų kabineto spaudos tarnyba.

"Sveikiname! Amerikos piliečiai priėmė sprendimą. Džo Baidenas taps 46-uoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu. Linkiu jam iš širdies laimės ir sėkmės ir sveikinu Kamala Harris, kuri buvo išrinkta savo šalies pirmąja viceprezidente", — rašoma spaudos tarnybos Twitter pranešime.

Austrijos kancleris Sebastianas Kurсas pasveikino Džo Baideną su pergale JAV prezidento rinkimuose.

"Sveikinu išrinktą JAV prezidentą Džo Baideną (@JoeBiden). Europa ir Jungtinės Valstijos turi vertybių bendrą sistemą — vertybes, kurias mes palaikome kartu. Džiaugiamės mūsų būsimu bendradarbiavimu!" ​— parašė Kurcas Twitter.

Europos Vadovų Tarybos vadovas Šarlis Mišelis pareiškime Europos Sąjungos vardu pasveikino Džo Baideną ir Kamalą Haris su pergale JAV prezidento rinkimuose.

"ES atidžiai stebi JAV prezidento ir kongreso rinkimus. Mes atkreipiame dėmesį į naujausius rinkimų duomenis. Tuo remdamasi ES sveikina išrinktą prezidentą Džo Baideną ir viceprezidentę Kamalą Haris surinkus pakankamą balsų skaičių", — sakoma pareiškime.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasveikino Džo Baideną su pergale JAV prezidento rinkimuose ir pasakė, kad aljansas ir Vašingtonas kartu susidurs su daugeliu grėsmių, įskaitant ir iš Rusijos.

"Aš sveikinu Džo Baideno išrinkimą JAV prezidentu. Pažįstu jį kaip tvirtą NATO ir transatlantinių ryšių šalininką. Mums reikia šios kolektyvinės jėgos, kad galėtume įveikti daugybę iššūkių, su kuriais susiduriame, įskaitant tvirtesnę Rusiją, tarptautinį terorizmą, kibernetines ir raketų grėsmes ir visuotinį pusiausvyros pokytį dėl kylančios Kinijos", — parašė Stoltenbergas.

Ispanijos ministras pirmininkas Pedras Sančesas pasveikino Džo Baideną su pergale JAV prezidento rinkimuose.

"Amerikos žmonės išrinko savo 46-ąjį prezidentą. Sveikiname Džo Baideną ir Kamalą Haris. Sėkmės. Esame pasirengę dirbti su JAV ir kartu susidurti su dideliais pasauliniais iššūkiais", — ispanų ir anglų kalbomis socialiniame tinkle Twitter rašė Sančesas.

Tūkstantinė minia susirenka prie Baltųjų rūmų Amerikos sostinėje atšvęsti demokratų kandidato Džo Baideno pergalę prezidento rinkimuose, praneša RIA Novosti korespondentas.

Taip pat tūkstančiai niujorkiečių išėjo į gatves švęsti demokrato Baideno pergalę — automobiliai su JAV vėliavomis zuja aplink miestą.

Amerikos žiniasklaida rašo, kad Baidenas per šiuos rinkimus surinko iš viso daugiau kaip 74 mln. balsų — daugiau negu bet kuris kitas kandidatas į JAV prezidentus.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)
CŽV ženklas ir JAV vėliava

CNN: CŽV pareigūnas mirė Somalyje nuo operacijos metu patirtų žaizdų

Kario asmenybė atskleidžiama, tačiau pranešama, kad anksčiau jis tarnavo JAV karinių jūrų pajėgų specialiosiose pajėgose

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) pareigūnas mirė Somalyje nuo sužalojimų, patirtų per operaciją šalyje, praneša "CNN" su nuoroda į buvusį aukštą JAV administracijos pareigūną, žinojusį apie situaciją.

Pranešama, kad pareigūnas mirė praėjusį savaitgalį ir jo asmenybė atskleidžiama, tačiau šaltinis pranešė, kad anksčiau jis tarnavo JAV karinių jūrų pajėgų specialiosiose pajėgose.

Anksčiau agentūra "Bloomberg" pranešė su nuoroda į šaltinius, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas ketina išvesti Amerikos karius iš Somalio.

Jungtinės Valstijos padeda Somalio valdžiai kovoti su radikalia islamistų grupuote "Al-Šabab" (Jaunųjų modžahedų judėjimas), kuri palaiko glaudžius ryšius su tarptautine teroristine organizacija "Al-Qaeda" *.

Remiantis JAV žiniasklaidos pranešimais, šiuo metu Somalyje dislokuojasi iki 700 JAV karių. Pernai buvo pranešta, kad JAV planuoja sumažinti karinį buvimą Somalyje ir sumažinti oro smūgius prieš "Al-Šabab".

* Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.

