Džo Baidenas

Baidenui patvirtinti du kojos lūžiai

(atnaujinta 18:31 2020.12.01)
Lapkričio 28 dieną, žaisdamas su šunimi demokratas paslydo ir susižalojo koją. Vėliau Baideno žurnalistai atskleidė, kad jis buvo nuvežtas į kitą įstaigą tomografijos tyrimui

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Kompiuterinė tomografija patvirtino du galimo kito JAV prezidento Džo Baideno kojos lūžius. Apie tai pranešė jo gydytojas Kevinas O'Connoras, praneša "The Hill".

Jam buvo diagnozuoti šoniniai ir viduriniai pėdos sfenoidinių kaulų lūžiai. Pažymima, kad kelias savaites politikas bus priverstas dėvėti specialų batą.

Anksčiau gydytojai demokratui diagnozavo dešinės kojos patempimą. Pasak gydytojos, rentgeno nuotrauka patvirtina, kad nėra lūžio, tačiau norint gauti tikslesnį vaizdą, bus atliekami papildomi tyrimai.

Lapkričio 28 dieną, žaisdamas su šunimi demokratas paslydo ir susižalojo koją. Vėliau žurnalistai atskleidė, kad jis buvo nuvežtas į kitą įstaigą tomografijos tyrimui.

Baidenui ir jo žmonai Džil priklauso du vokiečių aviganiai. Pora priėmė Majorą 2018 metais Delaware Humane Association. Kitą augintinį Čampą dešimt metų anksčiau Baidenas įsigijo iš veisėjo.

Dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas savo Twitter paskyroje atsakė į du galimo kito šalies vadovo Džo Baideno kojų lūžius.

Trampas savo puslapyje socialiniame tinkle paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Baidenas palieka ligoninę, apsilankęs pas gydytoją. "Greičiau sveikite", — rašė Amerikos lyderis.

2020 metų lapkričio 3 dieną JAV vyko kiti prezidento rinkimai. Balsų skaičiavimas ir procesas šiuo klausimu vis dar vyksta. Anot žiniasklaidos, Baidenas surinko reikiamą rinkėjų balsų skaičių, kad laimėtų ir taip įveikė dabartinį Baltųjų rūmų vadovą Donaldą Trampą. Demokratas jau pasiskelbė išrinktuoju JAV prezidentu. Savo ruožtu Trampas teigė, kad Baidenas skuba save vadinti naujuoju šalies vadovu.

Tegai:
Donaldas Trampas, Džo Baidenas, JAV
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (105)
Dar šia tema
CNN: CŽV pareigūnas mirė Somalyje nuo operacijos metu patirtų žaizdų
Trampas įsipareigoja palikti Baltuosius rūmus jei rinkikai balsuos už Baideną
Vakcina nuo COVID-19

Lenkija gali imtis priemonių prieš "Pfizer" dėl vakcinų tiekimo nutrūkimo

(atnaujinta 14:07 2021.01.22)
Anksčiau Varšuva gaudavo apie 360 ​​tūkstančių vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas perpus sumažino atsargas, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkija gali imtis teisinių priemonių prieš koronaviruso vakcinos gamintoją "Pfizer" dėl to, kad nebuvo įvykdyti tiekimo įsipareigojimai, Lenkijos radijuje sakė Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mulleris.

Anksčiau Lenkija gaudavo apie 360 ​​000 Pfizer vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas sumažino atsargas perpus, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje.

"Manau, kad toks sprendimas gali būti priimtas kitą mėnesį, jei šie tiekimai nebus papildyti pagal gamintojo pareiškimą", — paklaustas apie teisinių veiksmų prieš "Pfizer" galimybę, sakė Mulleris.

"Šiuo metu turime tokią situaciją, kad gamintojas teigia, kad šie trūkumai bus padengti. Todėl tikimės, kad tai tikrai įvyks", — cituoja Muellerį RIA Novosti.

"Bet jei taip neatsitiks, tada, žinoma, reikės svarstyti teisines priemones", — pridūrė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad vakcinų gamintojai "BioNTech" ir "Pfizer" į Lietuvą pristatys pusę preparato kiekio, nei buvo planuota. Buvo pranešta, kad planuojamas tiekimas visoms ES šalims bus sumažintas perpus. Per ateinančias keturias savaites planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Vėliau Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Suomija ir Švedija paragino Europos Komisiją paspartinti vakcinų pristatymą iš "BioNTech" ir "Pfizer". Šešių šalių sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendrą laišką, kuriame išreiškė "didelį susirūpinimą" dėl pristatymo vėlavimo. Jie pavadino situaciją "nepriimtina", kuri "mažina pasitikėjimą vakcinacijos procesu".

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
EVA ir Norvegijos institucijos pakomentavo mirtis po vakcinacijos nuo COVID-19
Vakcina nuo COVID-19 Sputnik V

RF ir Vengrija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo COVID tiekimo

(atnaujinta 14:09 2021.01.22)
Kaip pranešama, "Sputnik V" bus pristatyta trimis etapais. Budapeštas įsitikinęs, kad vakcinacija padės šaliai grįžti į įprastą gyvenimą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Vengrija ir Rusija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo, pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Pėteris Sijarto (Péter Szijjártó).

Vakcina
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Nacionalinis prioritetas yra paspartinti vakcinaciją. Dėl lėto vakcinos pristatymo buvome priversti ieškoti naujo šaltinio, iš kurio galėtume greitai gauti patikimų vakcinų. Todėl man yra didelė garbė ir malonumas pranešti jums, kad šiandien mes sudarėme sutartį, pagal kurią Rusija vakciną tieks Vengrijai trimis etapais", — po derybų su Rusijos sveikatos apsaugos ministru Michailu Muraška Maskvoje sakė Sijarto.

Kaip pažymėjo Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas, spartesnė vakcinacija rusišku preparatu "Sputnik V" išgelbės daugelio piliečių gyvybes ir sušvelnins koronaviruso apribojimus respublikoje.

"Spartesnė vakcinacija išgelbės daugybę gyvybių Vengrijoje. Be to, pagreitinta vakcinacija suteiks mums galimybę grįžti prie ankstesnio gyvenimo, taip pat leis sušvelninti apribojimus, kurie leistų žmonėms grįžti į savo darbą", — cituoja RIA Novosti Sijarto.

Vengrijos nacionalinis farmacijos ir mitybos institutas sausio 21 dieną užregistravo Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakciną. Taigi Vengrija tapo pirmąja ES valstybe, oficialiai leidusia savo teritorijoje naudoti "Sputnik V" vakciną. Vakcina yra registruota Vengrijoje pagal skubaus naudojimo leidimą, pagrįstą Rusijos "Sputnik V" klinikinių tyrimų duomenimis ir Vengrijos ekspertų atliktu išsamiu vaisto įvertinimu.

Tegai:
Sputnik V, koronavirusas, vakcina, Vengrija, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos
Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"