Koronaviruso testas

PSO įvardijo lūžio tašką kovoje su koronaviruso pandemija

(atnaujinta 20:10 2020.11.10)
Organizacijos atstovo teigimu, iki 2021 metų kovo galime atsidurti situacijoje, kuri radikaliai pakeis dabartinę epidemijos situaciją

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė lūžio tašką kovoje su koronaviruso pandemija. Apie tai pranešė PSO generalinio direktoriaus pavaduotojas Briusas Ailvardas (Bruce Aylward), praneša RIA Novosti.

Pasak jo, iki 2021 metų kovo galime atsidurti situacijoje, kuri radikaliai pakeis dabartinę epidemijos situaciją.

Jis pažymėjo, kad iki to laiko bus užtikrintas ne tik pakankamas asmeninių apsaugos priemonių ir dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų skaičius, bet ir baigta kurti vakcina.

Jis taip pat tikisi, kad iki pavasario atsiras priemonių savarankiškai ištirti virusą. Ailvardas pridūrė, kad jau 2021 metų pirmąjį ketvirtį PSO ketina pradėti vykdyti vakcinų nuo koronaviruso platinimo programas.

Anksčiau PSO paragino pasaulio šalis pradėti ruoštis naujai pandemijai. Pasak organizacijos, šalys, kuriose yra stipri infrastruktūra pasiruošti ekstremalioms situacijoms, parodė galimybę greitai veikti, kad sulaikytų ir kontroliuotų koronaviruso plitimą.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)
Dar šia tema
Profilaktiniai COVID-19 tyrimai bus atliekami visos šalies gydymo įstaigų darbuotojams
Programėle "Korona Stop" naudojasi 2 % Lietuvos gyventojų
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų