Dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas

Ukrainos žiniasklaida pranešė apie pacientų su COVID-19 peštynes dėl deguonies

(atnaujinta 19:01 2020.12.04)
Pažymima, jog padėtis Nikolajevo srityje beveik kritinė: daugelyje įstaigų užimtos jau visos lovos, nėra pakankamai deguonies ir medicinos personalo

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Ukrainos Nikolajevo srities ligoninėse pacientai, sergantys koronavirusu, pešasi dėl deguonies, kad pakvėpuotų, praneša leidinys "Obozrevatel".

Radioaktyvios dulkės jau nebegąsdina
© RIA Novosti . Артур Лебедев

Padėtis Nikolajevo srityje, kaip pažymėta medžiagoje, yra beveik kritinė: daugelyje įstaigų užimtos jau visos lovos, nėra pakankamai deguonies ir medicinos personalo.

"Reikia keisti deguonies kaukes: kažkam tapo lengviau — duok pakvėpuoti kitam. Vienas guli su saturacija (kraujo prisotinimas deguonimi) žemiau 80 ir žiūri, kaip jo kaimynas kvėpuoja deguonimi. Žmonės tiesiog šliaužioja prie langų, kad atsidarytų ir kvėpuotų", — publikacijoje cituojami vienos iš srities ligoninių intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojos žodžiai.

Viena iš buvusių pacienčių papasakojo, kad medicinos personalas tokiomis sąlygomis daro viską, kas įmanoma, tačiau deguonies nepakanka.

"Kartais keli žmonės pakaitomis kvėpuodavo po 10–15 minučių iš vieno taško. Jei kas nors kaukę uždelsdavo atiduoti net vienai minutei, tai ir peštynės būdavo", — pasakė ji.

Šeimos gydytojas iš Nikolajevo miesto interviu leidiniui palygino savo darbo dieną su "pragaru".

Vilniaus panorama
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Prie durų stovi eilės, pusė jų nėra užrašyti į priėmimą, nes nebėra vietų. Labai sunku priimti pacientą į ligoninę", — pasakė jis.

Pasak jo, daugelis gydytojų jau išėjo iš darbo arba ieško tokios galimybės.

Anksčiau Ukrainos sveikatos apsaugos ministras Maksimas Stepanovas neatmetė, kad šalis gali įvesti visišką karantiną per Naujųjų metų šventes. Vėliau ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis pranešė, kad Vyriausybė svarsto galimybę sugriežtinti karantiną dėl koronaviruso.

Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, bendras COVID-19 skaičius šalyje viršijo 700 tūkst., pasveiko daugiau kaip 335 tūkst. žmonių, dar 12 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Ukraina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1141)
Dar šia tema
Šalyje — daugiau kaip pustrečio tūkstančio naujų COVID-19 atvejų
Lietuvos sunkiaatletis Haroldas Šulcas mirė nuo COVID-19
Dirbame įtemptu režimu: LSMU Kauno ligoninėje koronavirusu serga apie 200 darbuotojų
Vakcina nuo COVID-19

Lenkija gali imtis priemonių prieš "Pfizer" dėl vakcinų tiekimo nutrūkimo

(atnaujinta 14:07 2021.01.22)
Anksčiau Varšuva gaudavo apie 360 ​​tūkstančių vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas perpus sumažino atsargas, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkija gali imtis teisinių priemonių prieš koronaviruso vakcinos gamintoją "Pfizer" dėl to, kad nebuvo įvykdyti tiekimo įsipareigojimai, Lenkijos radijuje sakė Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mulleris.

Anksčiau Lenkija gaudavo apie 360 ​​000 Pfizer vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas sumažino atsargas perpus, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje.

"Manau, kad toks sprendimas gali būti priimtas kitą mėnesį, jei šie tiekimai nebus papildyti pagal gamintojo pareiškimą", — paklaustas apie teisinių veiksmų prieš "Pfizer" galimybę, sakė Mulleris.

"Šiuo metu turime tokią situaciją, kad gamintojas teigia, kad šie trūkumai bus padengti. Todėl tikimės, kad tai tikrai įvyks", — cituoja Muellerį RIA Novosti.

"Bet jei taip neatsitiks, tada, žinoma, reikės svarstyti teisines priemones", — pridūrė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad vakcinų gamintojai "BioNTech" ir "Pfizer" į Lietuvą pristatys pusę preparato kiekio, nei buvo planuota. Buvo pranešta, kad planuojamas tiekimas visoms ES šalims bus sumažintas perpus. Per ateinančias keturias savaites planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Vėliau Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Suomija ir Švedija paragino Europos Komisiją paspartinti vakcinų pristatymą iš "BioNTech" ir "Pfizer". Šešių šalių sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendrą laišką, kuriame išreiškė "didelį susirūpinimą" dėl pristatymo vėlavimo. Jie pavadino situaciją "nepriimtina", kuri "mažina pasitikėjimą vakcinacijos procesu".

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
EVA ir Norvegijos institucijos pakomentavo mirtis po vakcinacijos nuo COVID-19
Vakcina nuo COVID-19 Sputnik V

RF ir Vengrija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo COVID tiekimo

(atnaujinta 14:09 2021.01.22)
Kaip pranešama, "Sputnik V" bus pristatyta trimis etapais. Budapeštas įsitikinęs, kad vakcinacija padės šaliai grįžti į įprastą gyvenimą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Vengrija ir Rusija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo, pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Pėteris Sijarto (Péter Szijjártó).

Vakcina
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Nacionalinis prioritetas yra paspartinti vakcinaciją. Dėl lėto vakcinos pristatymo buvome priversti ieškoti naujo šaltinio, iš kurio galėtume greitai gauti patikimų vakcinų. Todėl man yra didelė garbė ir malonumas pranešti jums, kad šiandien mes sudarėme sutartį, pagal kurią Rusija vakciną tieks Vengrijai trimis etapais", — po derybų su Rusijos sveikatos apsaugos ministru Michailu Muraška Maskvoje sakė Sijarto.

Kaip pažymėjo Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas, spartesnė vakcinacija rusišku preparatu "Sputnik V" išgelbės daugelio piliečių gyvybes ir sušvelnins koronaviruso apribojimus respublikoje.

"Spartesnė vakcinacija išgelbės daugybę gyvybių Vengrijoje. Be to, pagreitinta vakcinacija suteiks mums galimybę grįžti prie ankstesnio gyvenimo, taip pat leis sušvelninti apribojimus, kurie leistų žmonėms grįžti į savo darbą", — cituoja RIA Novosti Sijarto.

Vengrijos nacionalinis farmacijos ir mitybos institutas sausio 21 dieną užregistravo Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakciną. Taigi Vengrija tapo pirmąja ES valstybe, oficialiai leidusia savo teritorijoje naudoti "Sputnik V" vakciną. Vakcina yra registruota Vengrijoje pagal skubaus naudojimo leidimą, pagrįstą Rusijos "Sputnik V" klinikinių tyrimų duomenimis ir Vengrijos ekspertų atliktu išsamiu vaisto įvertinimu.

Tegai:
Sputnik V, koronavirusas, vakcina, Vengrija, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos
Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"