Princas Haris su Megan Markl, nuotrauka iš įvykio vietos

Daro savaip: aštrėja nesutarimai tarp princo Hario ir šeimos, rašo žiniasklaida

(atnaujinta 17:51 2020.11.19)
Eksperto teigimu, Sasekso hercogų taisyklių pažeidimas gali tik dar labiau pakenkti santykiams su karūna

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Sasekso kunigaikščiai princas Haris ir jo žmona Megan Markl vis labiau tolsta nuo karališkosios šeimos, nes "viską daro savaip, kad ir kokia būtų to kaina", rašo "The Daily Mail".

Tuo pačiu metu, pasak karališkosios ekspertės Katės Nicholl, karališkoji šeima atsisako pažeidinėti taisykles.

Принц Гарри с Меган Маркл
© REUTERS / LEE MORGAN
Princas Haris ir Megan

Nicholl pažymėjo, kad Sasekso hercogai nusprendė užfiksuoti vizitą į Los Andželo nacionalines kapines padedami garsaus fotografo Lee Morgan. Tokį sprendimą pora priėmė po to, kai buvo atmestas princo Hario prašymas padėti vainiką prie pagrindinio Didžiosios Britanijos memorialo žuvusiems Pirmojo pasaulinio karo metais — Cenotaph Whitehall gatvėje, Londone.

Pasak eksperto, tai pabrėžia didžiulį atotrūkį tarp Hario ir karališkosios šeimos.

Didžiojoje Britanijoje lapkričio 8 dieną minima Žuvusiųjų atminimo diena, šią įsimintiną dieną įprasta pagerbti žuvusius per du pasaulinius karus ir vėlesnius konfliktus. Tačiau, kaip rašo laikraštis, Elžbieta II paprasčiausiai uždraudė anūkui atskristi namo ir padėti vainiką prie memorialo Didžiojoje Britanijoje, nes jis nebeatstovauja karūnos.

Принц Гарри с Меган Маркл
© REUTERS / LEE MORGAN
Princas Haris ir Megan Los Andželo kapinėse

Pranešama, kad princas Harris jautriai reaguoja į šią datą, nes pats tarnavo Karališkosiose oro pajėgose ir lankėsi Afganistane. Nepaisant apmaudumo, jis įsigijo vainiką ir išsiuntė raštelį veteranams.

Vėliau paaiškėjo, kad princo Hario vainikas buvo padarytas Didžiosios Britanijos legiono būstinėje Kente, tačiau ten ir liko.

Karališkoji ekspertė teigė, kad poros sprendimas asmeniškai paminėti atminimo sekmadienį prie Los Andželo karo memorialo gali pakenkti jų būsimiems vaidmenims monarchijoje.

Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė padėjo gėles iš savo sodo prie dviejų kapų: vieną tiems, kurie tarnavo Australijos oro pajėgose, o kitą — Kanados karališkojo artilerijos pulko kariams.

Принц Гарри с Меган Маркл
© REUTERS / LEE MORGAN
Princas Haris su žmona

Jie taip pat padėjo vainiką prie memorialo su užrašu "Žmonių, paaukojusių gyvybę gindami savo šalį, atminimui".

Be to, pora padėjo gėlių Ronaldui Williamui Scottui, lakūnui, žuvusiam Antrojo pasaulinio karo metais.

Jie taip pat aplankė kapitono Williamo Quayle'o Setliffo, vyresniojo, kuris tarnavo Kanados karališkojoje artilerijoje per Pirmąjį pasaulinį karą, kapą.

Gėles Megan surinko savo sodybos Santa Barbaroje sode.

Nesantaika karališkojoje šeimoje

Šių metų sausio mėnesį Sasekso hercogai oficialiai paskelbė, kad nori "subalansuoti" laiką tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Amerikos, atsisakydami vyresniųjų karališkosios šeimos pareigų ir tapdami finansiškai nepriklausomais.

Karalienė sutiko su sandoriu, tačiau pagal susitarimą Haris ir Megan praranda titulų "Jo karališkoji aukštybė" ir "Jos karališkoji aukštybė". Princas taip pat prarado karinį lapisnį. Be to, jie turės sumokėti Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams 2,4 milijono svarų (daugiau nei 2,8 milijono eurų), kad kompensuotų Frogmore kotedžo įrengimo išlaidas, ir sumokėti metinį nuomos mokestį.

Tegai:
karališkoji šeima, Megan Markle, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos (132)
Dar šia tema
Princas Viljamas persirgo COVID-19
Megan Markl pateko į karališkąją istoriją dėl JAV prezidento rinkimų
Megan Markl ir princo Hario ateities prognozės nustebino gerbėjus
Futbolininkas Diego Maradona

Mirė Diego Maradona

(atnaujinta 18:57 2020.11.25)
Futbolininkui buvo skirtas papildomas gydymas po to, kai buvo išrašytas iš ligoninės, kur jis atsigavo po smegenų operacijos

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Legendinis Argentinos futbolininkas Diego Maradona mirė sulaukęs 60 metų.

