Elžbieta II ir jos vyras princas Filipas švenčia 73-ąsias vestuvių metines

Jaudinanti akimirka: Elžbieta II ir jos vyras švenčia 73-ąsias vestuvių metines

(atnaujinta 15:17 2020.11.20)
Reikšmingos datos proga pora pasidalijo reta nuotrauka: karališkasis rytas prasidėjo ryškiu atviruku iš proanūkių ir britų sveikinimo laiškais

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Bekingemo rūmai paskelbė naują karalienės Elžbietos II ir jos vyro princo Filipo nuotrauką: kadras priminė apie 73-ąsias sutuoktinių vestuvių metines ir sujaudino šeimos gerbėjus.

Būsima karalienė Elžbieta ir Graikijos princas Filipas pirmą kartą pamatė vienas kitą 1934 metais, tačiau tik 1939 metų vasarą jie iš tikrųjų įsimylėjo. Vestuvės įvyko 1947 metų lapkričio 20 dieną, o jų santuoka yra tvirčiausia ir ilgiausia karalystės istorijoje.

Юность Елизаветы II
© AP Photo
Princesė Elžbieta ir leitenantas Filipas Mauntbatenas, 1947 metų rugsėjis. Po mėnesio jie susituoks, o po metų princesė pagimdys pirmagimį

Socialinių tinklų vartotojai aktyviai aptarinėja naują Bekingemo rūmų spaudos tarnybos paskelbtą nuotrauka: joje karalienė Elžbieta II ir jos vyras kartu apžiūrinėja savo proanūkių — princo Viljamo ir Keitės Midlton vaikų — sveikinimo atviruką.

Принцесса Елизавета и принц Филипп, герцог Эдинбургский, машут с балкона Букингемского дворца в день их свадьбы
© AP Photo
Princesė Elžbieta ir Edinburgo hercogas princas Filipas vestuvių dieną mojuoja iš Bekingemo rūmų balkono

Jaudinanti nuotrauka sulaukė daugybės komentarų ir sveikinimų Internete: gerbėjai palinkėjo porai likti kartu dar daugelį metų ir išreiškė susižavėjimą jų meilės istorija.

Принцесса Елизавета и принц Филипп, герцог Эдинбургский в день их свадьбы
© AP Photo
Princesė Elžbieta ir Edinburgo hercogas princas Filipas
Tegai:
Princas Filipas, Didžioji Britanija, Elžbieta II
Temos:
Karališkosios naujienos (132)
Dar šia tema
Princui Filipui — 99! Įdomūs faktai apie Britanijos karalienės sutuoktinį
Karalienės gimtadienio proga: Elžbietos II vaikystė ir jaunystė nuotraukose
JAV valstybės departamentas

JAV valstybės departamentas pasirengė skirti 800 tūkst dolerių "Ukrainai padėti"

(atnaujinta 13:23 2020.11.27)
Projekte daroma prielaida, kad JAV ir Vidurio bei Rytų Europos šalys bendradarbiaus siekdamos "perduoti Ukrainai patirtį pereinamojo laikotarpio priemonių ir integracijos su ES srityje"

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. JAV valstybės departamentas pasirengė skirti 800 tūkstančių dolerių "padėti Ukrainai": Vašingtonas ketina tęsti bendradarbiavimo su Europos šalimis programą. Rašo RT remdamasis dotacija, su kuria susipažino redakcija.

Projekte daroma prielaida, kad JAV ir Vidurio bei Rytų Europos šalys bendradarbiaus siekdamos "perduoti Ukrainai patirtį pereinamojo laikotarpio priemonių ir integracijos su ES srityje".

Valstybių partnerėmis turėtų tapti vienuolika šalių: Bulgarija, Kroatija, Čekijos Respublika, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija.

Vykdydamos projektą šalys sieks užtikrinti "energetinį ir kibernetinį saugumą", kovoti su COVID-19 pandemijos plitimu ir jos pasekmėmis bei atvira prieiga prie Vakarų rinkų.

Remiantis kai kuriomis ataskaitomis, nuo 2015 iki 2020 metų imtinai JAV suteikė Ukrainai karinę pagalbą iš viso dviem milijardais dolerių.

Šiuo laikotarpiu Vašingtonas pristatė į Kijevą ypač vertingą medicininę įrangą, šarvuotas transporto priemones su "High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle" ir jų atsargines dalis, "Harris" daugialypius radijo imtuvus, "Island" tipo patrulines valtis, nešiojamas prieštankines raketų sistemas "FGM-148 Javelin" ir kt.

Tegai:
pagalba, Ukraina, JAV
Dar šia tema
Nusiteikęs pozityviai: Zelenskis pagijo nuo koronaviruso
Rusijos Valstybės Dūma sureagavo į pranešimus apie naujas JAV sankcijas Rusijai
Angela Merkel

Vokietijoje pastebėjo nereikšmingą Merkel susidomėjimą Navalno byla

(atnaujinta 13:04 2020.11.27)
Anksčiau lapkritį Rusijos užsienio reikalų ministerija paragino Vokietiją atskleisti medžiagą Navalno byloje ir pateikti jo mėginių bei vokiečių gydytojų paimtų tyrimų rezultatus

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Vokietijos vadovybės, ypač kanclerės Angelos Merkel, susidomėjimas Aleksejaus Navalno bylos tyrimu yra nereikšmingas, sakė Bundestago deputatas Antonas Frisenas. Jo žodžius cituoja RIA Novosti.

"Galiu padaryti tik vieną išvadą: Navalno byla buvo rimtai pabloginus Vokietijos ir Rusijos santykius. Tai nesukelia nepatogumų Jungtinėms Valstijoms, nes tokiu būdu ji yra daug arčiau savo tikslo užkirsti kelią "Nord Stream-2" statyboms", — aiškino jis, pažymėdamas, kad Vokietijos vyriausybės susidomėjimas tyrimu artėja prie nulio.

Lapkričio 25 dieną Vokietijos vyriausybė paskelbė, kad Navalno byloje yra ne vienas, o keli dalykai susiję su "Novičiok" pėdsakais. Tuo tarpu jie atsisakė atskleisti tikslią medžiagos sudėtį dėl "didelės išplitimo rizikos".

Anksčiau lapkritį Rusijos užsienio reikalų ministerija paragino Vokietiją atskleisti medžiagą Navalno byloje ir pateikti jo mėginių bei vokiečių gydytojų paimtų tyrimų rezultatus. Departamentas nurodė, kad visa iš Berlyno gauta medžiaga yra vien raidės, kuriose nėra jokios reikšmingos informacijos.

Navalnas rugpjūčio 20 dieną sunegalavo lėktuve. Jis buvo paguldytas į Omsko ligoninę. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Pasak Rusijos gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta. Vėliau jis lėktuvu buvo nugabentas į Vokietiją. Po to šios šalies vyriausybė, remdamasi karo gydytojais, paskelbė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga karine "Novičiok" medžiaga.

Vėliau Vokietijos Federacinės Respublikos ministrų kabinetas teigė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, be to, OPCW, Berlyno prašymu, atlieka savo tyrimus. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialią užklausą dėl šios situacijos. Iki šiol tiek Vokietija, tiek OPCW atsisakė pateikti Maskvai medžiagos, kuri, jų nuomone, tapo "apnuodijimo" priežastimi, formulę.

Tegai:
Aleksejus Navalnas, Vokietija, Angela Merkel
Temos:
Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu
Dar šia tema
Lavrovas: Vokietija tapo konfrontacijos su Rusija lydere Europoje
JAV Kongresas priėmė rezoliuciją dėl sankcijų Rusijos Federacijai dėl Navalno