Rusijos karinė technika Kalnų Karabache
 

Apklausa parodė, koks Armėnijos gyventojų požiūris į Rusiją

(atnaujinta 15:21 2020.11.19)
Dauguma apklausos dalyvių Rusiją pavadino draugiška Armėnijai šalimi ir teigė, kad su Rusija elgiasi gerai

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Didžioji dauguma Armėnijos gyventojų gerai vertina Rusiją. Tai liudija Sputnik radijo užsakymu atlikto tyrimo rezultatai.

Beveik 84 procentai apklaustųjų teigė gerai nusiteikę Rusijos atžvilgiu. Tik 9,4 proc. apklaustųjų pripažino priešingai. 6,8 proc. armėnų buvo sunku atsakyti į šį klausimą.

Dauguma apklausos dalyvių — 62,3 proc. — Rusiją vadino draugiška Armėnijai šalimi. Antroje vietoje liko Prancūzija, surinkusi 39,9 proc., o Iranas — trečią (6,4 proc.). JAV draugiška šalimi vadino 5,8 proc. respondentų, Vokietiją tokia laikė 1,2 proc. armėnų, o Gruziją — 0,6 proc. 4,6 proc. tyrimo dalyvių buvo sunku atsakyti.

Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais
© Sputnik
Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais-1

Beveik 85 procentai armėnų Rusiją laiko savo šalies sąjungininke. Su tuo nesutinka 11,6 proc. Dar 3,6 proc. respondentų negalėjo atsakyti į klausimą.

Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais
© Sputnik
Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais-2

Dauguma respondentų (79,6 proc.) pareiškė esą pasirengę priimti karinę-politinę Maskvos pagalbą. 14 procentų Armėnijos gyventojų yra pasirengę gauti panašią paramą iš Prancūzijos, beveik 7 proc. iš Irano, 5 proc. iš JAV ir 0,4 procento iš Vokietijos. Daugiau nei 12 proc. balsavo už variantą "Kita", o 7,4 proc. nebuvo apsisprendę.

Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais
© Sputnik
Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais-3

Tyrimas buvo atliktas telefoniniu interviu lapkričio 17 dieną, apklaustas 501 žmogus. Didžiausia atrankos paklaida yra 4,3 proc. Apklausą atliko Sputnik radijo užsakymu išskirtinė "Gallup International" Armėnijoje narė "MPG" LLC.

Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais
© Sputnik
Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais-4
Tegai:
Rusija, Armėnija
Dar šia tema
Armėnijos karinės klaidos Kalnų Karabache
JAV leidinys įvardijo tris pagrindines Amerikos žvalgybos nesėkmes Karabache
Kijevas, archyvinė nuotrauka

Ukrainai išpranašautas žlugimas

(atnaujinta 08:09 2020.12.03)
Šalis pagal gyvenimo lygį Europoje yra paskutinėje vietoje po Moldovos, o ukrainiečių tauta yra susiskaldžiusi

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Ukrainos politologas Pavelas Rudiakovas numatė apytikslį šalies žlugimo laiką. Apie tai praneša "Ukraina.ru".

Pasak eksperto, jei Kijevas tęs tokį politinį kursą kaip per pastaruosius 15–18 metų, šalis žlugs.

"Vadinasi, po 40 ar net 35 metų turėsime kalbėti apie šio nacionalinio projekto uždarymo priežastis", — sakė politologas.

Rudiakovas įsitikinęs, kad Kijevas neturi kuo didžiuotis. Nepaisant to, kad Ukraina pagal Konstituciją yra gerovės valstybė, jos sveikatos priežiūros, švietimo ir socialinės apsaugos sistema buvo sunaikinta. Šalis pagal gyvenimo lygį Europoje yra paskutinėje vietoje po Moldovos, o ukrainiečių tauta yra susiskaldžiusi.

"Nežinia, prie ko tai prives", — apibendrino ekspertas.

