Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

Prancūzija griežtai sureagavo į Makrono palyginimą su naciais

(atnaujinta 10:14 2020.11.23)
Anksčiau Pakistano ministrė pareiškė, kad Prancūzijos vadovo iniciatyva vaikai musulmonai gaus identifikacinius numerius — kaip ir žydai buvo priversti ant drabužių dėvėti geltoną žvaigždę — atpažinimui

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Prancūzijos užsienio reikalų ministerija griežtai pasmerkė Pakistano žmogaus teisių ministrės Širin Mazari pareiškimus, kuriuose Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono veiksmai musulmonų atžvilgiu buvo palyginti su nacių veiksmais žydų atžvilgiu.

Paryžius
© Sputnik / Жюльен Маттиа

"Pakistano vyriausybės narė socialiniuose tinkluose labai sukrečiančiai ir įžeidžiančiai pasisakė respublikos prezidento ir mūsų šalies atžvilgiu. Šie šlykštūs žodžiai yra akivaizdus melas, persmelktas neapykantos ir smurto ideologijos. Toks šmeižtas nėra vertas tokio lygio atsakomybės. Mes juos griežtai atmetame", — sakoma Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovo pareiškime Twitter paskyroje ryšium su Pakistano ministrės žodžiais.

"Mes nedelsdami ir griežčiausiu būdu išreiškėme pasmerkimą Paryžiaus reikalų patikėtiniui Pakistane. Pakistanas turi ištaisyti šiuos pareiškimus ir grįžti į pagarba pagrįsto dialogo kelią", — pabrėžė URM atstovas.

Anksčiau Pakistano ministrė savo Twitter paskyroje parašė: "Makronas daro su musulmonais tai, ką naciai darė su žydais: vaikai musulmonai gaus identifikacinius numerius (kiti vaikai — ne), kaip žydai buvo priversti ant drabužių dėvėti geltoną žvaigždę atpažinimui".

Ministrė prie savo įrašo pridėjo nuorodą į straipsnį portale themuslimvibe.com.

Tegai:
žydai, naciai, musulmonai, Pakistanas, Prancūzija, Emanuelis Makronas
Dar šia tema
Europos Sąjunga atsakė į Erdogano patarimą Makronui gydytis psichiką
Europarlamentaras ES migracijos politiką pavadino pražūtinga
"Nauja, itin pavojinga tendencija". Ką reiškia teroro išpuoliai Europoje
Medus

Kaliningrado srityje buvo sučiuptas privatus asmuo, bandantis importuoti medų be leidimo

Atliekant veterinarinę kontrolę buvo nustatyta, kad nėra leidimo importuoti šių produktų ir nėra lydinčiųjų veterinarijos tarnybos dokumentų

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos pareigūnai Eitkūnų posto patikros punkte uždraudė privačiam asmeniui įvežti iš Rusijos apie 27 kilogramus natūralaus medaus į Rusijos Federacijos teritoriją.

Atliekant veterinarinę kontrolę buvo nustatyta, kad nėra leidimo importuoti šiuos produktus ir nėra lydinčiųjų veterinarijos tarnybos dokumentų.

Importuoti produktus uždrausta. Buvo iškelta administracinio nusižengimo byla.

Tegai:
Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Baltarusijos pasienyje įvažiuoti į ES mėgina apie 1400 sunkvežimių
Iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti beveik tūkstantis vilkikų
Išniekintos kapinės

"Visiški niekšai": "Rossotrudničestvo" vadovas pasisakė apie vandalizmą Lietuvoje

(atnaujinta 13:57 2020.11.26)
Primakovas pareikalavo realaus tyrimo ir bausmės nusikaltėliams ir pareiškė, kad ketina kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "Rossotrudničestvo" vadovas Jevgenijus Primakovas tuos, kurie išniekino broliškas tarybinių kareivių kapines Obelių mieste, pavadino "visiškais niekšais". Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

Lietuvos karo istorijos asociacija "Užmiršti kariai" trečiadienį pranešė, kad paieškos sistemos rado išniekintas broliškas tarybinių kareivių kapines. Šiuo metu nežinoma, kas ir kada įvykdė nusikaltimą ant antkapių pildamas raudonus dažus ir piešdamas svastiką.

