Druska

Įvardyti produktai, uždrausti vartoti sergant koronavirusu

(atnaujinta 08:21 2020.11.09)
Tinkamos vandens ir druskos pusiausvyros palaikymas organizme yra privaloma pacientų, sergančių koronavirusu, gydymo dalis, teigia gydytojas

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Žmonės, sergantys koronavirusu, turėtų riboti sūraus maisto kiekį, taip pat vartoti mažiau alkoholio. Gydytojas terapeutas Filipas Kuzmenka Sputnik radijui pasakojo, kodėl tai gyvybiškai svarbu.

"Tinkamos vandens ir druskos pusiausvyros palaikymas organizme yra privaloma pacientų, sergančių koronavirusu, gydymo dalis. Ligoninėse gydytojai tai stebi, tačiau namuose žmonės turėtų kruopščiai pasirinkti, ką valgyti ir gerti ligos metu", — priminė jis.

Anot jo, mityboje reikėtų atsikratyti sūraus maisto ir alkoholio.

"Jei, neduok Dieve, suserga COVID-19, tuomet reikia palaikyti vandens ir druskos pusiausvyrą. Venkite sūraus maisto. Negalite valgyti daug sūdytos žuvies, marinuotų agurkų ir panašiai. Vietoj to, turėtumėte gerti daugiau vandens. Be to, ir tai yra svarbiausia, būtina apriboti alkoholio vartojimą, nes tai pirmiausia prisideda prie dehidratacijos", — teigė gydytojas.

Be dehidratacijos, gydytojo teigimu, sūrus maistas taip pat tirština kraują, kas kelia žalą sergant koronavirusu.

"Sūrus maistas nepadeda kraujui būti skystam. Sūrus maistas padeda jam tapti tirštesniu, labiau prisotintu. Druska ištraukia skystąjį audinio komponentą, ir jis sutirštėja. Yra mažiau skystos dalies, bet kraujo ląstelių yra daugiau", — padarė išvadą jis.

Tegai:
koronavirusas, vanduo, druska
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)
Dar šia tema
Lietuviai COVID-19 testui galės užsiregistruoti internetu
PSO ragina ruoštis naujai pandemijai
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų
Įspėjamasis trikampis

Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė pėsčiąjį

(atnaujinta 08:02 2020.12.02)
Policijos duomenimis, pėsčiasis išėjo į kelio važiuojamąją dalį kelyje Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė į kelią išėjusį pėsčiąjį, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Policija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko antradienį apie 07:00 kelyje Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km.

Policijos duomenimis, krovininis automobilis "DAF XF" vairuojamas vyro, gimusio 1972 metais, partrenkė ir mirtinai sužalojo į kelio važiuojamąją dalį išėjusį pėsčiąjį, gimusį 1943 metais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
eismo įvykis, policija
Dar šia tema
Lietuvoje sulaikyta nužudymu įtariama moteris
Kaune girtas Karinių oro pajėgų specialistas smurtavo prieš moterį
Kauno kriminalistai rado didelį kiekį narkotinių medžiagų bei sulaikė ne vieną asmenį