Rusijos sraigtasparnis Mi-24

Armėnijoje numuštas Rusijos sraigtasparnis Mi-24

(atnaujinta 20:11 2020.11.09)
Armėnijos gynybos ministerijos atstovas Šušanas Stepanianas pareiškė, kad Armėnija padės Rusijai nustatyti įvykio aplinkybes

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Rusijos sraigtasparnis Mi-24 buvo numuštas oro erdvėje virš Armėnijos teritorijos, už kovinių veiksmų zonos ribų, pranešė oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas, generolas majoras Igoris Konašenkovas.

Anksčiau Rusijos Federacijos gynybos ministerija pranešė, kad pirmadienį Rusijos sraigtasparnis Mi-24 nukrito Armėnijoje, netoli Jerascho gyvenvietės, sraigtasparnis buvo apšaudytas iš žemės, iš mobilaus zenitinio raketų komplekso. Per sraigtasparnio katastrofą du įgulos nariai žuvo, vienas buvo evakuotas su vidutinio sunkumo sužalojimais.

Российский вертолет Ми-24, сбитый в Армении
Armėnijoje numuštas Rusijos sraigtasparnis Mi-24

"Rusijos sraigtasparnis Mi-24 buvo numuštas oro erdvėje virš Armėnijos Respublikos teritorijos, už kovinių veiksmų zonos ribų", — RIA Novosti cituoja Konašenkovą.

Armėnijos gynybos ministerijos spaudos sekretorius Šušanas Stepanianas pareiškė, kad Armėnija padės Rusijai nustatyti įvykio aplinkybes.

Azerbaidžanas pripažino, kad netyčia numušė Rusijos sraigtasparnį Mi-24, Baku atsiprašė už įvykį ir pareiškė pasirengimą išmokėti kompensaciją Rusijai, praneša respublikos Užsienio reikalų ministerija. Ministerija pabrėžė, kad sraigtasparnio skrydis vyko netoli Armėnijos ir Azerbaidžano valstybės sienos, o Karabacho konflikto zonoje tęsiasi aktyvūs susirėmimai.

"Skrydis vyko tamsoje, nedideliame aukštyje, už oro gynybos radarų aptikimo zonos, Rusijos karinių oro pajėgų sraigtasparniai anksčiau nebuvo pastebėti nurodytame rajone. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius ir atsižvelgiant į įtemptą padėtį regione bei padidėjusį kovinį pasirengimą, susijusį su galimomis Armėnijos provokacijomis, budinčios pajėgos priėmė sprendimą šaudyti. Azerbaidžanas atsiprašo Rusijos dėl šio tragiško įvykio, kuris yra atsitiktinis ir nebuvo nukreiptas prieš Rusiją", — sakoma Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijos pranešime.
Пожар на месте крушения российского Ми-24 в Армении
Gaisras Rusijos sraigtasparnio Mi-24 katastrofos vietoje

"Azerbaidžanas reiškia nuoširdžią užuojautą nužudytų įgulos narių šeimoms ir linki kuo greičiau pasveikti sužeistiesiems. Azerbaidžanas pareiškia esąs pasirengęs išmokėti deramą kompensaciją", — priduria Azerbaidžano užsienio reikalų ministerija.

Kovos kontaktų linijoje Kalnų Karabache prasidėjo rugsėjo 27 d. Armėnija ir Azerbaidžanas kaltina vienas kitą karo veiksmų pradžia, Karabache pranešama apie nepripažintos respublikos, įskaitant jos sostinę Stepanakertą, taikių gyvenviečių apšaudymą. Armėnija paskelbė karo padėtį ir — pirmą kartą — visuotinę mobilizaciją, teigdama, kad Ankara aktyviai remia Baku. Dalinė mobilizacija buvo įvesta Azerbaidžane, o kai kur — karo padėtis. Rusijos, JAV ir Prancūzijos vadovai paragino kovojančias šalis nutraukti susidūrimus, įsipareigoti pradėti derybas be išankstinių sąlygų.

Tegai:
katastrofa, Rusija, Armėnija
Dar šia tema
Baku yra pasirengęs nedelsiant pradėti derybas su Jerevanu dėl Karabacho
"Lengvas atvejis". Kodėl JAV nesugebėjo sutaikyti Baku su Jerevanu
Vakcina nuo koronaviruso

Analitikai įvertino galimybes grįžti prie seno gyvenimo vakcinos nuo COVID-19 dėka

(atnaujinta 09:54 2020.11.27)
Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino, kad vakcinos negali visiškai sustabdyti koronavirusinės infekcijos plitimo

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Kitų metų pirmojoje pusėje pasirodžius vakcinai COVID-19, gali pagerėti daugelio pasaulio šalių ekonomika, tačiau gyvenimas nebus toks koks buvo. Tai teigiama finansinės grupės ING ateinančių metų prognozėje, praneša RIA Novosti.

Ekspertų teigimu, daugelyje Europos šalių, taip pat ir JAV, viskas pirmiausia pablogės, o po to pagerės.

"Žiemos mėnesiams bus būdingi griežtesni apribojimai, reikalaujantys daugiau žmonių ištvermės", — vertino ING.

Tuo tarpu analitikai neturi aiškios "naujos normos" sampratos, sakė vienas iš prognozės autorių, pasaulinis ING makroanalizės vadovas Karstenas Bržeskis.

Pasak jo, ši koncepcija ir toliau apims atsargumo priemones, tokias kaip kaukių dėvėjimas, ir visas apribojimų pasekmes tokiems sektoriams kaip laisvalaikis, kelionės, kultūra, kavinės ir restoranai.

Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino, kad vakcinos negali visiškai sustabdyti koronavirusinės infekcijos plitimo.

Anot Hanso Kliugės, Europos regiono direktoriaus, koronaviruso vakcinos taip pat neatsakys į visus mūsų klausimus, tačiau jos teikia didelių vilčių kovoje su virusu. PSO direktorius Europai taip pat pabrėžė, kad potencialą galima realizuoti tik tuo atveju, jei šalims bus užtikrinta vienoda galimybė naudotis vakcinomis.

Tegai:
vakcina, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Virtualios Kalėdos: Kaunas aprašė, kaip vyks šventės COVID-19 fone
Lietuvoje per parą nustatyta daugiau nei 2,1 tūkst. naujų koronaviruso atvejų
Donaldas Trampas

Trampas įsipareigoja palikti Baltuosius rūmus jei rinkikai balsuos Baideną

(atnaujinta 09:20 2020.11.27)
Tuo tarpu dabartinis JAV valstybės vadovas pridūrė, kad jam bus "labai sunku pripažinti pralaimėjimą"

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė paliksiantis Baltuosius rūmus, jei rinkikai gruodžio 14 dieną balsuos už jo oponentą Džo Baideną, praneša RIA Novosti.

"Žinoma, jūs tai jau ir taip žinote", — jis atsakė į atitinkamą žurnalistų klausimą.

Tuo tarpu Donaldas Trampas pabrėžė, kad jei rinkėjai balsuos už Baideną, jie "padarys klaidą".

Dabartinis valstybės vadovas pridūrė, kad jam bus "labai sunku pripažinti pralaimėjimą". Tuo pat metu jis pakartojo kaltinimus "didžiuliu sukčiavimu" balsavime ir palygino rinkimų JAV infrastruktūrą su trečiojo pasaulio šalimi.

JAV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną, tačiau jų galutiniai rezultatai dar nėra oficialiai paskelbti. Remiantis Amerikos žiniasklaidos pranešimais, demokratas Baidenas gavo pakankamai rinkėjų balsų, kad laimėtų. Daugelis pasaulio lyderių jau jį pasveikino.

Pastarosiomis dienomis trys pagrindinės valstybės — Pensilvanija (20 rinkikų), Mičiganas (16) ir Nevada (šeši) — patvirtino Baideno pergalę.

Trampas kaltina konkurentus bandymu "pavogti rinkimus". Prezidento advokatas Rudis Džiulianis teigė, kad balsavimo pažeidimai buvo sistemingi. Tuo pačiu metu dabartinis Baltųjų rūmų savininkas jau nusiteikė perduoti valdžią Baidenui.

Kitas valstybės vadovas bus inauguruotas 2021 metų sausio 20 dieną.

Tegai:
Džo Baidenas, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Pentagonas paskelbė apie valdžios perdavimo Baidenui pradžią
Antrą kartą žengti į atvirą dangų. Ar Baidenas grįš prie sutarčių su Rusija
Koronaviruso testas

Joniškio gyventojas, žinodamas, kad serga koronavirusu, nesilaikė izoliacijos

(atnaujinta 12:34 2020.11.27)
Teigiama, kad vyras nesilaikė saviizoliacijos reikalavimų ir sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti COVID-19

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Joniškyje koronavirusu sergantis vyras nesilaikė saviizoliacijos reikalavimų, praneša Lietuvos policija.

Pabrėžiama, kad vyras, gimęs 1978 metais, būdamas medicinos įstaigos informuotas, kad serga COVID-19 ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis, nesilaikė saviizoliacijos reikalavimų ir sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti COVID-19 virusu.

Šiuo metu Lietuvoje pastebimas staigus sergamumo koronavirusu augimas. Pirmą kartą nuo pavasario karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Po to režimas buvo pratęstas.

Pagal vyriausybės sprendimą karantinas galios iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Tegai:
saviizoliacija, Joniškis, koronavirusas
Dar šia tema
Analitikai įvertino galimybes grįžti prie seno gyvenimo vakcinos nuo COVID-19 dėka
Ketinama įsigyti šaldytuvus vakcinoms laikyti