Protestai Minske

Vokietija įvardijo ES sankcijų Baltarusijai išplėtimo sąlygą

(atnaujinta 15:33 2020.12.02)
Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maso teigimu, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka neieško kompromiso, kad pagerintų santykius su ES

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Baltarusijos ES sankcijos bus išplėstos, jei prezidentas Aleksandras Lukašenka nenusileis, sankcijos skirtos pagrindiniams Minsko valdžios šalininkams, tarptautinėje konferencijoje Minsko forume sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas, praneša RIA Novosti.

Forumas šiais metais vyksta 18-ąjį kartą, tačiau pirmą kartą internetiniu formatu dėl koronaviruso pandemijos.

"Kadangi Lukašenka ir jo valdančioji klika ir toliau remiasi lazdomis, o ne rimtu nacionaliniu dialogu, mes Europos Sąjungoje įvedėme sankcijas ir neseniai jas sugriežtinome. Ir jei Lukašenka ir jo šalininkai atkakliai nenusileis, mes pratęsime šias sankcijas", — sakė jis.

Masas pridūrė, kad "pastarųjų mėnesių krizė radikaliai pakeitė Baltarusiją: žlunga senoji sistema — auga nauja Baltarusija", šiuo atžvilgiu "mus visus vienija tai, kad norime padėti šiai naujai Baltarusijai prasiveržti". Tačiau yra "asmuo, kuris atsisako dialogo ir įkalina tūkstančius nekaltų baltarusių", — sakė Masas, turėdamas omenyje prezidentą Lukašenką.

Jis dar kartą pažadėjo Minsko forume dalyvaujančiai buvusiai Baltarusijos kandidatei į prezidentus Svetlanai Tichanovskajai "Vokietijos ir Europos" paramą.

Minsko forumą 1997 metų lapkričio mėnesį įsteigė Vokietijos mokslo ir politikos fondas (Stiftung Wissenschaft und Politik) ir Baltarusijos mokslinių tyrimų centras "Strategija". Nuo 1999 metų jis buvo globojamas Vokietijos ir Baltarusijos visuomenės DBG (Deutsch-belarussische Gesellschaft). Konferencijos tikslas yra "palaikyti politinius ir socialinius ryšius tarp Baltarusijos ir Vokietijos bei ES esant sunkiai politinei situacijai", sakoma DBG svetainėje.

Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. Balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Tichanovskaja. Slopindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tebevyksta, didžiausios — sekmadieniais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

Nemažai Baltarusijos opozicijos lyderių šiuo metu yra ES šalyse, tarp jų ir po rinkimų į Lietuvą išvykusi Tichanovskaja, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Lietuva savo elgesiu dėl padėties aplink Baltarusiją peržengė visas padorumo ribas. Pasak ministro, yra pagrindo manyti, kad Lietuvos valdžia ir Tichanovskaja "veikia nedemokratiniais metodais".

Lukašenka pareiškė, kad dabartinių šalies vidaus politinių įvykių priežastis yra išorinė įtaka. Jo teigimu, neramumų šalyje varomoji jėga yra išorinis veiksnys, o motyvas — noras "pašalinti konkurentą".

Spalio 2 dieną ES įvedė individualias sankcijas keliems Baltarusijos pareigūnams, apkaltindama juos smurtu prieš protestuotojus ir prezidento rinkimų rezultatų klastojimu. Vėliau ES paskelbė antrą sankcijų sąrašą, kuriame jau buvo Baltarusijos prezidentas Lukašenka. Į sankcijų sąrašą įtrauktiems asmenims draudžiama lankytis ES šalyse, taip pat numatomas turto įšaldymas ES. Be to, ES užsienio reikalų ministerijos vadovai sutiko dirbti dėl trečiojo Baltarusijos sankcijų sąrašo, kuriame turėtų būti organizacijos.

Tegai:
sankcijos, ES, Vokietija, Baltarusija
Temos:
Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)
Dar šia tema
Lukašenka patvirtino BelAE eksploatavimo pradžios terminus
Lietuva kreipėsi į Baltarusiją dėl "incidento" BelAE
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Šikšnosparniai

Mokslininkai paskelbė apie pandemijos nuo dar vienos šikšnosparnių viruso rūšies grėsmę

(atnaujinta 21:39 2021.02.24)
Jie atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Inovacijų pasirengimo epidemijai koalicijos (CEPI) mokslininkai perspėjo apie mirtinos naujos pandemijos pavojų, praneša "The Sun".

Vaisėdžių šikšnosparnių platinamas Nipah virusas mokslininkų buvo pažymėtas kaip itin pavojingas. Nešiotojai yra ir kiaulės, vartojančios vektoriais užterštus vaisius.

Remiantis duomenimis, mirštamumas nuo Nipah viruso infekcijų yra nuo 40 iki 75 procentų.
Malaizijoje 1999 metais atrasta liga gali sukelti stiprią smegenų edemą, traukulius ir vėmimą.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę.

Ekspertai baiminasi, kad tai gali greitai išplisti į Pietryčių Azijos šalis.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įtraukė Nipah virusą į 16 prioritetinių ligų ir jų sukėlėjų dėl sugebėjimo sukelti pandemiją sąrašą. Be jo, sąraše yra COVID-19, Krymo ir Kongo hemoraginė karštligė, Ebola, Lassa, Rift Valley, Zika virusas ir kt.

Anksčiau PSO ekspertų grupė lankėsi Kinijoje, kad nustatytų SARS-CoV-2 koronaviruso priežastis. Pasak vieno iš komandos narių, Piterio Dašako, koronavirusas žmonėms greičiausiai persidavė iš šikšnosparnių.

Tegai:
virusas, mokslininkai