NATO ir Ukrainos vėliavos

Ukraina papasakojo apie stojimo į NATO sąlygas  

(atnaujinta 10:29 2020.11.22)
Ukrainos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad šalis gali prisijungti prie Šiaurės Atlanto aljanso nedalyvaudama NATO narystės veiksmų plano (MAP) programoje

VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba papasakojo apie šalies įstojimo į NATO sąlygas, praneša "Ukrinform".

Pasak jo, šalis gali prisijungti prie Šiaurės Atlanto aljanso nedalyvaudama NATO narystės veiksmų plano (MAP) programoje.

Jis pažymėjo, kad dalyvavimas MAP turėtų būti pasiektas tik tuo atveju, jei tai supaprastins prisijungimą prie aljanso, tačiau Ukraina yra pasirengusi aptarti kitas galimybes. Ministras pabrėžė, kad svarbiausia yra gauti priemones ir aiškų stojimo terminą.

"Tai labai svarbu. Priešingu atveju mes klaidžiosime kosmose, darydami tai, kas nepriartins mūsų prie tikslo", — užbaigė Kuleba.

Rugsėjo 17 dieną Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad prisijungimas prie Šiaurės Atlanto aljanso yra strateginis šalies kursas, ir paragino intensyvinti reformas, kurios leistų jiems gauti kvietimą ir prisijungti prie narystės NATO veiksmų plano.

Įstojimo į NATO ir Europos Sąjungą kursas įtvirtintas Ukrainos konstitucijoje. Atitinkamą įstatymą 2019 metų vasario mėnesį pasirašė penktasis prezidentas Petro Porošenka.

Tegai:
NATO, Ukraina
Dar šia tema
Pentagono vadovas su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė "Rusijos grėsmę"
Rusijos grėsmė pakibo virš lenkų svajonės
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka pareiškė apie nacizmo heroizaciją kaimyninėse šalyse

(atnaujinta 12:24 2020.11.24)
Baltarusijos prezidentas įsitikinęs, kad jokie nuopelnai tėvynei negali pateisinti nusikaltimų prieš žmoniją

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad bandymai heroizuoti nacizmą yra nepriimtini, ir jis gailisi, kad tai vyksta kai kuriose kaimyninėse šalyse.

Kaip teigiama Baltarusijos prezidento interneto svetainėje, šį pareiškimą prezidentas padarė antradienį Minske per įgaliojamųjų raštų įteikimo ceremoniją daugeliui užsienio valstybių ambasadorių.

"Mūsų valstybės nuolat palaiko absoliutų nepriimtinumą peržiūrint jo [Antrojo pasaulinio karo — Sputnik] rezultatus ir nacizmo heroizavimą", — sakė Lukašenka.

Jis pabrėžė, kad artimiausiu metu Baltarusijoje parlamentas svarstys įstatymo projektą dėl nacizmo heroizavimo šalyje nepriimtinumo.

"Taip vadinamąją heroizaciją šiandien nusideda daugelis šalių, ypač tų, kurios yra šalia mūsų", — pabrėžė Baltarusijos prezidentas.

Taip pat jis įsitikinęs, kad jokie nuopelnai tėvynei negali pateisinti nusikaltimų prieš žmoniją.

Tegai:
nacizmas, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuvos elgesys gali turėti įtakos Minsko sprendimui dėl tranzito, pareiškė Makėjus
Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą leista atvykti dar 35 Baltarusijos piliečiams
"Apsėstas velnio": Baltarusijos schizmatikai pasmerkė Lukašenką
Rusiška vakcina nuo koronaviruso

PSO papasakojo apie Rusijos ir ES bendradarbiavimą vakcinos "Sputnik V" srityje

(atnaujinta 12:18 2020.11.24)
Pabrėžiama, kad praėjusią savaitę vyko tarptautinis sveikatos forumas tarp ES ir Rusijos Federacijos, kuriame dalyvavo Europos Komisijos atstovai, Briuselis, Maskva

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Tarp Rusijos Federacijos ir ES nuolat keičiamasi informacija apie Rusijos "Sputnik V" vakciną, o dabar šis procesas paspartėjo, sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regioninio biuro direktorius Hansas Kliugė.

Jis priminė, kad praėjusią savaitę vyko tarptautinis sveikatos forumas tarp ES ir Rusijos Federacijos, kuriame dalyvavo Europos Komisijos atstovai, Briuselis, Maskva.

"Tai apėmė vakcinų ir technologijų klausimą. Mes matome nuolatinį keitimąsi informacija tarp Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos šia tema, o dabar šis procesas paspartėjo sėkmingų forumų dėka, kuriuose dalyvavo Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerija", — sakė jis.

"Sputnik V" yra pirmoji pasaulyje registruota vakcina, skirta koronavirusinės infekcijos profilaktikai. Ją sukūrė Gamalėjaus vardo nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, bendradarbiaudamas su Rusijos tiesioginių investicijų fondu, remdamasis gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma.

Dabar "Sputnik V" atliekami bandymai, kuriuose dalyvauja 40 tūkst. žmonių. Pirmąją preparato dozę jau gavo daugiau kaip 20 tūkstančių savanorių, o antrąją — daugiau nei 16 tūkstančių. Pirmoji tarpinė duomenų analizė parodė vakcinos veiksmingumą 92 proc. lygyje.

Be to, klinikiniai "Sputnik V" bandymai taip pat vykdomi Baltarusijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Indijoje, Venesueloje ir Brazilijoje.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
vakcina, ES, Rusija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Lietuvos vyriausybė pritarė dar 1,4 mln vakcinų nuo koronaviruso dozių pirkimui
Koronavirusas pasiekė G20 viršūnių susitikimą. Tačiau Vakarai netoleruos Rusijos vakcinos