JAV kariai

Lenkijoje pradėjo veikti 5-ojo JAV armijos korpuso vadovybė

(atnaujinta 17:07 2020.11.20)
Penktadienį Poznanėje vyko vadovybės veiklos pradžios ceremonija. Joje dalyvavo Lenkijos krašto apsaugos ministras ir JAV ambasadorė Varšuvoje Žoržetė Mosbacher

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. JAV armijos 5-ojo korpuso vadovybė pradėjo darbą Lenkijoje stiprinant Lenkijos ir Amerikos karinį bendradarbiavimą, praneša RIA Novosti.

Penktadienį Poznanėje vyko vadovybės veiklos pradžios ceremonija. Jame dalyvavo Lenkijos krašto apsaugos ministras ir JAV ambasadorė Varšuvoje Žoržetė Mosbacher.

"Mūsų bendri Lenkijos ir Amerikos veiksmai tarnauja NATO šalių, kaip ir visų laisvo pasaulio šalių, saugumui", — per atidarymo ceremoniją, kurią transliavo Lenkijos televizija, sakė Mariušas Blaščakas. 

Jis įsitikinęs, kad Lenkijos ir Amerikos karinis bendradarbiavimas "yra geriausia saugumo ir stabilumo garantija". "Mūsų veikla Aljanse yra nepaprastai svarbi stiprinant saugumą NATO rytinėje dalyje", — pridūrė jis.

Šių metų rugpjūčio pabaigoje Varšuvoje buvo pasirašytas JAV ir Lenkijos susitarimas dėl glaudesnio karinio bendradarbiavimo, didinant Amerikos karinį buvimą respublikoje. Šis dokumentas yra prezidentų Andžejaus Dudos ir Donaldo Trampo deklaracijos dėl Amerikos kariuomenės buvimo Lenkijoje stiprinimo tęsinys, pasirašytas pernai Vašingtone. Tai visų pirma numato JAV karinio kontingento Lenkijoje skaičiaus padidėjimą, JAV sausumos pajėgų penktojo korpuso vadovybės perskirstymą į respubliką.

Pagal susitarimą JAV kariuomenės Penktojo korpuso vadovybė lapkričio mėnesį pradės stacionariai remtis Poznanėje (Lenkija) — tai yra vadovavimo struktūra JAV pajėgose Europoje. Poznanė priims apie 200 JAV kariškių. Jų užduotis bus sukurti didelių JAV kariuomenės dalių perdavimo potencialą Lenkijai ir kitoms rytinėje NATO dalyje esančioms šalims.

Pagal susitarimą Lenkija savo ruožtu įsipareigojo sukurti infrastruktūrą, galinčią priimti mažiausiai 20 tūkstančių karių, visų pirma bepiločių orlaivių bazę.

Šiuo metu Lenkijoje dislokuota apie 5000 amerikiečių kareivių.

NATO Europoje: plėtros istorija
© Sputnik
NATO Europoje: plėtros istorija
Tegai:
Lenkija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuvos vadovas smogė santykiams su Lenkija žodžiais apie moteris
Lenkija ruošiasi didelei kovai su Europos Sąjunga. Lietuva pasitraukė
Kijevas, archyvinė nuotrauka

Ukrainai išpranašautas žlugimas

(atnaujinta 08:09 2020.12.03)
Šalis pagal gyvenimo lygį Europoje yra paskutinėje vietoje po Moldovos, o ukrainiečių tauta yra susiskaldžiusi

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Ukrainos politologas Pavelas Rudiakovas numatė apytikslį šalies žlugimo laiką. Apie tai praneša "Ukraina.ru".

Pasak eksperto, jei Kijevas tęs tokį politinį kursą kaip per pastaruosius 15–18 metų, šalis žlugs.

"Vadinasi, po 40 ar net 35 metų turėsime kalbėti apie šio nacionalinio projekto uždarymo priežastis", — sakė politologas.

Rudiakovas įsitikinęs, kad Kijevas neturi kuo didžiuotis. Nepaisant to, kad Ukraina pagal Konstituciją yra gerovės valstybė, jos sveikatos priežiūros, švietimo ir socialinės apsaugos sistema buvo sunaikinta. Šalis pagal gyvenimo lygį Europoje yra paskutinėje vietoje po Moldovos, o ukrainiečių tauta yra susiskaldžiusi.

"Nežinia, prie ko tai prives", — apibendrino ekspertas.

Tegai:
Ukraina
Karalienė Elžbieta II

To nebuvo 70 metų: Elžbieta II ir princas Filipas paskelbė apie savo Kalėdų planus

(atnaujinta 22:52 2020.12.02)
Karalienė yra sukūrusi tam tikras šios šventės tradicijas, kurios tęsiasi jau daugelį metų, tačiau šiais "koronavirusiniais" metais buvo nuspręsta sugalvoti naują scenarijų

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Karališkoji pora šį atostogų sezoną nusprendė praleisti ramiai, be nereikalingo ažiotažo ir artimųjų, praneša leidinys "Hello".