Tegai:
Ukraina
Karalienė Elžbieta II

To nebuvo 70 metų: Elžbieta II ir princas Filipas paskelbė apie savo Kalėdų planus

(atnaujinta 22:52 2020.12.02)
Karalienė yra sukūrusi tam tikras šios šventės tradicijas, kurios tęsiasi jau daugelį metų, tačiau šiais "koronavirusiniais" metais buvo nuspręsta sugalvoti naują scenarijų

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Karališkoji pora šį atostogų sezoną nusprendė praleisti ramiai, be nereikalingo ažiotažo ir artimųjų, praneša leidinys "Hello".

Kalėdos yra šventė, kurią ypač mėgsta Didžiosios Britanijos karališkoji šeima. Ji yra sukūrusi tam tikras šios šventės tradicijas, kurios tęsiasi jau daugelį metų, tačiau šiais "koronavirusiniais" metais buvo nuspręsta sugalvoti naują scenarijų.

Skelbiama, kad Elžbieta II ir princas Filipas nesikels į Sandringamą, kur nuo 1988 metų jie švenčia Kalėdas su visa šeima. Karališkoji pora nusprendė apsistoti Vindzoro pilyje, kur nuo spalio jie gyvena su ribotu tarnautojų ratu, be to, pirmą kartą per 71 metus nuo 1949 metų Elžbieta ir Filipas praleis šią dieną vieni.

Официальный портрет королевы Елизаветы II и принца Филиппа, герцога Эдинбургского, к 73-й годовщине их свадьбы
© REUTERS / Chris Jackson/Getty Images Europ
Elžbieta II ir princas Filipas

Atsižvelgdami į visus gautus patarimus, karalienė ir Edinburgo hercogas nusprendė ramiai švęsti Kalėdas šiais metais Vindzore, sakoma oficialiame pranešime.

Princas Čarlzas ir hercogienė Kamila šią šventę švęs savo dvare Glosteršyre, tačiau vėliau jie vis tiek planuoja aplankyti Elžbietą II ir princą Filipą Vindzore. Taip pat gali būti, kad monarchai susitiks su likusiais šeimos nariais Vindzoro parke.

Primename, kad tradiciškai Jos Didenybė ir šeima Kalėdas leidžia Sandringamo rezidencijoje. Elžbieta II ir princas Filipas paprastai atvyksta ten iš anksto — gruodžio 17–20 dienomis, kad patikrintų pasirengimą šventėms.

Žinoma, karališkoji pora gali sau leisti bet kokį transportą, be to, Elžbieta II turi asmeninį karališką traukinį, tačiau ji į Norfolką tradiciškai atvyksta įprastu traukiniu, kurio bilietą gali įsigyti bet kuris turistas. Jos Didenybė važiuoja pirmąja klase, kuri kainuoja apytiksliai 83 USD.

Tegai:
koronavirusas, Kalėdos, Princas Filipas, Elžbieta II
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
"Mūsų šeimos dalis": mirė mylimasis princo Viljamo ir Keitės Midlton šuo
Megan Markl patyrė persileidimą
pažeidimų fiksavimo įrenginiai

Vilniuje pradėjo veikti pažeidimų fiksavimo įrenginiai

(atnaujinta 08:55 2020.12.03)
Naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, o 2021 metų sausį numatyta metrologinė patikra

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Vilniuje testavimo režimu pradėjo veikti keturi pažeidimų fiksavimo įrenginiai, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Nuo šios savaitės sostinės vairuotojai pastebės veikiančius pažeidimo fiksavimo įrenginius ir apie juos informuojančius kelio ženklus – Žirmūnų ir Tuskulėnų g., prie "Žirmūnų trikampio" projekto bei Pilaitės prospekte. 

Šiuo metu pradedamas testavimas. Po jo greičio, A juostų, raudono šviesoforo signalo pažeidimus fiksuojantys įrenginiai veiks pilnu pajėgumu, patys pažeidimai bus siunčiami policijai.

Planuojama, kad visi naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, 2021 m. sausį numatyta metrologinė patikra, po kurių visi matuokliai veiks ir jau bus formuojami nusižengimo protokolai.

Vilnius planuoja ir papildomą pažeidimų fiksavimo įrenginių pirkimą. Patį pirkimą planuojama skelbti iki metų pabaigos arba kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Tegai:
Vilnius