Тест на коронавирус

Koronaviruso pandemija gali sukelti pavojingos ligos protrūkį

(atnaujinta 10:40 2020.11.23)
Pirmųjų 2020 šešių metų mėnesių duomenys rodo, kad tymų atvejų daugumoje šalių mažėja, tačiau sumažėjimas yra "labiau grėsmingas nei džiuginantis ir nurodo būsimus protrūkius"

VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Koronaviruso pandemija gali sukelti tymų protrūkį, perspėja Murdoko tyrimų instituto Melburne mokslininkai. Jų darbai skelbiami "Lancet" svetainėje.

Vaikų vakcinacijos nuo tymų sustabdymas dėl koronaviruso pandemijos ir su jo išsivystymu susijusios ribojamosios priemonės gali sukelti šios infekcinės ligos protrūkį.

Tyrimas paaiškina, kad PSO skaičiavimais, vėluojant vakcinacijos kampanijoms 26 šalyse spalio pabaigoje 94 milijonai vaikų praleido planuojamas tymų vakcinacijas.

Pirmųjų 2020 šešių metų mėnesių duomenys rodo, kad tymų atvejų daugumoje šalių mažėja, tačiau sumažėjimas yra "labiau grėsmingas nei džiuginantis ir nurodo būsimus protrūkius".

Tyrime teigiama, kad šiais metais sergamumas tymais sumažėjo būdingas infekcijos epidemijos ciklui, taip pat atspindi kvėpavimo takų infekcijų perdavimo sumažėjimą dėl priemonių, įvestų plintant koronavirusui, ir sumažėjus tarptautinėms bei vietinėms kelionėms.

Kaip pažymėta, pandemija neigiamai paveikė šalių ekonomiką, todėl padidėjo bado lygis. Netinkama mityba kartu su nuslopintu imunitetu sumažina tikimybę pasveikti nuo tymų.

Netolimoje ateityje, pasak mokslininkų, greičiausiai padaugės neskiepytų nuo tymų vaikų, kurių daugelis gyvena neturtingose ​​atokiose bendruomenėse, kur yra sveikatos sistemos problemų, o netinkamos mitybos problema ir toliau augs.

Tai leidžia manyti, kad kitais metais tymai gali virsti epidemija. Norint to išvengti, šalims reikia padėti pasivyti vakcinacijos kampaniją ir pasirengti numatomiems protrūkiams.

Tegai:
tymai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (673)
Dar šia tema
PSO paskelbė numatomą vakcinos nuo koronaviruso tiekimo pradžios laiką
Visiškas uždarymas? Kas vyksta dabar Europos miestuose
Dronas-kamikadzė ZALA Lancet

"Kalašnikov" kuria naujus dronus-kamikadzes

(atnaujinta 15:11 2020.11.27)
Kompanija papasakojo, jog gamina seriją smogiamųjų bepiločių kompleksų, kurie pagal savo taktines ir technines savybes yra geresni nei užsienio konkurentai

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Koncerno "Kalašnikov" (kuris yra "Rostech" dalis) dukterinė įmonė "Zala Aero Group" dirba kuriant naujus bepiločius orlaivius, tame tarpe dronus-kamikadzes, interviu RIA Novosti pasakė valstybinės korporacijos "Rostech" ginkluotės komplekso pramonės direktorius Bekchanas Ozdojevas.

"Kompanija "ZALA AERO GROUP", priklausanti "Kalašnikov" grupei, gamina seriją smogiamųjų bepiločių kompleksų, tarp kurių "KUB", "Lancet-1" ir "Lancet-3". Visi jie yra geresni nei užsienio konkurentai pagal savo taktines ir technines savybes. Tačiau mes ties tuo nesustojame ir nuolat dirbame kurdami naujus bepiločius, tame tarpe dronus kamikadzes", — pasakė jis.

Anksčiau parodoje "IDEX-2019" Abu Dabyje "Kalašnikov" pristatė droną-kamikadzę "Kub". Vėliau įmonė sukūrė "Lancet" — pirmąjį Rusijoje patruliuojantį droną-kamikadzę.

Kaip pareiškė "Rostech" generalinis direktorius Sergejus Čemezovas, naujajame išmaniajame komplekse "ZALA Lancet" yra žvalgybos, ryšių, navigacijos ir didelio tikslumo smogiamasis elementas.

Tegai:
Rusija, bepilotis orlaivis, dronas, Koncernas "Kalašnikov"
Dar šia tema
Koncernas "Kalašnikovas" palygino "AK-12" ir amerikiečių M4
"Kalašnikov" parodė naujo elektrinio motociklo prototipą — video
"Kalašnikov" parodė universalų nepilotuojamą konvertoplaną — video
"Kalašnikov" sukūrė naują automatą AK-19 — video
Megan Markl

Naujos detalės: kas padeda Megan Markl atsigauti po persileidimo

(atnaujinta 14:00 2020.11.27)
Ir kol karališkoji šeima iš tolo guodžia princą Harį, buvusią aktorę palaiko artimiausias žmogus

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Po persileidimo princo Hario žmonai Megan Markl teko kviestis pagalbą: atsigauti nuo sielvarto hercogienei padeda jos motina Doria Ragland.

Po persikėlimo į JAV Markl iš tikrųjų buvo sunku: buvusiai aktorei teko iš naujo kurti savo gyvenimą ir visiems įrodyti, ko ji verta be karališkų giminaičių palaikymo. Markl neseniai savo skiltyje "The New York Times" pasidalino liūdna naujiena: hercogienė prisipažino, kad vasarą neteko antrojo kūdikio.

Kaip pranešė leidinys "US Weekly", Markl šį sunkų laikotarpį padeda artimiausias žmogus — jos mama: Doria Ragland tapo patikima dukros atrama ir dažnai ją aplanko.

"Ji atvažiuoja pas Megan ir Harį — ir žingsnį po žingsnio padeda jiems atsigauti ir susitaikyti su skaudžia netektim. Tačiau mažylio netektis — baisi akimirka, po kurios beveik neįmanoma atsigauti", — pažymėjo leidinio insaideris.

Santykiai karališkojoje šeimoje taip pat pasikeitė: princas Čarlzas ir karalienė liūdi dėl to, kas nutiko, ir nuolat susiskambina su maištininkais.

Tegai:
karališkoji šeima, JAV, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Megan Markl pateko į karališkąją istoriją dėl JAV prezidento rinkimų
Megan Markl ir princo Hario ateities prognozės nustebino gerbėjus