Brexit.

JK ir ES sustabdo "Brexit" derybas dėl koronaviruso

(atnaujinta 15:17 2020.11.20)
ES derybininkas dėl "Brexit" teigia, kad šalys priėmė sprendimą trumpam nutraukti derybas. Jis pridūrė, kad šalys tęs savo darbą visiškai laikantis instrukcijų

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybos dėl prekybos susitarimo buvo sustabdytos dėl Europos delegacijos nario užkrėtimo koronavirusu. Apie tai savo Twitter paskyroje pranešė vyriausiasis ES derybininkas dėl "Brexit" Mišelis Barnjė.

Pasak jo, šalys priėmė sprendimą trumpam nutraukti derybas. Jis pridūrė, kad šalys tęs savo darbą visiškai laikantis instrukcijų.

Didžioji Britanija pasitraukė iš ES sausio 31 dieną. Iki šių metų pabaigos truks pereinamasis laikotarpis, kurio metu šalys bandys susitarti dėl savo būsimų santykių modelio.

Šiuo metu, remiantis abiejų šalių pareiškimais, ypatingos sėkmės derybose nepavyko pasiekti.

Nesutarimai visų pirma yra susiję su prekių judėjimu per sieną tarp Airijos ir Šiaurės Airijos: pirmoji yra ES dalis, antroji kartu su Londonu pasitraukė iš asociacijos. Be to, JK nenori suteikti Europos žvejams patekimo į jų teritorijas, nes tai nesuderinama su šalies kaip nepriklausomos valstybės statusu.

Tegai:
koronavirusas, Didžioji Britanija, ES, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (202)
Dar šia tema
Kova su netikslia informacija: paskelbti svarbiausi faktai apie vakcinas nuo COVID-19
Lietuvos oro uostai prisijungia prie tarptautinės COVID-19 saugumo chartijos
Vladimiras Putinas

Putinas pateikė Valstybės Dūmai projektą, kuriuo denonsuojama Atviro dangaus sutartis

(atnaujinta 11:39 2021.05.11)
Susitarimas leido 34 valstybėms narėms atvirai rinkti informaciją apie kariuomenę. Praėjusių metų lapkritį JAV baigė pasitraukti iš sutarties, po ko Maskva taip pat pradėjo pasitraukimo procedūrą

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Valstybės Dūmai pateikė įstatymo projektą dėl Atviro dangaus sutarties Rusijoje denonsavimo, apie tai pranešama remiantis Parlamento Žemųjų rūmų duomenų baze.

Anksčiau pranešta, kad prezidentas šiuo atveju paskyrė užsienio reikalų viceministrą Sergejų Riabkovą savo oficialiu atstovu, kai Federalinė asamblėja svarstė šį klausimą.

Atviro dangaus sutartis įsigaliojo 2002 metų sausio 1 dieną ir tapo viena iš pasitikėjimą stiprinančių priemonių Europoje po Šaltojo karo: ji leido 34 dalyvaujančioms šalims atvirai rinkti informaciją apie viena kitos karines pajėgas ir veiklą.

Praėjusių metų gegužę JAV pradėjo pasitraukimo iš susitarimo procedūrą, kuri baigėsi lapkričio 22 dieną.

2021 metų sausio mėnesį Maskva taip pat paskelbė pradedanti tarpžinybines procedūras, kad pasitrauktų iš Atviro dangaus sutarties. Užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Vašingtono veiksmai labai pakenkė kitų valstybių interesų pusiausvyrai.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas
Džo Baidenas

Baidenas ragina stiprinti izoliavimo politiką Europoje

(atnaujinta 11:35 2021.05.11)
Ji paminėjo NATO "strateginius konkurentus", kurie turėtų būti sulaikyti, tačiau neminėjo Rusijos ir KLR, kurios paprastai nurodomos šiame kontekste

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas per aukščiausiojo lygio susitikimą su NATO sąjungininkais Rytų Europoje palaikė "įsitvirtinimo stiprinimą" žemyne, žurnalistams sakė jo atstovė Džen Psaki, praneša RIA Novosti.

"Jis išreiškė paramą stiprinant NATO gynybines ir atgrasomas pozicijas", — pranešime sakė ji.

Psaki paminėjo NATO "strateginius konkurentus", kurie turėtų būti sulaikyti, tačiau neminėjo Rusijos ir KLR, kurios paprastai nurodomos šiame kontekste.

"Jis pabrėžė įsipareigojimą atkurti aljansus, stiprinti transatlantinius santykius ir išreiškė norą dirbti su mūsų devyniais sąjungininkais Vidurio Europoje, Baltijos šalyse sprendžiant visą pasaulinių klausimų spektrą, įskaitant sveikatos apsaugą, klimato kaitą, energetinį saugumą ir ekonominį atsigavimą", — tarė Psaki.

"Bukarešto devynetas", su kuriuo kalbėjo Baidenas, yra buvusio socialistinių šalių bloko šalys: Bulgarija, Vengrija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Čekija ir Estija.

Tegai:
Kinija, Rusija, Europa, JAV, Džo Baidenas