Maradona lapkričio 11 dieną buvo išrašytas iš ligoninės, kur jis atsigavo po smegenų operacijos. Jis buvo nuvežtas į vieną iš La Plata ligoninių medicininei apžiūrai, tačiau vėliau buvo paskelbta, kad jam buvo atlikta operacija. Iš La Plata jis buvo perkeltas į Buenos Airių ligoninę, kur jam buvo atliktas reabilitacijos kursas.

Футболист Диего Марадона, 2006 год
© REUTERS / John Sibley
Diego Maradona futbolininkas, 2006 metais.

Tolesnis Maradonos gydymas vyko privačiame name, kur jį prižiūrėjo šeimos nariai ir gydytojai.

Paskutinį kartą viešumoje jis buvo matytas spalio 30 dieną savo komandos "Gimnasia and Esgrima" Argentinos čempionato pirmojo turo rungtynėse su "Patronato" (3: 0), kurios buvo skirtos Maradonos 60-mečiui. Prieš rungtynes ​​jam buvo įteikta atminimo lenta.

Jis nepasiliko stebėti žaidimo, dėl prastos sveikatos, po kurios buvo pranešta, kad jis yra La Plata klinikoje.

Машина скорой, в которой находится футболист Диего Марадона
© REUTERS / AGUSTIN MARCARIAN
Greitoji medicinos pagalba, kurioje yra futbolininkas Diego Maradona.

Diego Maradona yra garsus Argentinos futbolininkas, žaidęs atakuojančio vidurio puolėjo ir puolėjo pozicijose. Jis žaidė "Argentinos Juniors", "Boca Juniors", "Barcelona", "Napoli", "Sevilla" ir "Newells Old Boys" komandose. Argentinos komandoje sužaidė 91 mačą ir pelnė 34 įvarčius.

Balsuodamas oficialioje FIFA svetainėje, kur jis gavo 53,6 proc. balsų, Maradona buvo paskelbtas geriausiu 20-ojo amžiaus futbolininku. FIFA futbolo komisijos duomenimis, Maradona yra trečiasis futbolininkas XX a.

Maradona buvo Buenos Airių garbės pilietis. 2003 metų gruodžio 26 dieną jo debiuto komandoje dieną, atidarytas "Argentinos Juniors" klubo stadionas yra pavadintas jo vardu.

Футболист Диего Марадона
© REUTERS / HENRY ROMERO
Futbolininkas Diego Maradona.

Baigęs futbolninko karjerą, Maradona dirbo televizijos komentatoriumi Argentinos ir Italijos kanaluose. Nuo 2005 metų birželio iki 2006 metų rugpjūčio jis buvo "Boca Juniors" futbolo komiteto viceprezidentas. Jis vaidino keliuose filmuose.

Nuo 2008 metų spalio iki 2010 metų liepos Maradona dirbo Argentinos rinktinės vyriausiuoju treneriu, su kuriuo pateko į 2010 metų pasaulio taurės ketvirtfinalį.

Tegai:
mirtis, futbolininkas, futbolas
Rusijos ir ES vėliavos

Vokietija paskelbė apie "aiškesnę Rusijos grėsmę"

(atnaujinta 16:34 2020.11.25)
Vokietijos gynybos ministrė teigė, kad Rusijos pusė investavo į savo ginkluotųjų pajėgų modernizavimą dideles investicijas, kad ji turi naujų ginklų rūšių, kad jos grėsmė tapo dar akivaizdesnė

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Vokietija turi išlaikyti aukšto lygio karines išlaidas, kad Europa galėtų palaikyti dialogą su Rusija "iš stiprybės pozicijos" dėl "aiškesnės" karinės grėsmės po Rusijos ginklų modernizavimo, sakė Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer, praneša RIA Novosti.

"Atsižvelgiant į išsakytas sumas ir neatsižvelgiant į jas, išlieka faktas, kad Rusijos pusė investavo į savo ginkluotųjų pajėgų modernizavimą dideles investicijas, kad ji turi naujų ginklų rūšių, kad jos grėsmė tapo dar akivaizdesnė", — Bundestago posėdyje atsakė ji į deputato klausimą dėl didelių NATO biudžeto išlaidų pagrįstumo, taip pat ir pandemijos fone.

Ministrė teigė rekomenduojanti vesti derybas šiuo klausimu "su kolegomis iš Baltijos šalių, Švedijos, Vidurio ir Rytų Europos". "Jei norime pradėti nusiginklavimo derybas iš tvirtos pozicijos, turime stiprinti savo pozicijas. Tai visada buvo gera tradicinė Vokietijos užsienio politikos pozicija ir tokia turėtų išlikti ateityje", — pridūrė ji.

Pareiškimus apie "Rusijos grėsmę" periodiškai pateikia Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, o tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų susitelkimo Europoje.

Tegai:
grėsmė, Vokietija, Europa, Rusija
Dar šia tema
Rusija apkaltinta bandymu sugadinti Lenkijos reputaciją
Pentagono vadovas su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė "Rusijos grėsmę"