Donaldas Trampas

Trampas užsiminė apie savo kandidatūrą į prezidentus 2024 metais

(atnaujinta 15:52 2020.12.02)
Šaltinių teigimu, dabartinis Amerikos lyderis apie tai paskelbs savo varžovo demokratų kandidato Džo Baideno inauguracijos dieną

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas užsiminė apie savo kandidatūrą į prezidento postą 2024 metais, apie tai praneša "Politico".

"Tai buvo nuostabūs ketveri metai. Mes bandysime tai padaryti dar ketverius metus. Jei ne, pasimatysime po ketverių metų", — sakė Amerikos lyderis per kalbą Respublikonų partijos nacionalinio komiteto nariams.

Anksčiau "The Daily Beast" pranešė, kad Trampas planuoja vėl kandidatuoti į šias pareigas 2024 metais. Šaltinių teigimu, dabartinis Amerikos lyderis apie tai paskelbs savo varžovo demokratų kandidato Džo Baideno inauguracijos dieną.

Lapkričio 24 dieną Donaldas Trampas asmeniškai įsakė pradėti valdžios perdavimo procedūrą. Jis nurodė Generalinei paslaugų administracijai (GSA) ir savo komandai "daryti tai, ką reikia padaryti" pagal pradinius protokolus dėl valdžios perdavimo Baidenui. Pasak Amerikos lyderio, jis tokį sprendimą priėmė "atsižvelgdamas į šalies interesus".

2020 metų lapkričio 3 dieną JAV vyko prezidento rinkimai. Balsų skaičiavimas šiuo klausimu vis dar vyksta.

Anot žiniasklaidos, Baidenas gavo reikiamą skaičių rinkėjų balsų, kad laimėtų, taip pralenkdamas dabartinį Amerikos lyderį Donaldą Trampą. Demokratas jau pasiskelbė išrinktuoju JAV prezidentu.

Tegai:
JAV, Džo Baidenas, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)
Dar šia tema
Afganistanas be taikos: JAV išveda karius ir uždaro karines bazes
Amerikiečiai suprato, kad juos apiplėšinėja
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Šikšnosparniai

Mokslininkai paskelbė apie pandemijos nuo dar vienos šikšnosparnių viruso rūšies grėsmę

(atnaujinta 21:39 2021.02.24)
Jie atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Inovacijų pasirengimo epidemijai koalicijos (CEPI) mokslininkai perspėjo apie mirtinos naujos pandemijos pavojų, praneša "The Sun".

Vaisėdžių šikšnosparnių platinamas Nipah virusas mokslininkų buvo pažymėtas kaip itin pavojingas. Nešiotojai yra ir kiaulės, vartojančios vektoriais užterštus vaisius.

Remiantis duomenimis, mirštamumas nuo Nipah viruso infekcijų yra nuo 40 iki 75 procentų.
Malaizijoje 1999 metais atrasta liga gali sukelti stiprią smegenų edemą, traukulius ir vėmimą.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę.

Ekspertai baiminasi, kad tai gali greitai išplisti į Pietryčių Azijos šalis.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įtraukė Nipah virusą į 16 prioritetinių ligų ir jų sukėlėjų dėl sugebėjimo sukelti pandemiją sąrašą. Be jo, sąraše yra COVID-19, Krymo ir Kongo hemoraginė karštligė, Ebola, Lassa, Rift Valley, Zika virusas ir kt.

Anksčiau PSO ekspertų grupė lankėsi Kinijoje, kad nustatytų SARS-CoV-2 koronaviruso priežastis. Pasak vieno iš komandos narių, Piterio Dašako, koronavirusas žmonėms greičiausiai persidavė iš šikšnosparnių.

Tegai:
virusas, mokslininkai