Lentelė ant durų Uždaryta

Britų žodynas "Collins" išrinko 2020 metų žodį

(atnaujinta 19:19 2020.11.15)
Kaip ir reikėjo tikėtis, pretendentų sąraše buvo daugybė žodžių, susijusių su koronaviruso pandemija, kuri šiais metais paveikė visą pasaulį

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Britų anglų kalbos žodynas "Collins" paskelbė 2020 metų žodžiu "lockdown" ("izoliacija"), arba izoliacijos režimą, kuris buvo įvestas keliose pasaulio šalyse, siekiant sustabdyti koronavirusinės infekcijos plitimą.

Leksikografai paaiškino savo pasirinkimą tuo, kad ši patirtis "suvienijo milijardus žmonių visame pasaulyje". Įdomu tai, kad 2020 metais žodžio "lockdown" vartojimas buvo užfiksuotas daugiau nei 250 tūkstančių kartų, o tai yra žymiai daugiau nei per pastaruosius metus pastebėti keturi tūkstančiai atvejų.

Pretendentų sąraše, kaip ir reikėjo tikėtis, buvo daug žodžių, susijusių su koronaviruso pandemija, kuri 2020 metais paveikė visą pasaulį. Tai ir pats "koronavirusas", ir "distancijos laikymasis", "priverstinės nemokamos atostogos" ("furlough") ir "saviizoliacija". Tuo pačiu metu buvo nagrinėjami ir kitų temų žodžiai, pavyzdžiui, "tiktoker" — entuziastingas socialinio tinklo TikTok vartotojas.

2019 metais metų žodžiu buvo pasirinktas posakis "klimato streikas" ("climate strike"). Šis reiškinys išpopuliarėjo ypač dėl ekologinės aktyvistės Gretos Thunberg veiklos, kuri sulaukė didelio atgarsio pasaulyje. Įdomu tai, kad Oksfordo žodynas pernai metų žodžiu taip pat pasirinko su ekologija susijusį posakį — juo tapo "ekstremali klimato situacija" ("climate emergency").

Tegai:
pandemija, Didžioji Britanija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (673)
Dronas-kamikadzė ZALA Lancet

"Kalašnikov" kuria naujus dronus-kamikadzes

(atnaujinta 15:11 2020.11.27)
Kompanija papasakojo, jog gamina seriją smogiamųjų bepiločių kompleksų, kurie pagal savo taktines ir technines savybes yra geresni nei užsienio konkurentai

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Koncerno "Kalašnikov" (kuris yra "Rostech" dalis) dukterinė įmonė "Zala Aero Group" dirba kuriant naujus bepiločius orlaivius, tame tarpe dronus-kamikadzes, interviu RIA Novosti pasakė valstybinės korporacijos "Rostech" ginkluotės komplekso pramonės direktorius Bekchanas Ozdojevas.

"Kompanija "ZALA AERO GROUP", priklausanti "Kalašnikov" grupei, gamina seriją smogiamųjų bepiločių kompleksų, tarp kurių "KUB", "Lancet-1" ir "Lancet-3". Visi jie yra geresni nei užsienio konkurentai pagal savo taktines ir technines savybes. Tačiau mes ties tuo nesustojame ir nuolat dirbame kurdami naujus bepiločius, tame tarpe dronus kamikadzes", — pasakė jis.

Anksčiau parodoje "IDEX-2019" Abu Dabyje "Kalašnikov" pristatė droną-kamikadzę "Kub". Vėliau įmonė sukūrė "Lancet" — pirmąjį Rusijoje patruliuojantį droną-kamikadzę.

Kaip pareiškė "Rostech" generalinis direktorius Sergejus Čemezovas, naujajame išmaniajame komplekse "ZALA Lancet" yra žvalgybos, ryšių, navigacijos ir didelio tikslumo smogiamasis elementas.

Tegai:
Rusija, bepilotis orlaivis, dronas, Koncernas "Kalašnikov"
Dar šia tema
Koncernas "Kalašnikovas" palygino "AK-12" ir amerikiečių M4
"Kalašnikov" parodė naujo elektrinio motociklo prototipą — video
"Kalašnikov" parodė universalų nepilotuojamą konvertoplaną — video
"Kalašnikov" sukūrė naują automatą AK-19 — video
Megan Markl

Naujos detalės: kas padeda Megan Markl atsigauti po persileidimo

(atnaujinta 14:00 2020.11.27)
Ir kol karališkoji šeima iš tolo guodžia princą Harį, buvusią aktorę palaiko artimiausias žmogus

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Po persileidimo princo Hario žmonai Megan Markl teko kviestis pagalbą: atsigauti nuo sielvarto hercogienei padeda jos motina Doria Ragland.

Po persikėlimo į JAV Markl iš tikrųjų buvo sunku: buvusiai aktorei teko iš naujo kurti savo gyvenimą ir visiems įrodyti, ko ji verta be karališkų giminaičių palaikymo. Markl neseniai savo skiltyje "The New York Times" pasidalino liūdna naujiena: hercogienė prisipažino, kad vasarą neteko antrojo kūdikio.

Kaip pranešė leidinys "US Weekly", Markl šį sunkų laikotarpį padeda artimiausias žmogus — jos mama: Doria Ragland tapo patikima dukros atrama ir dažnai ją aplanko.

"Ji atvažiuoja pas Megan ir Harį — ir žingsnį po žingsnio padeda jiems atsigauti ir susitaikyti su skaudžia netektim. Tačiau mažylio netektis — baisi akimirka, po kurios beveik neįmanoma atsigauti", — pažymėjo leidinio insaideris.

Santykiai karališkojoje šeimoje taip pat pasikeitė: princas Čarlzas ir karalienė liūdi dėl to, kas nutiko, ir nuolat susiskambina su maištininkais.

Tegai:
karališkoji šeima, JAV, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Megan Markl pateko į karališkąją istoriją dėl JAV prezidento rinkimų
Megan Markl ir princo Hario ateities prognozės nustebino gerbėjus