Vašingtonas

JAV užsimanė pagerinti santykius su Rusija

(atnaujinta 16:23 2020.11.10)
JAV valstybės sekretoriaus pirmasis pavaduotojas teigė, kad Trampo ir Maiko Pompėjaus pozicija numato formuoti dialogą su Rusija ir šalį valdančiais aukštas pareigas užimančiais valdininkais, tačiau su Maskva santykius pagerinti nori ir demokratų atstovai

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Santykių su Rusija plėtra virto "labai politizuotu" procesu JAV, tačiau Vašingtonas įsitikinęs, kad reikia užmegzti dialogą su Maskva. Tai pareiškė JAV valstybės sekretoriaus pirmasis pavaduotojas Stivenas Biganas per kalbą virtualiame seminare, kuris vyko Strateginių ir tarptautinių studijų centro iniciatyva, praneša TASS.

Jis pažymėjo, kad JAV prezidento Donaldo Trampo ir valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pozicija numato formuoti dialogą su Rusija ir šalį valdančiais aukštas pareigas užimančiais valdininkais. Jis pridūrė, kad tiek respublikonų, tiek demokratų partijų atstovai nori pagerinti santykius su Maskva. "Manau, kad Jungtinėse Valstijose yra tam tikras siekis ir jis neapsiriboja tik viena ar kita politinio spektro puse, tai turi abi pusės, tai yra noras rasti būdų, kaip judėti į priekį, ištirti JAV ir Rusijos bendradarbiavimo sritis", — sakė Biganas.

Lapkričio 7 dieną demokratas Džo Baidenas, JAV prezidento rinkimuose gavęs 290 rinkėjų balsų ir taip užtikrinęs savo pergalę, pasiskelbė išrinktuoju valstybės vadovu.

Su šiuo rinkimų rezultatu nesutinka jo pirmtakas, dabartinis Baltųjų rūmų vadovas Donaldas Trampas. Jis teigė, kad per teismus tikisi susigrąžinti lyderio pozicijas keliose valstijose.

Jo nuomone, Baidenas paskubėjo pasiskelbti naujuoju šalies vadovu, nes rinkimai dar nebuvo pasibaigę. Trampo būstinėje žurnalistams buvo pasakyta, kad jie planuoja surengti mitingus su Amerikos lyderio šalininkais.

Tegai:
dvišaliai santykiai, Rusija, JAV
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)
Dar šia tema
Buvęs JAV senatorius: Baidenas gali derėtis užbaigus "Nord Stream-2"  
NATO generalinis sekretorius pasveikino Baideną ir paragino konfrontuoti su Rusija
Medus

Kaliningrado srityje buvo sučiuptas privatus asmuo, bandantis importuoti medų be leidimo

Atliekant veterinarinę kontrolę buvo nustatyta, kad nėra leidimo importuoti šių produktų ir nėra lydinčiųjų veterinarijos tarnybos dokumentų

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos pareigūnai Eitkūnų posto patikros punkte uždraudė privačiam asmeniui įvežti iš Rusijos apie 27 kilogramus natūralaus medaus į Rusijos Federacijos teritoriją.

Atliekant veterinarinę kontrolę buvo nustatyta, kad nėra leidimo importuoti šiuos produktus ir nėra lydinčiųjų veterinarijos tarnybos dokumentų.

Importuoti produktus uždrausta. Buvo iškelta administracinio nusižengimo byla.

Tegai:
Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Baltarusijos pasienyje įvažiuoti į ES mėgina apie 1400 sunkvežimių
Iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti beveik tūkstantis vilkikų
Išniekintos kapinės

"Visiški niekšai": "Rossotrudničestvo" vadovas pasisakė apie vandalizmą Lietuvoje

(atnaujinta 13:57 2020.11.26)
Primakovas pareikalavo realaus tyrimo ir bausmės nusikaltėliams ir pareiškė, kad ketina kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "Rossotrudničestvo" vadovas Jevgenijus Primakovas tuos, kurie išniekino broliškas tarybinių kareivių kapines Obelių mieste, pavadino "visiškais niekšais". Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

Lietuvos karo istorijos asociacija "Užmiršti kariai" trečiadienį pranešė, kad paieškos sistemos rado išniekintas broliškas tarybinių kareivių kapines. Šiuo metu nežinoma, kas ir kada įvykdė nusikaltimą ant antkapių pildamas raudonus dažus ir piešdamas svastiką.

Primakovas teigė reikalaujantis tikro tyrimo, nubaudžiant atsakingus asmenis. Jis pranešė, kad būtina rasti Lietuvos nevyriausybinę organizaciją, kuri galėtų prižiūrėti kapus, nes vietos valdžia leidžia niekinti kapus.

"Mes kreipsimės į Lietuvos valdžios institucijas: ar dabartinėje Lietuvoje leidžiama niekinti kapus, ar padaryta išimtis tarybinių karių kapams ir ar iš jų galima tyčiotis?" — rašė "Rossotrudničestvo" vadovas.

Primakovas netgi pareiškė piniginį apdovanojimą už informaciją apie tai padariusius žmones.

"Atkreipkite dėmesį — man reikės ne tiesiog informacijos, o informacijos, kurią galima patikrinti, ir įrodymų, kad tai nedžiugintų sukčių ir provokatorių. Kviečiu visus prisijungti prie šios privačios iniciatyvos, kad tai nebūtų mano asmeninė idėja, bet taptų visuomenės iniciatyva", — pridūrė jis.

Tai ne pirmas tarybinių karių laidojimo vietų ir paminklų išniekinimas Lietuvoje. Rugsėjo mėnesį Rusijos Federacijos Tyrimo komitetas pradėjo tyrimą dėl tarybinių karių paminklo prie bendros kapavietės Žiežmariuose, Kauno rajone, išniekinimo.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, rugsėjo pradžioje vandalai vietinėse kapinėse ant Raudonosios armijos paminklo išpylė raudonus dažus. Jie taip pat parašė įžeidžiančius užrašus. Vėliau paminklas buvo nuvalytas.

Tegai:
kapinės, Tarybų Sąjunga, Lietuva, Rusija