Tegai:
kariai, Somali, JAV, CŽV
JAV eskadrinis minininkas John S. McCain

"Kursas karo link": vokiečiai įvertino JAV eskadrinio minininko įplaukimą į RF vandenis

(atnaujinta 08:36 2020.11.26)
Vokietijos laikraščio skaitytojai pastebėjo, jog negali prisiminti, kada paskutinį kartą koks nors Rusijos karinis laivas įsiveržė į Amerikos teritorinius vandenis

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Vokietijos laikraščio "Die Welt" skaitytojai pakomentavo incidentą su JAV karinių jūrų pajėgų eskadriniu minininku "Džon Makein", kuris įplaukė į Rusijos teritorinius vandenis, tačiau dingo po perspėjimo iš Ramiojo vandenyno laivyno jūreivių pusės.

Incidentas, kuriame dalyvavo amerikiečių eskadrinis minininkas, įvyko antradienį. JAV karinių jūrų pajėgų laivas dviem kilometrais įplaukė į Rusijos teritorinius vandenis Petro Didžiojo įlankoje. Gavęs Ramiojo vandenyno laivyno įgulos įspėjimą "Džon Makein" iškart grįžo į neutralius vandenis.

Vokiečių skaitytojai įvertino Amerikos karių veiksmus.

"Jei JAV laivas po perspėjimo patraukė neutralių vandenų link, tai reiškia, jis vis gi buvo ten, kur jam nėra ko veikti", — parašė vartotojas Damon X.

"Praėjo ketveri metai, ir Amerika vėl ėmėsi karo kurstymo kurso. Įdomu, ar žiniasklaida tuo žavėsis, kai griausmas tikrai sugriaus", — paklausė Hubert N.

"Tiesą sakant, jausčiausi nejaukiai, jei priešais mano gėlyną staiga pasirodytų būrys, apsiginklavęs iki dantų. Ir kažkaip negaliu prisiminti, kada paskutinį kartą koks nors Rusijos karinis laivas įsiveržė į Amerikos teritorinius vandenis", — išsakė nuomonę Secutor.

Rusijos povandeninis laivas
© Sputnik / Ильдус Гилязутдинов

"Pasaulis mielai atsisakys tokio "pagrindinio JAV vaidmens" pasaulyje. Tik šiurkštumas regionuose, kurie neturi nieko bendro su JAV", — konstatavo Jens H.

"Apmaudu, kad JAV mano, kad reikia imtis tokių provokacijų", — parašė Christian Z.

Anksčiau Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto narė Jelena Panina JAV veiksmus įvertino kaip bandymą eskaluoti Rusijos ir Amerikos santykius, panašią nuomonę išsakė ir buvęs Ramiojo vandenyno laivyno vadas admirolas Viktoras Fedorovas.

Tegai:
laivynas, karinis laivas, Vokietija, karas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Amerikos karinis laivas pažeidė Rusijos sieną
"National Interest" įvardijo penkis pavojingiausius Rusijos karinius laivus
"Forbes": JAV Kryme surengė "raketinę staigmeną" Rusijai
Britų laikraštis pranešė apie "trečiojo pasaulinio karo grėsmę" dėl JAV eskadrinio mininko
Evelina Dobrovolska, archyvinė nuotrauka

Aistros dėl tatuiruočių. reiškia būsimos teisingumo ministrės politinis manifestas

(atnaujinta 08:10 2020.11.26)
Laisvės partijos pasiūlyta kandidatė į teisingumo ministres, Evelina Dobrovolska, lietuviškoje veidaknygėje sukėlė didžiulį atgarsį. Vieniems užkliuvo jos nebaigtos magistro studijos ir nepakankama patirtis, kitiems — tatuiruotės

Buvo ir tokių, kurie skyrė nemažai laiko ir dėmesio, kad atsakytų į klausimą kas ant busimos pretendentės į teisingumo ministrus rankos. Charles Bukowski (1920 — 1994 metais) — vokiečių kilmės JAV poetas, romanų ir trumpų istorijų rašytojas ar Lucjan Żeligowski (1865 — 1947 metais) — Lenkijos karo veikėjas, generolas?

Iš to net bandyta padaryti politiką. Tarp nacionalinių santykių.

Lietuvos istorikas, istorijos populiarintojas, publicistas Tomas Baranauskas savo Facebook laiko juostoje iš pradžių sureagavo kategoriškai ir su šauktuku.

Tomas Baranauskas: "TEISINGUMO MINISTERIJAI VADOVAUS generolas Liucjanas Želigovskis, 1920 metų Vilniaus išvaduotojas nuo lietuvių okupacijos!".

Kas vadovaus Lietuvos Teisingumo ministerijai 1
Screensot
Kas vadovaus Lietuvos Teisingumo ministerijai?