Primakovas teigė reikalaujantis tikro tyrimo, nubaudžiant atsakingus asmenis. Jis pranešė, kad būtina rasti Lietuvos nevyriausybinę organizaciją, kuri galėtų prižiūrėti kapus, nes vietos valdžia leidžia niekinti kapus.

"Mes kreipsimės į Lietuvos valdžios institucijas: ar dabartinėje Lietuvoje leidžiama niekinti kapus, ar padaryta išimtis tarybinių karių kapams ir ar iš jų galima tyčiotis?" — rašė "Rossotrudničestvo" vadovas.

Primakovas netgi pareiškė piniginį apdovanojimą už informaciją apie tai padariusius žmones.

"Atkreipkite dėmesį — man reikės ne tiesiog informacijos, o informacijos, kurią galima patikrinti, ir įrodymų, kad tai nedžiugintų sukčių ir provokatorių. Kviečiu visus prisijungti prie šios privačios iniciatyvos, kad tai nebūtų mano asmeninė idėja, bet taptų visuomenės iniciatyva", — pridūrė jis.

Tai ne pirmas tarybinių karių laidojimo vietų ir paminklų išniekinimas Lietuvoje. Rugsėjo mėnesį Rusijos Federacijos Tyrimo komitetas pradėjo tyrimą dėl tarybinių karių paminklo prie bendros kapavietės Žiežmariuose, Kauno rajone, išniekinimo.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, rugsėjo pradžioje vandalai vietinėse kapinėse ant Raudonosios armijos paminklo išpylė raudonus dažus. Jie taip pat parašė įžeidžiančius užrašus. Vėliau paminklas buvo nuvalytas.

Tegai:
kapinės, Tarybų Sąjunga, Lietuva, Rusija
Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge

Avarijos Sankt Peterburge aukos brolis reikalauja nubausti Lietuvos konsulato darbuotoją

(atnaujinta 14:29 2020.11.26)
Incidentas įvyko trečiadienio rytą Kronverkskio prospekto ir Zverinskajos gatvės sankryžoje. Moteris hospitalizuota vidutinio sunkumo būklės

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Nukentėjusios Sankt Peterburgo gyventojos, kurią trečiadienį automobiliu partrenkė Lietuvos generalinio konsulato darbuotojas, šeima negavo jokios pagalbos iš diplomatinės žinybos. Apie tai komentare portalui "78.ru" papasakojo nukentėjusios brolis Igoris.

Pasak jo, reporterė papasakojo, kad vairuotojas yra diplomatas.

"Jie niekaip nepadeda, negirdėjau iš jų jokios informacijos, apskitai negirdėjau iš jų nė žodžio. Tiesą pasakius, girdėjau tik iš žurnalisto, kad jis yra iš ambasados, kažkoks aukšto rango diplomatas. Manau, kad nėra jokio skirtumo, ar jis yra diplomatas, ar paprastas žmogus. Jis turi atsakyti pagal įstatymą", — pasakė jis.

Vyras pareiškė, kad jo seseriai jau buvo atlikta operacija ir po savaitės jai prireiks naujos.

"Vakar buvo labai sunku, bet jau galvoji, kad, ačiū Dievui, kad viskas susiklostė taip, galėjo būti ir blogiau. Tikiuosi, kad viskas užgis, ir gydytojai viską padarė teisingai, ir jai viskas bus kaip anksčiau", — portalas cituoja nukentėjusios giminaičio žodžius.

Igoris pridūrė, kad jis nepyksta ant avarijos kaltininko, tačiau nori, kad iš jo visam gyvenimui būtų atimtas vairuotojo pažymėjimas.

"Tegu vaikšto pėsčiomis. Tai labai naudinga sveikatai", — pasakė jis.

Nelaimė įvyko trečiadienio rytą Kronverkskio prospekto ir Zverinskajos gatvės sankryžoje. Moteris hospitalizuota vidutinio sunkumo būklės.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija komentare vietos žiniasklaidai pareiškė, kad greitis nebuvo viršytas, o vairuotojas buvo blaivus. URM nuoširdžiai apgailestavo dėl įvykio.

Oficialūs šaltiniai vairuotojo vardo neatskleidė, tačiau Sankt Peterburgo portalas "Fontanka.ru" rašė, kad, pirminiais duomenimis, automobilį vairavo Lietuvos konsulato Sankt Peterburge pasiuntinys Ernestas Mickus.

Tegai:
Rusija, avarija, konsulatas, Lietuva, Sankt Peterburgas