Kalėdos yra šventė, kurią ypač mėgsta Didžiosios Britanijos karališkoji šeima. Ji yra sukūrusi tam tikras šios šventės tradicijas, kurios tęsiasi jau daugelį metų, tačiau šiais "koronavirusiniais" metais buvo nuspręsta sugalvoti naują scenarijų.

Skelbiama, kad Elžbieta II ir princas Filipas nesikels į Sandringamą, kur nuo 1988 metų jie švenčia Kalėdas su visa šeima. Karališkoji pora nusprendė apsistoti Vindzoro pilyje, kur nuo spalio jie gyvena su ribotu tarnautojų ratu, be to, pirmą kartą per 71 metus nuo 1949 metų Elžbieta ir Filipas praleis šią dieną vieni.

Официальный портрет королевы Елизаветы II и принца Филиппа, герцога Эдинбургского, к 73-й годовщине их свадьбы
© REUTERS / Chris Jackson/Getty Images Europ
Elžbieta II ir princas Filipas

Atsižvelgdami į visus gautus patarimus, karalienė ir Edinburgo hercogas nusprendė ramiai švęsti Kalėdas šiais metais Vindzore, sakoma oficialiame pranešime.

Princas Čarlzas ir hercogienė Kamila šią šventę švęs savo dvare Glosteršyre, tačiau vėliau jie vis tiek planuoja aplankyti Elžbietą II ir princą Filipą Vindzore. Taip pat gali būti, kad monarchai susitiks su likusiais šeimos nariais Vindzoro parke.

Primename, kad tradiciškai Jos Didenybė ir šeima Kalėdas leidžia Sandringamo rezidencijoje. Elžbieta II ir princas Filipas paprastai atvyksta ten iš anksto — gruodžio 17–20 dienomis, kad patikrintų pasirengimą šventėms.

Žinoma, karališkoji pora gali sau leisti bet kokį transportą, be to, Elžbieta II turi asmeninį karališką traukinį, tačiau ji į Norfolką tradiciškai atvyksta įprastu traukiniu, kurio bilietą gali įsigyti bet kuris turistas. Jos Didenybė važiuoja pirmąja klase, kuri kainuoja apytiksliai 83 USD.

Tegai:
koronavirusas, Kalėdos, Princas Filipas, Elžbieta II
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
"Mūsų šeimos dalis": mirė mylimasis princo Viljamo ir Keitės Midlton šuo
Megan Markl patyrė persileidimą
Mergina su telefonu rankuose, archyvinė nuotrauka

Paaiškėko, kiek žmonių naudojosi rogramėle KoronaStopLT

(atnaujinta 08:29 2020.12.03)
Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės KoronaStopLT vartotojų

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Mobiliąją programėlę KoronaStopLT, sukurtą koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijai, Lietuvoje jau atsisiuntė beveik 130 tūkst. žmonių, t. y. daugiau nei 4 proc. Lietuvos gyventojų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.  

Specialistų teigimu, apčiuopiamą teigiamą rezultatą programėlė galėtų duoti tuomet, jei ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų. 

Skatindamas gyventojus naudotis programėle Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) organizuoja programėlės pristatymus savivaldybėms, mokykloms ir skirtingų organizacijų atstovams. 

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad mobilioji programėlė veikia fiksuodama galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu žmogumi, kontakto trukmę ir galimą riziką. Programėlės surinkta informacija yra saugoma vartotojo įrenginyje ir privatūs duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami. 

Žmogus gali savanoriškai pranešti apie užsikrėtimą koronavirusu, naudojantis KoronaStopLT programėle. Pranešus apie užsikrėtimą, buvę arti užsikrėtusio žmogaus programėlės vartotojai gauna pranešimą apie riziką ir apskaičiuotą jos lygį, o taip pat informaciją, kokių veiksmų imtis toliau. 

Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės vartotojų.

Naujausiais duomenimis, bendras per visą epidemijos laikotarpį patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia 64 tūkst., infekcija yra pasiglemžusi 547 gyvybes. 

Dar šia tema
Lietuvoje nuo COVID-19 mirė pacientas, kuriam buvo iki 40 metų
Jonavos rajone dėl audinių įvesta ekstremali situacija
Nauji apribojimai: kalėdinės mugės nevyks, sumažės prekybos centrų akcijų
Paaiškėjo, kiek COVID-19 sergančių pacientų gydomi LSMU Kauno ligoninėje