Vėliau  Baranauskas lyg suabejojo savo paties įžvalga, bet vis dėlto mano, kad generolas Želigovskis ant Evelinos rankos jai yra arčiau širdies nei rašytojas Bukovskis. Pagal poną Baranauską, ant Dorovolskos rankos ištatuiruotas generolas Želigovskis, tai būsimos teisingumo ministrės politinis manifestas. Tattuu forma.  

Tomas Baranauskas: "Kai pastebėjau kandidatės į teisingumo ministres Evelinos Dobrovolskos tatuiruotės stebėtiną panašumą su Vilniaus krašto "išvaduotojo" iš lietuvių okupacijos 1920 m. Liucjano Želigovskio portretu iškart atsirado žmonių, kurie pakišo rašytojo Čarlzo Bukovskio portretą, buvusį šios tatuiruotės provaizdžiu".

"Viskas tuo ir pasakyta?", — klausia savo Facebook draugų istorijos populiarintojas Tomas Baranauskas. Ir pats atsako. Generolas Želigovskis Vilniaus krašte tikrai atpažįstamas.

Tomas Baranauskas: "Kitaip sakant, ir šiuo atveju Bukovskio panašumas su Želigovskiu pasirinktoje nuotraukoje nėra toks jau atsitiktinumas. Evelina Dobrovolska yra pabrėžusi, kad iki šiol viena iš prioritetinių jos veiklų buvo žmonių, turinčių pavardėje "w", teisių gynimas. Šie žmonės Vilniaus krašte vargu ar daug girdėjo apie Bukovskį, bet Želigovskį visada atpažins...".

Čarlzas Bukovskis ar Lucjan Żeligowski 2
Screenshot
Čarlzas Bukovskis ar Lucjan Želigowski?

Taigi yra tikimybė, kad Evelinai Dobrovolskai tapus teisingumo ministre lenkiškos pavardės bus rašomos be iškraipymų. Taip ji tiki.

Tiki Evelina ir bendraminčiai. Tatuiruočių bendraminčiai. Ir solidarizuojasi su Evelina. Įskaitant ir Seimo narius.

Štai Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius savo Facebook laiko juostoje, šalia savo nuotraukos užrašė: "Teisingumo ministrė su tatuiruotėmis? PAGALIAU!".

"Šiandien Evelina Dobrovolska apie save išgirdo būtų ir nebūtų dalykų — per mažai diplomų, per daug tatuiruočių, o Charlesas Bukowski patapo Liucijumi Želigovskiu.

O viskas yra kur kas paprasčiau — Evelina yra jauna, moteris ir dar (o ne!) lenkė. Sistema nenori įsileisti tos, kuri iki sistemos slenksčio atėjo su šūkiu: "Teisė žmogui, o ne žmogus teisei!" — savo Facebook laiko juostoje pasvarstė Raskevičius.

Jis džiaugiasi, kad  Dobrovolska, dirbdama teisininke, padėjo transeksualiems asmenims pakeisti savo asmens tapatybės dokumentus.

"Mums į pagalbą neatėjo nė vienas teisininkas su magistro diplomu. Mums į pagalbą atėjo Evelina. O jei Jums nepatinka idėja apie teisingumo ministrę su tatuiruotėmis, turiu gerų žinių — Žmogaus teisių komiteto pirmininkas irgi "pažymėtas". Maniškė — tai Džokjakartos principų, kaip tarptautiniai žmogaus teisių standartai galioja LGBT asmenims, simbolis", — užrašė Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komiteto prmininkas   Raskevičius.

Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komiteto prmininkas T. V. Raskevičius 3
Screenshot
Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Raskevičius

Palaikymą  Dobrovolskai, demonstruodama savo tatuiruotes viešai išreiškė ir Laisvės partijos narė, Seimo narė Morgana Danielė.

Seimo narė už ministre Eveliną! 4
Screenshot
Seimo narė už ministre Eveliną!

Taip pat savo tatuiruote viešai pademonstravo Seimo narys, konservatorius Justas Džiugelis, pridurdamas: "Ar užrašas ant kūno ištrina kompetenciją? Baikit, nemanau".

Seimo narys apie kompetencija 5
Screenshot
Seimo narys apie kompetencija

Ministro postas yra politinė pareigybė. Laisvės partija dėl Evelinos priėmė politinį sprendimą. Politinį sprendimą priėmė ir premjerė Ingrida Šimonytė. Dabar atėjo eilė priimti politinį sprendimą Jo Ekscelencijai Lietuvos Respublikos prezidentui Gitanui Nausėdai.

Lietuvos žmonės priimti politinio sprendimo negali. Bet gali išreikšti savo nuomonę. Kai kurie net ją ir iliustruoja. Juk Lietuvoje tatuiruočių ir nuomonių pliuralizmas!

Lietuvoje pliuralizmas! 6
Screenshot
Lietuvoje pliuralizmas!

Charles Bukowski: Aš jau seniai nesuprantu žmonių, kad ir kas jie būtų.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
vyriausybė, politika, Seimas