BelAE

BelAE nustojo gaminti elektrą

(atnaujinta 13:11 2020.11.10)
Kaip pranešama, branduoliniame objekte keičiama ketvirtai saugos klasei priklausanti įranga

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Baltarusijos atominė elektrinė nustojo gaminti elektrą, tačiau tai jokiu būdu neturi įtakos branduolinei ir radiacinei saugai, RIA Novosti sakė Nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamento ("Gosatomnadzor") konsultantas Olegas Sobolevas.

"Jau buvo pranešimas, kad ji [BelAE] nustojo generuoti elektros energiją, tačiau tai jokiu būdu neturi įtakos branduolinei ir radiacinei saugai", — cituoja RIA Novosti Sobolevą.

Kaip patikslino agentūros pašnekovas, atominėje elektrinėje kalbama apie ketvirtai saugos klasei priklausančios įrangos pakeitimą, "tai yra ta klasė, neturinti įtakos branduolinei ir radiacinei saugai". "Ji aprūpina ją [BelAE] personalu ir sistemomis, kurios pas juos funkcionuoja tinkamai, įprastu režimu", — pabrėžė Sobolevas.

"Pagal nustatytą tvarką, net apie tokius įvykius, kurie neturi įtakos branduolinei ir radiacinei saugai, "Gosatomnadzor" būtina pranešti, jie tai padarė. Mes savo ruožtu tęsiame savo priežiūrą, kuri visą parą vykdoma Baltarusijos AE aikštėje", — pridūrė skyriaus konsultantas.

Anksčiau keli "Telegram" kanalai paskelbė informaciją, kad sekmadienį, iškilmingai padidinus pirmojo energijos bloko pajėgumus, dėl transformatoriaus gedimo buvo sustabdyta turbina ir elektros gamyba. Pirmadienį Baltarusijos energetikos ministerija paskelbė, kad BelAE nustatė poreikį pakeisti atskirą įrangą, tačiau visos technologinės sistemos veikia normaliai.

Lapkričio 7 dieną Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka dalyvavo iškilmingoje Baltarusijos atominės elektrinės pirmojo energijos bloko pajėgumų didinimo ceremonijoje, atominės elektrinės blokas pasiekė 400 megavatų galią. Tada Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad per tris dienas nuo prisijungimo į bendrą energetikos sistemą iš BelAE, įvykusio lapkričio 3 dieną, paleista daugiau nei 22 milijonai kilovatvalandžių elektros energijos, o tai leido respublikai sutaupyti 6,4 milijono kubinių metrų gamtinių dujų, kurių vertė apie milijonas dolerių.

Baltarusijos atominė elektrinė, esanti netoli Gardino srities, Astravo mieste, buvo pastatyta pagal Rusijos projektą ir turi du VVER-1200 3+ kartos reaktorius. Pirmasis BelAE maitinimo blokas į šalies energetinę sistemą buvo įtrauktas 2020 metų lapkričio 3 dieną, o jo komercinė veikla prasidės pirmaisiais 2021 metų mėnesiais.

Tegai:
elektros energija, Baltarusija, Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (467)
Dar šia tema
Kaimynų nepasirinksi: Lukašenka ragina Lenkijos ir Lietuvos vadovus sugrįžti prie dialogo
Ekspertas: Lietuvos nuoskauda Minsko atžvilgiu dėl BelAE stipresnė už naudą
Baltarusija paneigė pranešimus apie elektros energijos gamybos sustabdymą BelAE
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka pareiškė apie nacizmo heroizaciją kaimyninėse šalyse

(atnaujinta 12:24 2020.11.24)
Baltarusijos prezidentas įsitikinęs, kad jokie nuopelnai tėvynei negali pateisinti nusikaltimų prieš žmoniją

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad bandymai heroizuoti nacizmą yra nepriimtini, ir jis gailisi, kad tai vyksta kai kuriose kaimyninėse šalyse.

Kaip teigiama Baltarusijos prezidento interneto svetainėje, šį pareiškimą prezidentas padarė antradienį Minske per įgaliojamųjų raštų įteikimo ceremoniją daugeliui užsienio valstybių ambasadorių.

"Mūsų valstybės nuolat palaiko absoliutų nepriimtinumą peržiūrint jo [Antrojo pasaulinio karo — Sputnik] rezultatus ir nacizmo heroizavimą", — sakė Lukašenka.

Jis pabrėžė, kad artimiausiu metu Baltarusijoje parlamentas svarstys įstatymo projektą dėl nacizmo heroizavimo šalyje nepriimtinumo.

"Taip vadinamąją heroizaciją šiandien nusideda daugelis šalių, ypač tų, kurios yra šalia mūsų", — pabrėžė Baltarusijos prezidentas.

Taip pat jis įsitikinęs, kad jokie nuopelnai tėvynei negali pateisinti nusikaltimų prieš žmoniją.

Tegai:
nacizmas, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuvos elgesys gali turėti įtakos Minsko sprendimui dėl tranzito, pareiškė Makėjus
Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą leista atvykti dar 35 Baltarusijos piliečiams
"Apsėstas velnio": Baltarusijos schizmatikai pasmerkė Lukašenką
Rusiška vakcina nuo koronaviruso

PSO papasakojo apie Rusijos ir ES bendradarbiavimą vakcinos "Sputnik V" srityje

(atnaujinta 12:18 2020.11.24)
Pabrėžiama, kad praėjusią savaitę vyko tarptautinis sveikatos forumas tarp ES ir Rusijos Federacijos, kuriame dalyvavo Europos Komisijos atstovai, Briuselis, Maskva

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Tarp Rusijos Federacijos ir ES nuolat keičiamasi informacija apie Rusijos "Sputnik V" vakciną, o dabar šis procesas paspartėjo, sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regioninio biuro direktorius Hansas Kliugė.

Jis priminė, kad praėjusią savaitę vyko tarptautinis sveikatos forumas tarp ES ir Rusijos Federacijos, kuriame dalyvavo Europos Komisijos atstovai, Briuselis, Maskva.

"Tai apėmė vakcinų ir technologijų klausimą. Mes matome nuolatinį keitimąsi informacija tarp Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos šia tema, o dabar šis procesas paspartėjo sėkmingų forumų dėka, kuriuose dalyvavo Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerija", — sakė jis.

"Sputnik V" yra pirmoji pasaulyje registruota vakcina, skirta koronavirusinės infekcijos profilaktikai. Ją sukūrė Gamalėjaus vardo nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, bendradarbiaudamas su Rusijos tiesioginių investicijų fondu, remdamasis gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma.

Dabar "Sputnik V" atliekami bandymai, kuriuose dalyvauja 40 tūkst. žmonių. Pirmąją preparato dozę jau gavo daugiau kaip 20 tūkstančių savanorių, o antrąją — daugiau nei 16 tūkstančių. Pirmoji tarpinė duomenų analizė parodė vakcinos veiksmingumą 92 proc. lygyje.

Be to, klinikiniai "Sputnik V" bandymai taip pat vykdomi Baltarusijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Indijoje, Venesueloje ir Brazilijoje.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
vakcina, ES, Rusija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Lietuvos vyriausybė pritarė dar 1,4 mln vakcinų nuo koronaviruso dozių pirkimui
Koronavirusas pasiekė G20 viršūnių susitikimą. Tačiau Vakarai netoleruos Rusijos vakcinos